Naujienų srautas

Sportas2019.09.07 08:56

Lietuvos rinktinė ruošiasi kovai su savo baudos aikštelę puikiai saugančiais prancūzais

Šeštadienio popietę Lietuvos laiku Nandzinge paaiškės mūsų šalies krepšininkų likimas pasaulio taurės turnyre. Jeigu Lietuvos rinktinė antrojo etapo L grupėje įveiks prancūzus, Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išsaugos galimybes patekti į turnyro ketvirtfinalį.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuoja LRT RADIJAS, o komentuoja LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Dvikova su atletiškai ir fiziškai stipria Vincento Collet rinktine bus dar vienas sunkus išbandymas Lietuvos krepšininkams. Po pralaimėjo ketvirtadienį australams (82:87) lietuviai susidurs su dar viena, kurios gretose rungtyniauja ne vienas pripažintas aukštos klasės žaidėjas.

Prancūzų rinktinėje ryškiomis spalvomis turnyre Kinijoje žiba aukštaūgis Rudy Gobertas. Dukart geriausiai besiginančiu NBA krepšininku pripažintas aukštaūgis per pirmąsias trejas Prancūzijos rinktine pelnydavo po 12,7 taško, atkovojo po 10 kamuolių, blokuodavo po 2,7 metimo ir rinkdavo po 22,7 naudingumo balo.

Rezultatyviausiai būsimų lietuvių varžovų gretose rungtyniauja Orlando „Magic“ puolėjas Evanas Fournier. Krepšininkas savo rinktei įmeta po 16,3 taško ir atlieka po 4,3 rezultyvaus perdavimo. Žaidėjas ant pečių neša nemažą puolimo naštą, išmesdamas beveik po 13 metimų per susitikimą.

Be šių dviejų krepšininkų dviženklį rezultatyvumą fiksuoja ir Stambulo „Fenerbahče“ naujokas Nando De Colo (12,3 tšk.) bei sunkusis krašto puolėjas Amathe`as M`Baye (11,7 tšk.).

Šiame turnyre prancūzai demonstruoja geležinę gynybą ir į savąjį krepšį per pirmuosius tris susitikimus praleisdavo po 64,7 taško (antras rezultatas). Puolime ši rinktinė atsako pelnydama 90,3 taško. Po varžovų klaidų prancūzai renka net po 25 taškus.

Prancūzijos rinktinės žaidimą prieš būsimą akistatą apžvelgė Lietuvos rinktinės trenerių štabo atstovas Mindaugas Brazys.

„Prancūzai turi labai atletišką komanda ir beveik visose pozicijose žaidėjų ūgis siekia du metrus. Galbūt išskirtinis krepšininkas yra 178 cm ūgio Andrew Albicy. Visi kiti žaidėjai yra labai geri atletai. Prancūzai daug taškų pelno greitajame puolime“, – kalbėjo M. Brazys.

– Ar gynyboje prancūzai dažnai keičiasi dengiamaisiais krepšininkais naudojant „switch all“ sistemą?

– Ne, gynyboje daug nesikeičia dengiamaisiais, dominuoja kitos gynybos sistemos, ypač su „penkta” ir „ketvirta“ pozicijomis. Yra momentas, kuomet prancūzai gynyboje bando keistis visais dengiamaisiais su Amathu M`Baye, tačiau ši komanda daug gynyboje nesikeičia.

– Prancūzai dukart geriausiai besiginančiu krepšininku iš eilės NBA pripažintą aukštaūgį Rudy Gobertą. Kaip yra sunku varžovų baudos aikštelėje įveikti tokį krepšininką?

– Tai žino visas pasaulis, žino ir prancūzai. Jie stengiasi kuo mažiau ištraukti R. Gobertą iš savo baudos aikštelės. Jis yra laikomas „viduje“. Šiandien veržtis arčiau varžovų krepšio mums bus sudėtinga. „Pikenrolo“ situacijose R. Gobertas tako pasyvią gynybą ir lieka savo baudos aikštelėje.

– Kiek buvo sudėtinga analizuoti prancūzų žaidimą žinant, kad pastarieji du susitikimai jiems buvo gana lengvi?

– Netgi ir pirmosios rungtynės su vokiečiais prancūzams klostėsi neblogai – jie turėjo ir 20 taškų pranašumą, tačiau iki gal neįvertino varžovo. Atsipalaidavo ir per anksti padarė keitimus, o vokiečiai grįžo į rungtynes.

Visgi prancūzai yra tokia komanda, kuri savo varžovus „nulaužia“ pirmoje dvikovos pusėje. Visa tai pasiekiama greito žaidimo, o ne pozicinio, dėka. Tai bus iššūkis mums, kadangi pastarosiose rungtynėse turėjome problemų stabdyti greitąjį varžovų puolimą.

– Prancūzai šiame čempionate puikiai atakuoja iš tolimos distancijos. Kiek šis faktorius gali tapti grėsme šio vakaro dvikovoje?

– Visada gali sulaukti grėsmės iš komandos, kuri puikiai atakuoja iš toli. Tą matėme ir dvikovoje su australais, kuomet „atsidarė“ ir aukštaūgiai. Žinoma, Prancūzijos rinktinėje vidurio puolėjai nekelia tokios grėsmės atakuodami iš distancijos. „Ketvirtoje“ pozicijoje varžovai turiu puikius metikus – Amathą M`Baye ir Nicolą Batumą. „Pirmoje“, „antroje“ ir „trečioje“ pozicijoje visi prancūzų krepšininkai atakuoja iš toli.

– E. Fournier ir N. De Colo išmesta daugiausiai metimų Prancūzijos rinktinėje. Ar jie pagrindinės opcijos prancūzų puolime?

– Tai yra žaidėjai, kurie žaidžia daugiausiai „pikenrolo“ situacijų. Aišku, pirmoje vietoje yra E. Fournier, kuris žaidžai daug „pikenrolo“ situacijų. Jam taip pat yra statomos įvairios užtvaros, kad galėtų atakuoti. Jie atakuoja daug patys, o N. De Colo sukuria nemažai situacijų ir kitiems krepšininkams.

– Kiek dvikovoje su prancūzais vėl galėsime pasinaudoti mūsų priekinės linijos žaidėjais?

– Situacija su prancūzais yra kiek kitokia. Vien ką reiškia R. Gobertas ir jo ilgos galūnės. Po krepšiu nebus taip lengva. Mes irgi turime, ką pasiūlyti varžovams.

– Daug kalbame apie prancūzų pranašumus, o kur galime smogti mes?

– Visgi Prancūzijos rinktinė turi ir jaunų krepšininkų, kurie kartais pameta savo koncentraciją. Reikia akcentuoti ir tai. Kai kur turėsime jėgos pranašumą, tai bandysime išnaudoti.

– Čempionate įvairūs treneriai, tarp jų ir D. Adomaitis, negailėjo kritikos teisėjams. Ką jūs manote apie jų darbą?

– Žinote, sunku žaisti, kai teisėjai nenubrėžia aiškios linijos rungtynėse. Vienas rungtynes kontaktai nėra leidžiami ir švilpiami menkiausi prisilietimai. Kitose – kontaktas leidžiamas, bet irgi ne visų rungtynių metu. Atrodo, jog leidžia grumtis, o vėliau švilpiamos pražangos, kurių nėra. Žaidėjams sunku prisitaikyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi