Naujienų srautas

Sportas2019.09.07 16:32

Be lyderio: kaip prieš Ukrainą išsirikiuos Lietuvos rinktinė?

Jau šeštadienio vakarą Lietuvos rinktinės futbolininkai pratęs kovą ir sieks papildyti savo taškų sąskaitą Europos futbolo čempionato atrankos B grupės varžybose, tačiau tai padaryti lengva nebus – kelyje stovi pirmą vietą šiuo metu užimanti Ukrainos rinktinė.

Tiesioginė rungtynių transliacija – nuo 19 val. LRT kanalu ir portale LRT.lt

Lietuviai šiose rungtynėse turės versti be geriausio praėjusių metų šalies futbolininko Arvydo Novikovo, o be jo mūsiškiai praranda ne tik vieną iš aukščiausio lygio komandos futbolininkų, tačiau ir potencialą greitose atakose, kurių, tikėtina, reikės rungtynėse.

Pats treneris Valdas Urbonas pripažino, jog jo komanda bus priversta žaisti be kamuolio, o užkamšyti tą skylę, kurią atvėrė A. Novikovo netektis, bus sunku ir svarbu.

Vyriausiasis komandos treneris penktadienį spaudos konferencijoje minėjo, jog sudėtį jau yra išsirinkęs ir tikėjosi, jog papildomų netekčių prieš rungtynes nenutiks ir visi planuoti futbolininkai bus pasiruošę žengti į aikštę.

Portalas LRT.lt siūlo savo spėjimą, kaip sudėtį vakaro rungtynėms išrikiuos vyriausiasis komandos treneris su savuoju štabu.

Vartuose turėtų startuoti Ernestas Šetkus. Tauragiškis praleido praėjusį dviejų rungtynių ciklą, tačiau dabar, kai vėl yra pakviestas į rinktinę, turėtų būti vienas pagrindinių gynybos ramsčių.

Praėjusiose dviejose rungtynėse vartus gynęs Džiugas Bartkus šį kartą pakvietimo nesulaukė, o kiti du vartininkai, šią savaitę esantys su rinktine – Emilijus Zubas ir Vytautas Černiauskas – yra rezervai tuo atveju, jei kažkas neplanuoto nutiktų E. Šetkui.

Kairiuoju gynėju, LRT.lt spėjimu, rungtyniaus į Kazachstaną rungtyniauti persikėlęs Vytautas Andriuškevičius. Nors savo klube alytiškis rungtyniauja ne visada, tačiau dėl traumos iš rikiuotės iškritus Vaidui Slavickui rinktinėje nėra kito kairio krašto gynėjo.

Nors čia iš bėdos rungtyniauti galėtų ir Egidijus Vaitkūnas, Saulius Mikoliūnas ar Marijampolės „Sūduvoje“ tokios praktikos jau gavęs Ovidijus Verbickas, tačiau V. Andriuškevičius lieka realiausia opcija.

LRT.lt spėja, jog vidurio gynėjų pozicijas užims Edvinas Girdvainis ir Linas Klimavičius.

Lino Klimavičiaus forma Bukarešto „Dinamo“ klube Rumunijoje kiek svyravo, tačiau pastaruoju metu pavyko čempionate pasižymėti įvarčiu, o rinktinėje jis šiuo metu yra vienas geriausių ir stabiliausiai žaidžiančių vidurio gynėjų.

Tuo tarpu į Valdo Dambrausko treniruojamą Rygos RFS persikėlęs Edvinas Girdvainis taip pat yra reguliarus savo komandos startinės sudėties žaidėjas ir, nepaisant Latvijos pirmenybių lygio, gauna nuolatinės žaidimo praktikos.

Kiti vidurio gynėjų pozicijos kandidatai – Mindaugas Palionis ir Algis Jankauskas – paskutiniuose savo pasirodymuose su klubu ar rinktine neišvengė klaidų ir tikėtina, jog tai pastebėjęs Valdas Urbonas nuspręs sudėtį kiek parotuoti ir šansą suteiks E. Girdvainiui.

Persikėlus į dešiniojo krašto gynėjo vietą, čia kandidatų yra tikrai nemažai – Rolandas Baravykas, Egidijus Vaitkūnas ir Saulius Mikoliūnas, tačiau LRT.lt spėja, jog rungtynes starto sudėtyje pradėti turėtų R. Baravykas.

E. Vaitkūnas pastaruoju metu nebuvo kviečiamas į rinktinę, o kai buvo – nebeturėjo tvirtos vietos starto sudėtyje, tuo tarpu Saulius Mikoliūnas „nesublizgėjo“ praėjusio lango rungtynėse su Liuksemburgu, kai dar pirmajame kėlinyje prieš save išvydo dvi geltonas korteles ir paliko komandą kautis mažumoje.

O R. Baravykas, nors nebėra tvirtas starto sudėties žaidėjas, yra turbūt vienas tinkamiausių žaidėjų vaikytis vikrius Ukrainos krašto žaidėjus bei skuosti į greitas atakas, kuriomis lietuviai grįs savo žaidimą puolime

Kalbant apie vidurio saugų grandį, LRT.lt spėja, jog rungtynes starto sudėtyje pradės atraminis vidurio saugas Modestas Vorobjovas.

Šis V. Urbonui ganėtinai sėkmingai užsirekomendavo draugiškose rungtynėse kovo mėnesį prieš Azerbaidžano komandą, vėliau neblogas rungtynes sužaidė prieš Liuksemburgo rinktinę Vilniuje, kai turėjo kaišioti skyles ir dešiniajame gynybos krašte, kai raudoną kortelę išvydo Saulius Mikoliūnas.

Rungtynes Serbijoje dėl to teko praleisti, tačiau apskritai tokio kibumo žaidėjas kaip Modestas Vorobjovas turėtų būti naudingas savo artima gynyba ir kietu žaidimu, kuris gali kiek iš vėžių išmušti Ukrainos rinktinės vidurio žaidėjus.

Dar vienas gynybinis saugas, kurio paslaugų, tikėtina, prireiks Valdui Urbonui – Artūras Žulpa. Kazachstane rungtyniaujantis centro saugas dėl keistokų aplinkybių (buvo paskelbta, jog futbolininkas traumuotas, tačiau tada jis sužaidė rungtynes Kazachstano čempionate) praleido praėjusį ciklo langą, tačiau tada, kai jis yra rinktinėje – jo rolė yra didelė

Buvęs treneris jį bandė ir centro gynėjo rolėje, tačiau tai labiau tiko tuo atveju, kai rinktinė žaisdavo trimis vidurio gynėjais.

Kadangi V. Urbonas ne kartą minėjo, jog planuoja grįžti prie įprastos keturių gynėjų sistemos, A. Žulpa turėtų užimti dar vieno atraminio saugo pareigas ir padėti M. Vorobjovui varžovų atakų griovime ir pradedant mūsiškių puolimą.

Vidurio saugų trejetą, LRT.lt spėjimu, užbaigti turėtų Škotijoje rungtyniaujantis Vykintas Slivka. Jis turėtų rungtyniauti kiek aukščiau dviejų anksčiau išvardintų gynybinių futbolininkų ir daugiau rūpintis atakų organizavimu bei kamuolio pristatymu į aukštesnes zonas.

Treniruojant V. Urbonui, V. Slivka rungtyniavo ir atraminio saugo pozicijoje, tačiau ten jis nesijautė iki galo patogiai, mat stiprioji žaidėjo pusė yra žaidimo kūrimas.

Toje pozicijoje rungtyniauti gali ir Paulius Golubickas, tačiau LRT.lt spėja, jog jis į rungtynes bus mestas nuo suolo bei, galbūt, kiek patausotas antradienio rungtynėms su Portugalija ir bus viena iš rotacijos, apie kurią kalbėjo V. Urbonas, dalis.

Dešiniojo krašto saugo pozicijoje, LRT.lt spėjimu, dvikovą pradės Deimantas Petravičius. Nors jis nėra tvirtas starto sudėties žaidėjas, tačiau kai rungtyniauja – turi savų blykstelėjimų, turi sprogstamosios energijos ir gali sėkmingai rungtyniauti krašte.

Šis variantas nėra vienintelis galimas toje pozicijoje, tačiau LRT.lt manymu šis žaidėjas, bent jau rungtynėse su Ukraina, savo šanso sulauks jau nuo pirmųjų minučių.

Kairiojo krašto pozicija – būtent ta, kurią atvėrė Arvydo Novikovo trauma ir kurią užkamšyti bus itin sunku.

Nors tai nėra tradicinė ir įprasta jam pozicija, LRT.lt spėja, jog kairiajame krašte rungtynes pradės Ovidijus Verbickas.

Jau tas faktas, jog vyriausiasis rinktinės treneris nusprendė pakviesti ukmergiškį į rinktinę gali sufleruoti, jog tokio lygio žaidėjas ant suolo laikomas būti neturėtų, mat to patirtis, sukaupta su Marijampolės „Sūduva“ šio sezono žygiuose Europoje, gali būti tas prisidedantis faktorius.

Dalį šio sezono futbolininkas rungtyniavo krašto gynėjo pozicijoje, tad reidai pagal šoninę liniją svetimi nėra, o daugiau panašaus lygio žaidėjų, galinčių užimti tą poziciją, nėra, tad O. Verbicko vaidmuo šiose rungtynėse turėtų būti itin svarbus.

Vienintelis komandos puolėjas, LRT.lt spėjimu, turėtų būti Fedoras Černychas. Nors komandos kapitonas pastaruoju metu neturėjo nuolatinės žaidybinės praktikos klubuose, jis vis dar yra vienas pagrindinių komandos sraigtų puolime, o dar reikalingesnis bus tada, kai aikštėje nerungtyniaus A. Novikovas.

Kitas faktorius – antro panašaus lygio puolėjo rinktinėje nebuvimas. Sudėtyje yra Karolis Laukžemis, iš dalies neblogai sužaidęs rungtynėse su Liuksemburgu ar Serbija, tačiau pagrindiniu puolėju komandoje lieka F. Černychas, o K. Laukžemis į aikštę sėkmingai gali įsijungti į ją žengęs po keitimo.

Kurį laiką nerungtyniavęs klube F. Černychas neabejotinai bus išalkęs žaidimo laiko ir aikštėje turėtų kabintis už kiekvieno kamuolio, o tokiomis progomis lietuviai turės naudotis. Apskritai, lietuviai neturi tokios prabangos tokį žaidėją kaip F. Černychas palikti ant suolo nepaisant jog jis kurį laiką ir nerungtyniavo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi