Naujienų srautas

Sportas2019.09.06 18:15

LFF vejai kritikos negailėję ukrainiečiai: pas mus tokių prastų aikščių nėra

Į Lietuvą Ukrainos nacionalinė futbolo rinktinė atvyksta kaip Europos čempionato B grupės lyderė. Nors 6 iš 10 taškų buvo surinkti prieš Liuksemburgo komandą, tačiau rimta paraiška buvo padėta net 5:0 parbloškiant Serbijos komandą. Tokie skaičiai tarsi neturėtų nustebinti – prie komandos vairo stovi rezultatyviausias visų laikų šalies žaidėjas Andrejus Ševčenka.

Prie rinktinės vairo A. Ševčenka stojo 2016-ųjų liepą, kai pakeitė keturis metus komandai vadovavusį Michailą Fomenką.

Kol kas galima sakyti, jog startas prie komandos vairo buvo sėkmingas – pirmą kartą rengtoje UEFA tautų taurėje ukrainiečiai B lygos pirmoje grupėje, sudarytoje iš trijų komandų, užėmė pirmą vietą, už savęs palikdami Čekijos ir Slovakijos komandas bei iškovojo pakilimą į aukštesnę lygą.

Europos čempionato atrankos starte viskas irgi kol kas klostosi sėkmingai – iškovotos trys pergalės per ketverias rungtynes, o taškai buvo prarasti vos kartą.

Tiesa, net ir praradimu to vadinti liežuvis nesiverčia – išvykoje lygiosiomis 0:0 buvo išsiskirta su Portugalija.

Apskritai trenerio statistika prie komandos vairo kol kas yra tikrai solidi – 27 mačai, per kuriuos iškovota 15 pergalių, 7 kartus mačai baigėsi lygiosiomis ir buvo patirtos 5 nesėkmės.

Su AC „Milan“ komanda 2003-aisiais laimėjęs buvęs puolėjas savo dosje turi ir tris susitikimus su Lietuva dar žaidėjo karjeros metu – dviejose rungtynėse į 2008-ųjų Europos futbolo čempionatą.

Namuose Ukraina laimėjo rungtynes 1:0, o išvykoje jau lietuviai buvo pajėgesni ir atsirevanšavo 2:0.

Tiesa, verta paminėti, jog ir į lietuvių vartus A. Ševčenka yra mušęs – tai nutiko 2010-ųjų kovą, kai draugiškose rungtynėse ukrainiečiai lietuvius sutaršė 4:0, o dabartinis komandos treneris tada pelnė du įvarčius.

Tačiau dabar jis lietuvius jau sutiks kaip treneris, tačiau teigia, jog laukia sunkių rungtynių.

„Žaidėjų išskirti nemėgstu, vertiname ir gerbiame varžovus kaip stiprią komandą, suprantame, kad pergalė mums labai svarbi ir reikalinga. Sieksime būti pavojingais ir agresyviais“, – aiškino A. Ševčenka.

Paklaustas apie dažnai apkalbamą dirbtinę stadiono veją strategas aiškino, jog jo komandai bus neįprasta ir negailėjo jai kritikos.

„Pas mus tokių prastų aikščių nėra, turime vieną tokią Kijeve, tačiau net ir ji nėra tokios kokybės. Atvažiavome ir dabar ją išbandysime, kokia ji bus“, – teigė treneris.

LRT.lt paklaustas apie tai, kokius galbūt skirtumus ar panašumus mato tarp tos Lietuvos rinktinės, su kuria rungtyniavo kaip žaidėjas ir tos, kurią sutiks kaip treneris, treneris neišsiplėtė.

„Mano karjera kaip žaidėjo baigėsi, dabar mano darbas yra paruošti komandą taip, kad rytoj ji iškovotų pergalę“, – sakė treneris.

Dvikovas su Lietuva atsimena ir dabartinis ukrainiečių kapitonas Andrejus Pyatovas – 2007-aisiais mače Lietuvoje jis dėl kolegos traumos turėjo žengti į aikštę Kaune.

„Pamenu tas rungtynes, jos mums nebuvo geros, – pasakojo Donecko „Šachtar“ vartininkas. – Tada turėjau pakeisti traumuotą Aleksandrą Šovkovskį ir pralaimėjome, tikiuosi, kad rytoj viskas bus kitaip. Čia autsaiderių nėra, esame nusiteikę rimtai“.

„Reikia prisiminti, kad susitinkame su stipria komanda, o mes turime save motyvuoti pergalei. Suprantu, kad esu komandos treneris, o mano darbas dabar yra vesti komandą ir padėti jai iškovoti pergalę“, – užbaigė A. Ševčenka.

Lietuvos ir Ukrainos rungtynes šeštadienį nuo 19 val. galėsite tiesiogiai stebėti LRT kanalu ir portale LRT.lt

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi