Naujienų srautas

Sportas2019.09.06 18:04

Prancūzijos rinktinės žaidime Adomaitis atrado panašumų su australais

Lietuvos rinktinės krepšininkai ilgai liūdėti po ketvirtadienį patirto pralaimėjo australams neturėjo laiko. Jau ankstyvą penktadienio rytą mūsų šalies krepšininkai keliavo iš Donguano į Šendženą, iš kurio pakėlė sparnus į Nandzingą. Čia penktadienio vakarą lietuviai jau liejo prakaitą treniruotėje.

„Užmigti buvo sunku. Tokia darbo dalis“, – apie tai, kokia buvo naktis po pralaimėtų rungtynių australams, pasakojo D. Adomaitis.

Nandzinge Dainiaus Adomaičio auklėtinių jau šeštadienio popietę Lietuvos laiku laukia kol kas svarbiausia akistata pasaulio taurės turnyre Kinijoje. Lietuviai susitiks su Vincento Collet treniruojama Prancūzijos rinktine, kuri į L grupės turnyrą atsivežė tris pergales ir vienu laimėjimu lenkia mūsų šalies rinktinę.

Lietuvos rinktinės laukiantys varžovai po trijų pirmojo etapo rungtynių ir iškovotų pergalių turnyre Kinijoje tarp 32 komandų didžiuojasi antra geriausia gynyba.

Prancūzijos rinktinės gynybą cementuoja ne tik puikūs aukštaūgiai – Rudy Gobertas, Vincentas Poirier ar Amathe M`Baye, bet ir puikiai Europoje ir NBA žinomi kiti krepšininkai – Nando De Colo, Nicolas Batumas ar Evanas Fournier.

Prieš laukiančią dvikovą, bendraudamas su žiniasklaida, D. Adomaitis kalbėjo apie varžovų komandos žaidimo ypatumus.

– Kokia yra šių metų Prancūzijos rinktinė?

– Žaisime prieš dar vieną komandą, kuri labai gerai rungtyniauja kartu. Jie turi tą patį trenerį, išlaikė tuos pačius žaidėjus ir sistemą. Prancūzų žaidime daug automatizmo, kuris gali nubausti, jeigu trumpam pametama koncentracija. Dėl to turėjome bėdų praėjusiame susitikime.

Turėjome bėdų prie tokių netipinių situacijų, su kuriomis anksčiau nebuvome susidūrę. Pavyzdžiui, „ketvirtųjų“ ir „penktųjų“ numerių užtvaros bei po to sekę nepasikeitimai dengiamaisiais. Užtvaros tapr „antrųjų“ ir „trečiųjų“ numerių bei vėl sekę nepasikeitimai.

Prancūzai tokius dalykus taip pat turi ir juos labai gerai skaito. Pagrindinis mūsų akcentas – neduoti nieko lengvo varžovams. Jie tikrai gerai žaidžia pirmąsias 6-8 atakos sekundes. Jie turi žaidėjų, kurie greitajame puolime ieško metimų iš toli. Tai yra koncentracijos dalykai.

– Vokiečiai prancūzams kėlė daugiausiai problemų. Kokiais ginklais prancūzus baudė Vokietijos rinktinė?

– Jie žaidė labai agresyviai. Nors ir Vokietijos rinktinė atsiliko 20 taškų, bet viskas sprendėsi paskutinėmis susitikimo akimirkomis. Vokiečiai žaidė agresyviai abejose aikštės pusėse.

Prancūzai turi solidžią komandą, kurios įžaidėjai stengiasi išmušti kamuolį, išmušti varžovus iš derinių. A. Albicy yra ypač agresyvus ir pridaro daug problemų.

– Nemažai kas nustebo vakarykštėse rungtynėse išvydę Mindaugą Kuzminską tik antrojo kėlinio pabaigoje. Kokios yra jo užduotis šioje rinktinėje?

– Kiekvienos rungtynės yra nauja istorija. Į dvikovas ateiname su tam tikromis mintimis ir mes, treneriai, priimame savo sprendimus. Suplanuojame rungtynių planą ir jo laikomės. Norėjome Mindaugą turėti po didžiosios pertraukos. Norėjome turėti vieną žmogų, kuris bus labai agresyvus.

Planavome nuvarginti varžovus ir į aikštelę išleisti vieną šviežią žmogų, kuris būtų agresyvus. Kiekvienas turi savo rolę, priklausomai nuo priešininko.

Australų priekinė linija yra fiziškai stipri. Pamatėme, jog prieš juos galime žaisti „ketvirtoje“ pozicijoje laikydami Paulių Jankūną. Priėjome iki tų situacijų, bet P. Jankūnas prametė laisvus ir gerus metimus.

– Kokia situacija su prancūzų priekine linija? Ar jie bandys žaisti aikštėje laikydami du didelius krepšininkus?

– Matėme prancūzų žaidimą ir dviem aukštaūgiais. Faktas, kad ir su mumis jie rungtyniaus dviem dideliais. Jie žaidžia ir su Amathu M`Bathe, kuris būna „stretch four“ (puolimą praplečiantis aukštaūgis – LRT.lt), bei vienu „penktuoju“ numeriu. Prancūzai turi pranašumų su Australijos rinktinės žaidimu. Jie priima rizikas savo žaidime gynyboje, todėl bandysime už tai juos bausti.

– Prancūzai didžiuojasi savo gynyba. Kuo ji tokia ypatinga?

– Varžovai turi aukštą komandinį intelektą. Jie visi kartu žaidžia nuo jaunimo rinktinių. Jie vienas kitą puikiai supranta. Jeigu vienas prancūzas deda žingsnį, pasislenka ir kitas. Jų komandinė gynyba labai gera. Mes turime priimti teisingus sprendimus puolime – judesyje be kamuolio ir su juo.

– Kaip manote, kaip suveiks žinojimas, jog negalite daugiau turnyre klysti?

– Žaidėjai šiandien demonstravo gerą koncentraciją. Nebuvo kažkokių nežinojimų. Krepšininkai padarė, ką ir reikia. Manau, kad esame pasiruošę bei geroje formoje. Vakar turėjome geras rungtynes, bet keli momentai pakišo koją. Reikia nekartoti tų momentų, nes jie gali kartotis ir su prancūzais. –

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi