Naujienų srautas

Sportas2019.09.06 16:45

Lietuviams pagarba spinduliuojantis Batumas mėgaujasi aršia komandų konkurencija Kinijoje

Prancūzijos rinktinės kapitonas ir jau dešimtmetį patirties nacionalinėje ekipoje skaičiuojantis Nicolas Batumas kalbai pasisukus apie Lietuvos rinktinę spinduliuoja didžiule pagarba varžovams.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuoja LRT RADIJAS, o komentuoja LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

30-metis 203 cm ūgio krepšininkas su lietuviais aikštelėje susitiko nekart, o jau dvyliktąjį sezoną NBA žaisiančio žaidėjo prisiminimuose visam gyvenimui įstrigo ir 2011 metais Lietuvoje surengtas Europos čempionatas, kuriame N. Batumas su prancūzais įveikė lietuvius, o turnyrą Prancūzijos rinktinė užbaigė iškovodama sidabro medalius.

„Visuomet sakiau, jog konkurencingiausias buvo 2011 metų Europos čempionatas Lietuvoje. Tai buvo geriausias turnyras, kuriame esu dalyvavęs“, – aštuonerių metų prisiminimai dar ryškiai įsirėžę į patyrusio prancūzo smegenis.

Rudy Gobertas: atvykau vaikytis ne asmeninių apdovanojimų, o pergalių

Šių metų pasaulio taurės turnyras krepšininkui kelia panašias mintis. Dėl pasaulio taurės kovoti liko 16 komandų, o bent pusė jų, N. Batumo nuomone, turi rimtų pretenzijų iškovoti titulą. Žaidėjas supranta, jog tarp galinčių iššauti komandų yra tiek lietuviai, tiek prancūzai, o šeštadienį Nandzinge įvyksianti komandų akistata dar labiau sustiprins vienos rinktinės šansus.

N. Batumas mintimis su portalu LRT.lt dalinosi po penktadienį surengtos vakarinės Prancūzijos rinktinės treniruotės. Krepšininkas pabrėžė, jog įdomiausios kovos Kinijoje prasideda nuo šio savaitgalio.

„Kol kas mums neblogai sekasi čempionate – iškovojome tris pergales iš eilės. Laimėjome prieš geras rinktines. Visgi turnyras prasideda tik dabar. Visos rungtynės bus ypač svarbios. Artėjantys du susitikimai mums turės didžiulę reikšmę. Lietuviams irgi. Taigi turime dvi puikias rinktines, kurios nori laimėti bei keliauti į kitą etapą“, – kalbėjo Prancūzijos rinktinės kapitono raištį dėvintis N. Batumas.

– Kaip manote, ar paskutinės Prancūzijos rinktinės rungtynės su Dominikos Respublika įrodė, jog jūsų komandos žaidimo kreivė toliau kyla?

– Stengiamės gerbti kiekvieną varžovą, su kuriuo susitinkame. Ruošiamės visiems. Treneriai kiekvienai dvikovai parengia puikų žaidimo planą, kad galėtume sustabdyti kitas rinktines. Mums svarbiausia – gynyba. Norime pagal šį aspektą būti geriausi turnyre. Kol kas mums sekasi gerai, bet turime būti dar geresni gindamiesi artėjančiose akistatose.

– Užsiminėte apie gynybą. Jūsų rinktinėje rungtyniauja geriausiai du pastaruosius sezonus NBA besiginantis Rudy Gobertas. Kaip svarbu turėti tokį gynyboje pajėgų aukštaūgį žinant, jog jūsų laukia akistata su pajėgia lietuvių priekine linija?

– Tai yra labai svarbu. Baudos aikštelėje Lietuvos rinktinė turi du ypač talentingus vyrukus – Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį. Rudy mums labai padės gynyboje, stabdant tuos du lietuvių bokštus. Žinome, negalime palikti vieno Rudy prieš J. Valančiūną ir D. Sabonį. Turėsime padėti ir jam. Turime ir Vincentą Poirier, Mathiasą Lessortą ir Amathą M`Baye. Jie taip pat gerai žaidžia gynyboje.

Žinoma, turime nepamiršti ir kitų Lietuvos rinktinės žaidėjų. Paminėjau dvi pavardes, nes jie yra garsiausi žaidėjai Lietuvos rinktinėje. Visgi varžovų komandoje pilna pajėgių krepšininkų. Lengva nebus.

– Nicolai, kokie prancūzų tikslai šiame čempionate?

– Šiame turnyre yra ne tik išskirti lyderiai, bet ir tokios komandos kaip Lietuva, Prancūzija, Australija ar Brazilija. Visos šios išvardintos rinktinės gali nustebinti. Turime savo tikslus. Norime būti aštuntuke. Norime įveikti du pirmuosius grupės etapus ir pasiekti atkrintamąsias. O kodėl vėliau negalime pakovoti ir dėl medalio?

Šių metų turnyras yra toks konkurencingas. Visuomet sakiau, jog konkurencingiausias buvo 2011 metų Europos čempionatas Lietuvoje. Tai buvo geriausias turnyras, kuriame esu dalyvavęs. Visgi šių metų turnyras toks įdomus. Tiek daug komandų gali kažką pasiekti. Yra ne tik du lyderiai, bet kokios 6 rinktinės. Būtent dėl to ir žaidžiame krepšinį bei laukiame tokių rungtynių kaip rytojaus.

– Kaip smagu praleisti dar vieną vasarą su Prancūzijos rinktine?

– Labai šaunu, todėl ir žaidžiame rinktinėje. Norime žaisti prieš geriausias rinktines. Norime žaisti svarbias dvikovas. Esu laimingas būdamas čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi