Naujienų srautas

Sportas2019.09.06 16:19

Lietuvos himno Vilniuje nepamirštantis Collet: dvikova su lietuviais bus lyg atkrintamosios

Vyriausiasis Prancūzijos rinktinės treneris Vincentas Collet gali pasigirti savo kolegos nebūdingu ilgaamžiškumu nacionalinės ekipos varininko pozicijoje. Jau dešimt metų prancūzus į pergales vedantis specialistas šeštadienį stos į rimtą išbandymą pasaulio taurės turnyre Kinijoje su Lietuvos rinktine.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuoja LRT RADIJAS, o komentuoja LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Abi komandos susitiks antrajame turnyro etape bei kovos dėl pergalės L grupėje. Lietuvių situacija prastesnė – iš pirmojo etapo H grupės mūsiškiai į Nandzingą atsivežė dvi pergales. Prancūzų sąskaitoje vienu laimėjimu daugiau.

Be pralaimėjimų G grupėje pirmajame etape pražygiavą V. Collet auklėtiniai supranta, jog dvikova su Dainiaus Adomaičio treniruojama rinktine bus žymiai rimtesnis iššūkis nei susitikimas su Jordanija ar Dominykos Respublika.

Vincentas Collet: rytojaus rungtynės su Lietuva bus žymiai sunkesnės nei pastarosios dvi mūsų akistatos

„Kad ir kas bebūtų, Lietuva visuomet turi stiprią rinktinę. Žinome, kad rytojaus rungtynės bus labai sunkios ir fiziškos. Tai lyg atkrintamųjų susitikimas. Australai nugalėjo lietuvius, todėl suprantame, kad bus sunku pasiekti ir pergalę prieš australus. Šios rungtynės lyg aštuntfinalio susitikimas“,

Ką labiausiai akcentuojate savo krepšininkams lietuvių žaidime? Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį?

– Jie žaidžia labai įspūdingai, tačiau reikia nepamiršti, jog ir kitose grandyse lietuviai turi puikių žaidėjų. Manau, kad Marius Grigonis šiais metais demonstruoja užtkrintą žaidimą. Edgaras Ulanovas – taip pat atrodo puikiai.

Lietuvos rinktinėje yra naujų krepšininkų, kurių nebuvo ankstesniais metais. Jie turi puikiai suformuotą komandą. Rungtynės bus labai sunkios. Prieš dvikovą net nežinai, ko laukti. Laimėti gali abi ekipos. Turime palaukti rytojaus, kad sužinotume, kas mūsų laukia. Aišku, tik tai, kad kova bus fiziška.

– Visiems aišku, jog Lietuvos rinktinės „smegenys“ – Mantas Kalnietis, kurį ketvirtadienio dvikovoje bandyti uždusinti Matthew Dellavedova. Prancūzijos rinktinėje yra pajėgių gynėjų, todėl bandysite ir jūs inicijuoti tokią misiją?

– To, žinoma, kad galima tikėtis. Darysime tai, ką darė ir visi buvę Lietuvos rinktinės varžovai. Žinome, kad M. Kalnietis – labai svarbi Lietuvos rinktinės žaidimo dalis. Mes jį spausime. Jau dešimt metų jis yra gynyboje dusinamas varžovų. Jis puikiai atrodo Lietuvos rinktinėje.

– Po pirmųjų sunkių rungtynių pirmojo etapo grupėje prieš vokiečius jūsų komandos žaidimas, atrodo, gerėjo su kiekviena kita dvikova. Ar sutinkate su tokia mintimi?

– Manau, kad mūsų žaidimas buvo neblogas, tačiau nežaidėme prieš to paties lygio varžovus. Pamatysime, kaip bus šį savaitgalį. Mūsų laukia labai sunkūs susitikimai. Rytojaus rungtynės su Lietuva bus žymiai sunkesnės nei pastarosios dvi mūsų akistatos čia, Kinijoje. Visgi mano auklėtiniai jauni ir, kaip sakėte, žaidžia vis geriau.

– Buvote ne vienoje prancūzų ir lietuvių akistatoje vyriausiuoju treneriu, koks maloniausias prisiminimas iš tokių dvikovų?

– Žinoma, į galvą pirmiausia šauna 2013-aisiais laimėtas Europos čempionato finalas. Kitas smagu prisiminimas – pergalė 2011 m. Europos čempionato rungtynėse Vilniuje. Visgi prisimenu ne tik tą dvikovą, bet ir visų lietuvių atlieką Lietuvos himną. To niekada nepamiršiu.

– Kaip pavyko į Kiniją atsivežti visus NBA rungtyniaujančius prancūzus?

– Mano auklėtiniai mėgsta žaisti už mėlynus marškinėlius. Jie nori atstovauti savo šaliai. Tai jie darė dar prieš tai, kai žengė į NBA. Jų mintyse – nacionalinė rinktinė. Manau, kad šių metų komanda turi puikius tarpusavio ryšius. Sukūrėme įdomią komandą. Jie tikisi iškovoti apdovanojimus.

Ankstesnių metų rinktinė, kurioje žaidė Tony Parkeris ir Borisas Diaw, laimėjo ne vieną apdovanojimą. Dabar turime naują komandą, kuri dar turi, ką įrodyti. Viskas turi būti pastatyta iš naujo. Tokia jų motyvacija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi