Naujienų srautas

Sportas2019.09.06 16:01

Urbonas prieš favoritų vizitus ryžto nestokoja: būti mažam dar nereiškia būti silpnam

Kol Lietuvos krepšininkai kaunasi Pasaulio krepšinio čempionate, savo užduotis sprendžia ir mūsų šalies futbolo rinktinė, kurios per artimiausias keturias dienas laukia du rimti testai su pajėgiomis Europos komandomis. Pirmoji iš jų – kol kas be pralaimėjimų grupėje žygiuojanti Ukrainos rinktinė.

Į Lietuvą Ukraina atsivežė ryškiausias savo žvaigždes, tokias kaip Oleksandras Zinčenka ar Andrejus Yarmolenka, o lietuviai turi savo bėdų – į rinktinę dėl traumos neatvyko Arvydas Novikovas, taip pat ir stovykloje esantys žaidėjai ne visi yra pasiruošę šimtu procentu.

Komandų situacijos lentelėje taip pat skirtingos – B grupėje ukrainiečiai yra laimėję trejas iš ketverių žaistų rungtynių ir su 10 taškų užtikrintai pirmauja, o lietuviai kol kas yra sukrapštę vos vieną tašką ir rikiuojasi paskutiniai, penkti.

Kalbėdamas apie laukiančius varžovus komandos treneris Valdas Urbonas sakė, jog Ukrainos komanda visų pirma yra orientuota į rezultatą.

„Laukia rungtynės su grupės lydere, gerai organizuota, taktiškai sustyguota komanda, kurios žaidimas visų pirma orientuotas į rezultatą. Mes rimtai ir atsakingai ruošėmės, žinome, kaip turime žaisti. Suprantame, kad didesnę dalį laiko turėsime gintis ir būti be kamuolio, bet, iš kitos pusės, turime suprasti ir žinoti, kad turime tapti gera komanda ir žaisdami be kamuolio. Toks mano noras. Būti mažam gyvenime ar futbole dar nereiškia būti silpnam. Visų pirma turime būti drąsūs, atkaklūs, ambicingi, koncentruotis ir išeiti į aikštę su ryžtu atiduoti visą save už gerą žaidimą“, – sakė komandos treneris.

Kalbėdamas apie psichologinį komandos pasiruošimą rungtynėms su pajėgiais varžovais V. Urbonas sakė, jog šiokia tokia įtampa yra neišvengiama ir komandoje jaučiama.

„Rytojaus rungtynės parodys, kiek ir kaip pavyko pasiruošti, suprantu ir jaučiu, kad laukia nekasdienės rungtynės, neturime daug tokių tarptautinių rungtynių patirties, tam tikra įtampa jaučiasi, – kalbėjo panevėžietis. – Tačiau turime savo ambicijas ir manau, kad kažkokie papildomi rūpesčiai mūsų neužgoš.“

LRT.lt paklaustas apie tai, ar jau yra apsisprendęs dėl rungtynes pradėsiančios sudėties, komandos treneris teigė, jog sudėtis kaip ir aiški, jis tikisi, kad paskutinė treniruotė tų planų nepakeis.

„Esame didžiąja dalimi apsisprendę dėl sudėties, žinome, kas rytoj išbėgs nuo pirmų minučių. Bet reikėtų žiūrėti ir galvoti apie tai, kad turėsime dvejas rungtynes, tačiau svarbiausios yra rytojaus ir pasiruošimas yra joms. Žinoma, neišvengsime rotacijos, kuri bus reikalinga, bet svarbu bus daugumos žaidėjų nusiteikimas ir indėlis į mūsų žaidimą“, – aiškino treneris.

Pasiruošimo cikle minėjęs, kad ne visi atvykę rungtyniauti futbolininkai yra pasiruošę šimtu procentų, šį kartą strategas minėjo, jog rungtyniauti galės visi futbolininkai, nors tam tikrų problemų ir yra.

„Tie, kurie buvo pakviesti ir atvyko, yra pasiruošę žaisti, tikiuosi, kad tai nepakis ir po paskutinės treniruotės. Aišku, vienokių ar kitokių problemų yra, bet jos ne tokios didelės, kurios, galbūt, sutrukdytų“, – pasakojo treneris.

Savo ruožtu po pertraukos į rinktinę grįžęs Ovidijus Verbickas sakė, jog tokiose rungtynėse gali praversti ir tarptautinėse varžybose su Marijampolės „Sūduva“ įgyta patirtis.

„Manau, kad tai padės ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai. Daugiausia žaidžiame A lygoje, kur greičiai nėra tokie dideli, tad manau, kad ta patirtis padės ir rinktinėje“, – teigė ukmergiškis.

Tiesioginė Lietuvos ir Ukrainos rungtynių transliacija – šeštadienį 18:45 val. LRT kanalu ir portale LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi