Naujienų srautas

Sportas2019.09.06 09:55

Pasaulio taurės rinktinių reitingas: Lietuva aštuntoje vietoje, australai aplenkė JAV

LRT.lt 2019.09.06 09:55

FIBA interneto svetainė sudarė naują rinktinių pajėgumo reitingą po pirmojo etapo varžybų. Prieš grupės turnyrą devintoje vietoje buvusi Lietuvos rinktinė naujajame reitinge yra aštunta.

Reitingo lyderiai nepasikeitė – jais ir toliau išlieka Serbijos krepšininkai. Tiesa, Lietuvą įveikusi Australijos rinktinė iš trečiosios vietos pakilo į antrąją, taip aplenkdama amerikiečius.

Ketvirtąją ir penktąją vietas atitinkamai užima būsimieji lietuvių varžovai prancūzai bei ispanai. Prie turnyrą jų pozicijos buvo atvirkščios.

Šeštoje vietoje dabar žengia Brazilijos rinktinė (prieš turnyrą buvo 10), o septintoje – Argentina. Visos pirmos septynios komandos pirmajame etape iškovojo visas 3 pergales.

Už aštuntoje vietoje esančių lietuvių toliau rikiuojasi Graikija, Italija, Lenkija ir kitos rinktinės.

„Lietuva yra geriausia pirmojo etapo 2-1 komanda, o daugelyje kitų grupių ši rinktinė tikrai būtų iškovojusi visas tris pergales. Bėda ta, kad dabar jie privalo įveikti Prancūziją ir Dominiką bei tuo pačiu tikėtis, kad Australija nepadarys to paties, kitu atveju laukia ketvirtfinalis su JAV“, – rašo FIBA.com.

Tiesa, jeigu lietuviai laimės abi rungtynes, Australija įveiks Dominiką, bet pralaimės Prancūzams, tada visos trys komandos turės vienodai pergalių, tad kito etapo dalyvius išaiškins taškų santykis šių trijų komandų tarpusavio rungtynėse.

Plačiau apie antrojo etapo scenarijus Lietuvai skaitykite čia.

FIBA pasaulio taurės pajėgumo reitingas:

1. Serbija (prieš turnyrą – 1)

2. Australija (3)

3. JAV (2)

4. Prancūzija (5)

5. Ispanija (4)

6. Brazilija (10)

7. Argentina (8)

8. Lietuva (9)

9. Graikija (6)

10. Italija (15)

11. Lenkija (16)

12. Rusija (20)

13. Čekija (21)

14. Puerto Rikas (30)

15. Dominikos respublika (29)

16. Venesuela (26)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi