Sportas

2015.09.08 13:45

Smūgis Rusijai: FIBA meta rusus iš Europos čempionato

15min.lt 2015.09.08 13:45

Rusijos krepšiniui – FIBA smūgis. Dėl nešvarių politinių sprendimų Rusijos krepšinio federacijoje ir sumaišties svarbiausioje šalies krepšinio organizacijoje, FIBA diskvalifikavo federaciją, praneša Rusijos žiniasklaida. Tai reiškia, kad Rusijos rinktinės negali varžytis tarptautiniuose turnyruose, tai yra, ir artėjančiame Europos čempionate. Tai patvirtino ir Rusijos krepšinio federacija (RFB).

Rusijos krepšiniui – FIBA smūgis. Dėl nešvarių politinių sprendimų Rusijos krepšinio federacijoje ir sumaišties svarbiausioje šalies krepšinio organizacijoje, FIBA diskvalifikavo federaciją, praneša Rusijos žiniasklaida. Tai reiškia, kad Rusijos rinktinės negali varžytis tarptautiniuose turnyruose, tai yra, ir artėjančiame Europos čempionate. Tai patvirtino ir Rusijos krepšinio federacija.

„Gavome oficialų laišką iš FIBA. Jame pasakyta, kad esame šalinami iš FIBA. Spręsime situaciją kartu su Rusijos sporto ministru ir Rusijos olimpiniu komitetu. Rusijos dalyvavimas Europos čempionate ir kitų metų olimpinėse žaidynėse – su klaustuku“, – Rusijos naujienų agentūra TASS cituoja FIBA valdybos narį Sergejų Černovą.

FIBA sprendimas dar gali būti skundžiamas, be to, jame nenurodoma konkreti data, iki kada RFB diskvalifikuojama. Rugpjūčio 8-9 dienomis rusai pakviesti į FIBA susitikimą centriniame biure, kuriame bus sprendžiama susidariusi situacija.

„Eurobasket 2015“ turnyre rusai turėjo žaisti Monpeljė mieste, A grupėje, kurioje dar rungtyniauja Prancūzija, Suomija, Lenkija, Izraelis bei Bosnija ir Hercegovina.

Jau ketvirtadienį Rusijos aštuoniolikmečių merginų rinktinė turėjo startuoti Europos pirmenybėse Slovėnijoje, bet po FIBA sprendimo jos netektų teisės dalyvauti turnyre. Vaikinai šiuo metu taip pat rungtyniauja Europos pirmenybėse Graikijoje.

Abiems 18-mečių rinktinės padaryta išimtis ir dar leista žaisti netrukus prasidėsiančiuose turnyruose. Vis dėlto, likusioms rinktinėms, pradedant nuo U-16 iki vyrų nacionalinės komandos – ne.

Skandalai Rusijos krepšinyje

Dar 2013 metų liepos mėnesį iš RFB prezidento posto atsistatydino Aleksandras Krasnenkovas, o rugpjūtį jį pakeitė Julija Anikejeva, iki išrinkimo ėjusi laikinosios prezidentės pareigas.

Vėliau Permės krašto krepšinio federacija kreipėsi į teismą su reikalavimu, panaikinti visus RFB rinkimų konferencijos 2013 metų rugpjūtį priimtus sprendimus, išskyrus vieną – palikti J. Anikejevą prezidente. Jos išrinkimą prezidente neteisėtu jau buvo pripažinęs kitas teismas.

Rugpjūčio 2 dieną turėjo vykti nauji RFB prezidento rinkimai. Didžiausia Rusijos krepšinio žvaigždė Andrejus Kirilenka neseniai viešai paskelbė apie ketinimą kandidatuoti į RFB prezidento postą ir įvesti federacijoje tvarką.