Sportas

2019.09.05 20:31

Antro etapo scenarijai: Lietuvos rinktinei gali nepakakti ir dviejų pergalių

LRT.lt 2019.09.05 20:31

Ketvirtadienį Lietuvos krepšinio rinktinė Donguane 82:87 nusileido Australijos atstovams ir FIBA pasaulio taurės H grupėje turėjo tenkintis antrąja vieta. Dabar žvilgsnis krypsta i į Nankiną, kur L grupėje mūsiškiai rungsis antrajame čempionato etape.

L grupėje mūsiškiai susigrums su iš G grupės išėjusiais Prancūzijos ir Dominikos Respublikos krepšininkais. Konkurentai bus ir pirmajame etape lietuvius įveikę australai.

Australai ir prancūzai kovas pradės savo sąskaitoje turėdami tris pergales, o mūsiškiai ir Dominikos Respublikos atstovai – dvi pergales ir pralaimėjimą.

LRT.lt pristato įvairius scenarijus, kuriems išsipildžius Dainiaus Adomaičio auklėtiniai patektų į geriausiųjų pasaulio nacionalinių ekipų aštuntuką.

Dvi pergalės

Nugalėjus abu varžovus iš G grupės patekimas į ketvirtfinalį dar nėra garantuotas. Tokiu atveju reikia, jog australai nugalėtų Prancūzijos rinktinę ir Dominikos Respublika pralaimėtų visas rungtynes. Tada į aštuntuką keliautų Okeanijos ekipa ir lietuviai.

Jei mūsiškiai laimėtų abejas rungtynes, tačiau prancūzai įveiktų australus, prasidėtų tarpusavio taškų skirtumų skaičiavimas.

Mūsų tautiečiams reiktų tikėtis, jog lietuvių pergalės prieš prancūzus ir pastarųjų triumfo prieš australus taškų skirtumas sudėjus būtų didesnis nei 10 taškų, nes australams grupėje nusileista 5 taškais (Australijos santykis +5, mūsiškių -5).

Bet kurie kiti atvejai reikštų mūsų tautiečių iškritimą antrajame etape.

Viena pergalė

Teoriškai įmanoma į ketvirtfinalį patekti ir iškovojus tik vieną pergalę. Jei mūsiškiai nugalėtų Dominikos Respublikos atletus, o australai nesėkmes patirtų abu kartus, vėl reiktų skaičiuoti taškų skirtumą.

Reiktų, jog po abiejų mačų (pergalės prieš Dominikos Respubliką ir pralaimėjimo prancūzams) mūsiškių tarpusavio taškų santykis būtų aukštesnis nei australų ir Centrinės Amerikos komandos.

Jei mūsiškių santykis per šias dvi rungtynes būtų bent +9, australai jau nebeturėtų šansų patekti į kitą etapą, tačiau tada ir reiktų, jog pergalė prieš Dominikos Respubliką būtų kuo didesne persvara.

Vis dėlto, vienos pergalės scenarijus yra per daug sudėtingas ir tikimybė, jog jis išsipildys – per maža. Labiausiai verta galvoti apie sėkmę abiejuose mačuose ir tikėtis palankių rezultatų.