Sportas

2019.09.05 17:57

Į grubų australų žaidimą pirštu bedęs Grigonis: tai nėra krepšinis

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.09.05 17:57

Marius Grigonis ketvirtadienio dvikovoje su Australijos rinktine darė viską, jog varžovų komanda nesugebėtų iškovoti pergalės paskutinėse H grupės etapo rungtynėse Donguane.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuoja LRT RADIJAS, o komentuoja – LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Kauno „Žalgirio“ gynėjas susitikime surinko 19 taškų ir atkovojo 3 kamuolius, tačiau krepšininko ir jo komandos draugų pastangų buvo per mažai. Lietuviai nusileido varžovams 82:87 ir pasirodymą antrojo etapo L grupėje pradės atsilikdami vienu laimėjimu tiek nuo australų, tiek nuo prancūzų.

Po susitikimo žaidėjas pasakojo apie nesėkmingą pirmąją susitikimo dalį, po kurios lietuviai nuo Australijos rinktinės atsiliko dvieženkliu skirtumu (41:52). Be to, žaidėjas išskyrė, jog mače teisėjai leido australų krepšininkams daužyti lietuvius.

„Varžovai įmetė daug taškų situacijose, kuriose rizikavome, bei sugebėjo rinkti taškus greitajame puolime. Viskas susidėjo į vieną vietą. Kažkur nepadėjome vieni kitiems gynyboje, o australai dėjo iš viršaus. Jie mums sumetė virš 50 taškų per pirmą pusę. Sunku labai „atlošti“ tokį skirtumą“, – pasakojo M. Grigonis.

– Ar galima teigti, jog antroje susitikimo dalyje pavyko susigrąžinti tą koncetranciją, su kuria ir galima laimėti rungtynes?

– Gal ir galima taip sakyti. Nežinau. Taip visko iškart nepavyksta iš analizuoti. Pirma pusė buvo bloga. Paskutinėse susitikimo minutėse pora kartų suklydome, o varžovai gerai užbaigė rungtynes, todėl ir pralaimėjome.

– Su Senegalu ir Kanada matėme drausmingą Lietuvos rinktinės žaidimą. Kas išmušė iš drausmės šio vakaro rungtynėse?

– Jie irgi daug kur rizikuoja, pavyzdžiui, nesidengia „pikenrolo“ situacijose. Visada galvoji, kad gali juos atakuoti. Paskui buvo leista žaisti taip, kaip jie yra įpratę žaisti Australijoje – daužytis ir visuomet būti kontakte. Tai ir mane asmeniškai išmušė iš vėžių. Nesu pratęs taip žaisti. Manau, kad tai nėra krepšinis, bet nesiruošiu skųstis. Jie buvo geresni.

– Ar teisėjai šiandien leido per daug kontakto?

– Kas žiūrėjo, turi savo nuomonę. Aš irgi turiu savo nuomonę.