Naujienų srautas

Sportas2019.09.05 17:40

Taktinę klaidą pripažinęs Adomaitis: į Nankiną turime „nusivežti“ trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius

Lietuvos rinktinei nepavyks į antrąjį grupės etapą pasaulio taurės turnyre Kinijoje nusivežti brangaus taško. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai ketvirtadienio vakarą Donguane po atkaklios kovos nusileido į kitą etapą Nankine maksimalų taškų kraitį nusivešiančiai Australijos rinktinei 82:87.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuoja LRT RADIJAS, o komentuoja – LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Lietuvos rinktinė jau pirmajame ketvirtyje buvo įkritusi į duobę, kuomet atsiliko dviženkliu skirtumu 8:18. Dar iki antrojo kėlinio pabaigos Australijos krepšininkai turėjo ir 15 taškų persvarą, o po pirmosios mačo dalies pirmavo 52:41.

Antroje susitikimo dalyje, ypač ketvirtajame kėlinyje, mūsų šalies krepšininkai, įjungę aukštesnę persvarą, spurtavo ir jau buvo priekyje 71:68. Visgi susitikimo finiše Patty Millsas dvitaškiu bei greitai sekusiu tritaškiu tempė australus į priekį, kurie ir šventė pergalę 5 taškų persvara.

Dvikovoje lietviai nusileido varžovams kovoje dėl atšokusių kamuolių (32-40) bei gerokai nusileido Andrejaus Lemanio auklėtiniams atakuodami iš toli. Australai realizavo 42 proc. (11/26), o lietuviai – tik 27 proc. (4/15) tritaškių.

Po rungtynių D. Adomaitis kalbėjo apie žaidimo trūkumus bei gyrė savo auklėtinius už kovą po didžiosios pertraukos.

„Nuo pirmosios rungtynių sekundės į aišktę išėjome su blogu mentalitetu. Jie pelnė taškus taip, kaip mes kalbėjome, jog jie neturėtų to daryti. Kalbėjome apie Patty Millso greitus tritaškius, apie jo metimus iš po krepšio. Australai taip pelnė 13 taškų, – aiškino Dainius Adomaitis.

Dabar išeikime į aikštelę ir kiekvienas tą rungtynėse matytą mūsų spurtų padarytų vėl iš naujo. Jie yra geri vyrai ir tikrai viskas šiame mače buvo apie koncentraciją. Skaudžiausia dėl lengvų varžovų taškų, apie kuriuos kalbėjome. Turėjome juos eliminuoti.

Antra, antroje susitikimo pusėje mes buvome pasyvūs kovojant dėl atšokusių kamuolių. Turėjome atkovoję tik vieną kamuolį puolime, prametę nemažai metimų. Ką buvome sugalvoje puolime, tas veikė gerai. Rungtynėse turėjo užtekti pelnytų taškų pergalei.“

– Matėme drausmingą žaidimą dvikovose su Senegalu ir Kanada. Kaip galima paaiškinti koncentracijos trūkumą šio vakaro rungtynėse?

– Faktas, jog vyrai žinojo, kokia yra šių rungtynių svarba. Aišku, tiek Senegalas, tiek Kanada žaidė su spaudimu, tačiau ne su tokiu, kaip australai. Nemanau, kad visi momentai rungtynėse buvo legalūs tokie, kaip žaidė australai. Tokia gynyba situacijose mus išmušė iš vėžių. Komandą noriu matyti tokią, kokią matėme trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose. Pradėjome kaitalioti gynybos sistemas ir tai pasiteisino. Sugrįžome į rungtynes.

Priėjome iki tokio taško, naudodami agresyvią gynybą, iki to, ko norėjome – gerų metimų. Deja, prametėme keletą laisvų metimų, nepataisėme kelių netaiklių metimų, prametėme ir kelis baudų metimus. Tokiose rungtynėse viską lemia keli taškai. Jie viską sumetė.

– Ką turite omeny sakydamas „ne visai legalūs“ momentai?

– Tikriausiai žiūrėjote rungtynes ir matėte. Australai žaidė fizišką krepšinį, o teisėjai tai leido. Nenoriu įsivelti į tokias diskusijas.

– Kas nutiko trečiojo kėlinio metu, kuomet lyg ir keitėte krepšininkus?

– Žaidėjas paprašė ketimo, o kitas krepšininkas jau keliavo atsarginių suolelio link. Tuo metu teisėjas padavė kamuolį tęsti žaidimui. Mums tai kainavo vieną brangų tašką. Pirmą kartą susidūriau su tokia situacija, kai nepavyko susikalbėti. Žaidėjas buvo pasiruošęs keitimu, komisaras rodė, jog yra ruošiamas keitimas, o teisėjas to nematė. Nežinau, kaip traktuoti tokią situaciją.

– Kiek buvo netikėti aukštaūgių tritaškiai pirmoje susitikimo dalyje?

– Tai buvo rizika. Varžovai pirmoje rungtynių dalyje baudė mus visose situacijose, kuriose bandėme rizikuoti. Dar ir Arono Bayneso tritaškis trečiajame ketvirtyje tritaškis su sirena. Kalba ne apie tai. Varžovai gali bausti, kada mes rizikuojame, tačiau jie baudė mus ten, kur mes nenorėjome. Įleisdavome žmogu eiti į tą pusę, į kurią akcentavome, jog jis neturėtų eiti.

Antroje pusėje mūsų žaidėjai tą padarė kuo puikiausiai. Taip, suprantu yra rungtynių atsakomybė, bet turi žaisti susikaupęs.

Vyrai buvo šaunuoliai. Tai buvo pirmasis mačas, kuriame visi prašė keitimų. Energija buvo gera. Kaip žaidėme trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius, taip privalome žaisti kitas dvejas rungtynes.

– Kiek Luko Lekavičiaus pasirodymas rungtynėse padėjo perlaužti susitikimą?

– Luko išėjimas nuo suolo buvo itin svarbus, ypač prieš agresyvią varžovų gynybą. Jis demonstravo agresyvių puolimą, kuomet varžovai dar nebuvo pasiruošę. Lukas yra šaunuolis ir gerai įėjo į rungtynes. Net ir tie metimai, kuriuos jis prametė, buvo geri metimai, kurių norėjome. Gaila, kad prametė.

– Treneri, dar laukia antrasis etapas. Kokių pamokų galima nusinešti į jį iš pirmosios mačo dalies?

– Manau, reikia nusinešti trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius į antrąją etapą. Tą mūsų demonstruotą mentalitetą ir bandymą „kapotis“ dėl kiekvieno kamuolio. Fiziškumas buvo toks, kokio reikia. Buvome geros formos ir tikiu, jog mūsų vyrai būtent taip ir žais.

– Prieš lemiamą varžovų tritaškį aikštėje po keitimo pasirodė abu aukštaūgiai. Kokia buvo to mintis?

– Dabar galima sakyti, kad tai buvo mano klaida. Žūrėjome iš gynybos, kaip reikia pulti. Puolimas dviem aukštaūgiais mums buvo pasiteisinęs. Gaila, kad vieną kartą nepriėjome prie to, kur norėjome su persvara. Manau, kad šioje vietoje reikėjo priimti kitokį sprendimą – žaisti su kitais krepšininkais.

Visgi Patty Millsas pataikė fantastišką metimą. Jeigu jis būtų prametęs, būtume kalbėję, kaip viskas gerai. Sprendimai.

– Spurtavote 16:1, atrodė, kad jau laužėte rungtynes, tačiau buvo epizodų, kai šiek tiek pritrūkdavo tikslumo visiškai perlaužti dvikovą. Kiek to trūko susitikimo pabaigoje?

– Kiekviena smulkmena tokiose rungtynėse reiškia labai daug, ypač žaidžiant prieš australus. Kitame etape mūsų laukia Prancūzija. Vyrai tikrai jaučia didžiulę atsakomybę. Tikiu, kad jie žais, kaip žaidėme antroje pusėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi