2019.09.05 17:12

Naujosios Zelandijos krepšininkus nugalėję graikai pateko į kitą čempionato etapą

LRT.lt 2019.09.05 17:12

Ketvirtadienį antrąją pergalę FIBA pasaulio taurės F grupėje iškovojo ir vietą antrajame etape užsitikino Graikijos krepšininkai. Jie 103:97 (28:19, 23:25, 20:22, 32:31) nukovė juos dėl pergalės vargti privertusius Naujosios Zelandijos atstovus.

Šou gerbėjams sukūrė nugalėtojų lyderis Giannis Antetonkounmpo. Jau pirmosiomis minutėmis savo kamuolio varymo sugebėjimus ir atletiškumą pademonstravęs graikas susitikimą baigė su 24 taškais, 10 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyviais perdavimais.

Nugalėtojai šįkart kiek nebūdingai jiems patiems solidžiai atakavo iš toli – pataikė 12 iš 30 tritaškių (41 proc.). Šioje srityje labiausiai pasižymėjo Ioannis Papapetrou, realizavęs 4 iš 6 bandymų iš toli.

Graikai atitrūkę dviženkliu skirtumu buvo du kartus – antrojo kėlinio pradžioje ir ir ketvirtajame ketvirtyje, tačiau zelandiečiai abu sykius pajėgė išsikapanoti iš duobių ir, likus žaisti mažiau nei 4 minutėms, atsiliko tik 6 taškais – 79:85.

Komandos keitėsi taškais, kol iš toli šovi Nickas Calathesas, padidinęs atotrūkį iki 10 taškų (94:84). Okeanijos ekipa nebepajėgė atsakyti ir graikai šventė pergalę.

Antrajame FIBA pasaulio taurės etape graikų lauks JAV ir Čekijos komandos. Ten G. Antetokounmpo vedamai rinktinei bus labai sunku – jie užėmė antrą vietą grupėje, todėl gali tekti laimėti abu susitikimus.

Graikija: G. Antetokounmpo (5/7 dvitaškių, 11/15 baudų, 10 atk. kam., 6 rez. perd.) 24, I. Papapetrou (4/6 tritaškių) 16, N. Calathesas (2/5 tritaškių, 5 rez. perd.) 14.

Naujoji Zelandija: C. Websteris (7/12 tritaškių) 31, T. Abercrombie (6 atk. kam.) 18, T. Websteris (6/9 dvitaškių, 1/4 tritaškių) 17, I. Fotu (6/6 dvitaškių) 15.