Naujienų srautas

Sportas2019.09.05 07:48

Matkevičius: jeigu nepažįsti australų, sunku suprasti jų žaidimą

Ilgai kartu žaidžianti ir ypač patyrusi Australijos rinktinė ketvirtadienį (nuo 14:30 val. Lietuvos laiku) mes iššūkį mūsų šalies krepšininkams paskutinėse H grupės turnyro rungtynėse Donguane.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuoja LRT RADIJAS, o komentuoja – LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Tai kartu bus ir kova dėl papildomo pranašumo prieš antrąjį etapą, kuriame lietuviai su australais jau pateko į L grupės varžybas Nankine. Pergalę iškovosianti ekipa Nankine turės geresnes startines pozicijas prieš dvikovas su prancūzais ir Dominykos Respublika.

Australijos rinktinėje po pirmųjų dviejų grupės etapo rungtynių dviženklį rezultatyvumą renka net penki žaidėjai – Patty Millsas (18,5 tšk., 3,5 rez. perd.), Joe Inglesas (15 tšk., 7,5 atk. kam., 9 rez. perd.), Matthew Dellavedova (15 tšk., 6 rez. perd.), Aaronas Baynesas (11 tšk.) ir Chrisas Gouldingas (11 tšk.).

Svarų indėlį komandos pergales prieš Kanados ir Senegalo rinktinę įnešė ir nuo 2004 metų vyrų rinktinėje rungtyniaujantis aukštaūgis A. Bogutas, kuris neretai persivaro kamuolį į varžovų aikštės pusę ir turnyre Kinijoje renka po 9 taškus, atkovoja po 6,5 kamuolio bei atlieka po 2 rezultatyvius perdavimus.

Puikiai kamuoliu besidalinčios rinktinės žaidėjai pasaulio taurės turnyre Kinijoje nekart garsiai pranešė, jog kovos dėl medalių. Tokios kalbos neatrodo visiškai laužtos iš pirštos matant, kokį gerai sustyguotą žaidimą Kinijoje demonstruoja Andrejaus Lemanio auklėtiniai.

Apie itin pajėgų varžovą po ketvirtadienio rytą surengtos Lietuvos rinktinės treniruotės mintimis su žiniasklaida dalinosi rinktinės trenerių štabo narys Benas Matkevičius.

„Australai yra labai gerai pažįstami varžovai. Ši rinktinė yra labai stipri po krepšiu, gerai perduoda vieni kitiems kamuolį. Derinius varžovai atlieka puikiu greičiu ir yra sunkiai nuspėjami, gerai skaito gynybą. Australai tarpusavyje yra gerai susižaidę, ilgai žaidžia kartu, – varžovų žaidimo stipriąsias puses vardino B. Matkevičius.

Jeigu gyniesi vienaip, varžovai turi vieną opciją, kaip reikia žaisti, todėl ir bus sunku – vieno žmogaus pastangos neišpręs problemos. Turėsime gerai komunikuoti, išlaikyti gerą koncentraciją. Priešingu atveju varžovų nesugebėsime sugaudyti.“

– Australijos rinktinėje daug žaidėjų gali gerai kurti žaidimą – gynėjų linija, Joe Inglesas ar net aukštaūgis Andrew Bogutas. Kuo tai yra pavojinga Lietuvos rinktinei?

– Be abejo, J. Inglesas yra tas žmogus, kuris ketvirtajame kėlinyje žaidžia „pikenrolo“ derinius ir išsprendžia varžovų problemas. Jeigu jam suteikti daugiau laisvės, J. Inglesas sugeba atrasti metikus arba pats atlieka metimą. Tai yra krepšininkas, kurio nepaskubinsi. Jis sugeba išlaikyti ramybę bei „valdo“ savo gynėją. Didžiausią pavojų J. Inglesas sukurs būtent iš „pikenrolo“ derinių.

Andrew Bogutas – vienas iš kūrėjų aukštaūgių, kuris per savo situacijų skaitymą ir gynėjų lakstymą, sugeba pamatyti geriausias galimybes perdavimams.

Negaliu paprastai paaiškinti, koks yra Australijos rinktinės žaidimas. Galima sakyti, kad australų žaidimas primena dėlionę, kurią išardžius, sunku surasti detales, nežinant bendro vaizdo. Gerai, kad šią komandą seku jau ilgą laiką ir daug kartų esame su australais susidūrę. Šioje situacijoje turime kažkokį pranašumą.

– Australų žaidėjai labai mėgsta spausti varžovus nuo galinės linijos. Kaip su tuo pavyko tvarkytis Lietuvos rinktinei draugiškų rungtynių cikle?

– Spaudimą varžovų gretose labiausiai bando inicijuoti Matthew Dellavedova, kuris įsikanda į tiesioginį oponentą ir bando jį dusinti. Mūsų įžaidėjai turi sulaukti pagalbos. Mantas Kalnietis negali visko daryti vienas ir įvesti kamuolį. Jam turės padėti ir kiti krepšininkai. Turėsime surasti lengvesnį perėjimą į puolimą.

Kaip matėte, pasiruošimo cikle turėjome klaidų, bet jos buvo ne dėl spaudimo, o kitose situacijose. Manau, kad tas problemas esame išsprendę. Šiandien žiūrėsime, kokias problemas turėsime išspręsti rungtynių metu. Bandome visada nuspėti, kaip bus. Žinome stipriąsias varžovų puses tiek puolime, tiek gynyboje.

– Senegaliečiai turėjo fiziškai stiprią ir atletišką priekinę liniją, kanadiečių priekinėje linijoje kiek trūko jėgos, o kokie yra australų priekinės linijos pranašumai?

– Nors A. Bogutas mėgsta gintis giliai baudos aikštelėje, jis žino, kokiuose tarpuose reikia stovėti, kur turi padėti gynyboje. Jis sugeba atkovoti kamuolius puolime.

Aaronas Baynesas – fiziškai stiprus žaidėjas, rungtynes dažniausiai pradedantis starto penkete su Jocku Landale`u. A. Baynesas yra tas, kuris Bostono „Celtics“ klube išmoko mesti tritaškius. Galbūt tuo daug kas netikėjo, bet mes turime gerbti jo sugebėjimą pataikyti iš toli. Žinome, kad jis geriau „rollina“ (leidžiasi po krepšiu – LRT.lt) į baudos aikštelę, geriau kovoja dėl kamuoliu bei gerai atlieka savo užduotis gynyboje.

Žaisti po australų krepšiu prieš šį aukštaūgį yra labai sunku. Jis gerai išnaudoja savo masę. Puolime A. Baynesas su komandos draugais žaidžia „pikenrolą“, kuomet aikštėje A. Bogutas, tuomet krepšinis tampa kiek laisvesnis, atsiranda situacijų skaitymas, daugiau žaidžiama per jį. Žiūrėsime, kokia sudėtimi žais varžovai, kaip išspręsime jų žaidimo problemas. Laukia kitokie bokštai nei Kanados rinktinėje, su kuria žaisdami turėjome ryškų pranašumą po krepšiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi