Sportas

2015.09.08 13:45

ESPN: J. Valančiūnas pernai žengė žingsnį į priekį

basketnews.lt 2015.09.08 13:45

Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas kitą vasarą bus krepšininkai, kurie pretenduos į stipriai išaugsiančias algas. Taip prognozuoja JAV sporto gigantas ESPN, kuris J. Valančiūnui negailėjo ir pagyrų.

Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas kitą vasarą bus krepšininkai, kurie pretenduos į stipriai išaugsiančias algas. Taip prognozuoja JAV sporto gigantas ESPN, kuris J. Valančiūnui negailėjo ir pagyrų.

Nuo 2016–2017 metų sezono ženkliai padidės NBA algų kepurė, todėl krepšininkai galės uždirbti kur kas daugiau pinigų. Skaičiuojama, kad kiekviena ekipa žaidėjams galės skirti maždaug po 89 mln. JAV dolerių (80,62 mln. eurų), o tai reiškia, kad visos lygos mastu per sezoną atlyginimams bus išleidžiama maždaug 2,7 mlrd. JAV dolerių (2,45 mlrd. eurų).

Šią vasarą dalis naujų sutarčių jau buvo sudaryta, o pridedant ankstesnius kontraktus, skaičiuojama, kad komandos 2016–2017 metų sezonui jau yra įsipareigojusios išleisti 1,7 mlrd. JAV dolerių (1,54 mlrd. eurų).

Tai reiškia, kad likusiems žaidėjams reikės išsiraikyti pyragą, kurio vertė – 1 mlrd. JAV dolerių (0,906 mlrd. eurų). Šiais metais krepšininkai, pretenduojantys į šią sumą, uždirba apie 800 mln. JAV dolerių (724,7 mln. eurų).

Tarp žaidėjų, kuriems ESPN prognozuoja atlyginimo šuolį, yra J. Valančiūnas ir D. Motiejūnas. Abiejų lietuvių naujokų kontraktai baigiasi kitą vasarą.

„Tyliai, tačiau J. Valančiūnas praėjusį sezoną žengė žingsnį į priekį, kurio visi laukė iš buvusio penktojo naujokų biržos šaukimo, – rašo ESPN žurnalistas Kevinas Peltonas. – Skaičiuojant jo rezultatus per 36 minutes, J. Valančiūno vidurkiai būtų 16,5 taško, 11,9 atkovoto kamuolio ir 57,2 proc. taiklumas. Tai – 20,6 PER (naudingumas pagal amerikietšką formulę), kuris yra šiek tiek geresnis nei Eneso Kanterio, ką tik pasirašiusio maksimalų ketverių metų, 70 mln. JAV dolerių (63,4 mln. eurų) kontraktą.

J. Valančiūnas nepatobulėjo gynyboje taip, kaip buvo iš jo tikimasi, tad tai yra svarbiausia priežastis, kodėl jo žaidimo laiko vidurkis smuko nuo 28,2 min. iki 26,2 min. Bet kokia pažanga šioje aikštės pusėje gali reikšti milžinišką kontraktą, ypatingai dėl to, kad Toronto „Raptors“ gali nenorėti užkimšti savo algų kepurę, pasiūlydami J. Valančiūnui pratęsti sutartį dar šį sezoną.“

Abu dabartiniai lietuvių klubai gali pasiūlyti jiems pratęsti kontraktus iki spalio pabaigos, tačiau tai reikštų, kad klubai turėtų mažiau galimybių kitų metų vasarą, kai atsidarys laisvųjų agentų turgus.

Kalbėdamas apie D. Motiejūną, K. Peltonas spėjo, kad šis krepšininkas kitą vasarą vilios ne vieną komandą.

„Komandas vilios D. Motiejūno universalumas, ypač po to, kai iškritus Dwightui Howardui, jis pademonstravo, kad starto penkete gali žaisti vidurio puolėjo pozicijoje. Visgi D. Motiejūnas kol kas nebuvo pasiekęs vidutinio lygos PER rodiklio ir aukštesnes lubas turi jo partneris Hjustono „Rockets“ komandoje Terrence'as Jonesas, – mano K. Peltonas. – T. Jonesas pelnydavo po 16 taškų ir atkovodavo po 9 kamuolius, jeigu skaičiuotume jo rodiklius per 36 minutes. Jeigu jis išliks sveikas – dėl kelio nervo problemos ir plyšusio plaučio jis pernai žaidė vos 33 rungtynėse – ir patobulės gynyboje, T. Jonesas gali pretenduoti į aštuoniaženklį atlyginimą.“

Tarp krepšininkų, kurie po kito sezono turėtų uždirbti daugiau, minimas ir Bobanas Marjanovičius. Su San Antonijaus „Spurs“ 1,2 mln. JAV dolerių (1,087 mln. eurų) kontraktą sudaręs serbas kitą vasarą taps laisvuoju agentu ir, spėjama, galėtų pretenduoti į panašų kontraktą, kokį šią vasarą su Detroito „Pistons“ sudarė Aronas Baynesas (19,5 mln. JAV dolerių (17,67 mln. eurų) per trejus metus).