Naujienų srautas

Sportas2019.09.04 17:00

Nesėkmingus turnyrus prisiminęs Mačiulis: norime vėl kažką įrodyti

Nuo 2007-ųjų Europos čempionato Lietuvos rinktinėje rungtyniaujantis Jonas Mačiulis – vienas tų krepšininkų, kuris jaučia svaiginančių pergalių alkį su nacionaline komanda. Dukart Europos vicečempionas bei Europos čempionato ir pasaulio taurės turnyro bronzos medalininkas su Lietuvos rinktine tyliai siekia dar sykį užkopti ant nugalėtojų pakylos.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuoja LRT RADIJAS, o komentuoja – LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

„Norime vėl kažką įrodyti“, – sako krepšininkas, kuriam su komandos draugais teko nuleista galva palikti Rio de Žaneiro olimpinų žaidynių turnyrą po skaudžiai praleimėto ketvirtfinalio australams.

Lygiai taip pat skaudžiai teko atsisveikinti ir su viltimis kovoti dėl medalių praėjusiame Europos čempionate, kurio aštuntfinalyje pralaimėta graikais.

Kinijoje lietuviai kol kas žengė tik pirmuosius žingsnius į norimas aukštumas, tačiau jau ketvirtadienį mūsų šalies krepšininkai gali dar labiau pagerinti savo pozicijas. Dvikovoje su australais Dainiaus Adomaičio auklėtiniai kovos dėl pirmosios vietos ir pirmosios pergalės antrojo etapo L grupėje.

„Kovosime ne tik dėl vertingos pergalės, kuri leistų užimti pirmąją vietą grupėje, bet ir dėl galimo pranašumo antrajame grupių etape. Tai pagrindinis akcentas. Šiandien kartojomės žaidimo taktiką, kurią rytoj bandysime išpildyti“, – kalbėjo J. Mačiulis.

– Varžovų komandoje itin naudingai rungtyniauja Joe Inglesas. Kiek svarbu sustabdyti šį žaidėją?

– Jis tikrai svarbus australų komandai. J. Inglesas kuria žaidimą ir pats meta nemažai taškų. Savo komandai jis vienas sugeneruoja daugiau nei 30 taškų. Be abejo, šis žaidėjas ne vienintelis kūrėjas puolime. Gaudysime ir Patty Millsą ir kitus. Australai yra nenuspėjama ekipa. Toks nemetikas žaidėjas kaip Matthew Dellavedova prieš Kanados rinktinę įmėtė šešis tritaškius. Negali nuvertinti ir tokių krepšininkų. Reiks stebėti visus krepšininkus ir visiems skirti dėmesio.

– Joe Inglesas aikštėje mėgsta pasikalbėti su varžovais. Ar teko tai patirti pačiam?

– Mes su juo pažįstami nuo senų laikų, kuomet jis dar žaidė „Barcelona“ klube. Tegu jis šneka. Aš atsakau kitokiais veiksmais į tokias kalbas.

– Esate patyręs rinktinės žaidėjas. Kiek jus patį džiugina rinktinės demonstruojamas stabilumas po pirmųjų dviejų akistatų grupėje?

– Ką reiškia stabilumas? Krepšinis – toks žaidimas, kuriame klaidų neišvengsi. Jų buvo tiek pirmajame, tiek antrajame susitikime. Visi atvažiavome susikaupę ir turime norą po tų keletos nesėkmingų metų kažką vėl įrodyti. Ne kaip individualūs žaidėjai, o kaip komanda. Tai labiausiai džiugina. Jeigu taip bus toliau, galime kažką ir nuveikti.

– Ar tas „buvimas komanda“ kažkuo skiriasi nuo ankstesnių metų?

– Galbūt į turnyrus kažkiek atsipalaidavę atvažiuodavome po turnyrų, kuriuose iškovodavome medalius. Lietuvos rinktinėje niekada nebuvo, jog kažkas save keltų aukščiau visų ir norėtų pasirodyti. Niekas čia nevažiuoja dėl kontraktų. Tiesa, kartais čia būdavome atsipalaidavę. 2016-ieji mums buvo nesėkmingi metai, švelniai tariant. Tokie buvo ir 2017-ieji. Dabar atvažiavome visi susikaupę ir darome savo darbą.

– Įdėjai daug pastangų, kad atvažiuotum į šį turnyrą. Kaip pačiam sekasi įsivažiuoti į rinktinės žaidimą turnyre?

– Darau tai, ką sugebu geriausiai – kiek išeina, stoviu gynyboje, o puolime atakuoju būdamas laisvas. Atrodo, kol kas viskas normaliai. Dažiausiai, jeigu komanda laimi, viskas tvarkoje. Ir, jūs (žurnalistai – LRT.lt), neskalpuojate jokių žaidėjų. Jaučiuosi tikrai gerai. Jeigu nebūčiau visiškai sveikas, nebūčiau važiavęs į rinktinę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi