2019.09.04 17:13

Su Iranu beveik 39 minutes vargę ispanai grupių etapą baigė su trimis pergalėmis

Argentina palaužė Rusijos rinktinę
LRT.lt2019.09.04 17:13

Trečiąją pergalę FIBA pasaulio taurės etape išvargo Ispanijos krepšininkai. Jie po atkaklios kovos 73:65 (18:21, 15:10, 19:22, 21:12) nukovė Irano krepšininkus.

Ispanai strigo antrą kartą iš eilės – prieš tai jiems nemažai vargo sukėlė Puerto Riko ekipa.

Pirmuosius du kėlinius vyko visiškai apylygė, tačiau nerezultatyvi kova – prasidedant ilgajai pertraukai Sergio Scariolo auklėtiniai pirmavo 33:31.

Buvo tikimasi, jog akistatos favoritai paprasčiausiai spurtuos trečiame kėlinyje ir susikraus dviženklį pranašumą, tačiau ir to padaryti Ispanijos krepšininkai nesugebėjo. Likus žaisti paskutinėms 10 minučių rezultatas buvo 53:52 Irano naudai.

Kervirtajame kėlinyje situacija išliko panaši – ispanai švaistė vieną progą po kitos ir nesugebėjo išsiveržti į priekį. Likus žaisti 3 minutėms rezultatas buvo 63:63.

Situacija nesikeitė ir kitas 90 sekundžių – Hamedo Haddadi vedami iraniečiai laikėsi įsikabinę į lygų rezultatą – 65:65.

Ispanai atsakė Sergio Llullo tritaškiu ir Victoro Clavero dėjimu. Po šių epizodų jie susikrovė 5 taškų persvarą likus žaisti 55 sek. Iranas išsikapstyti nebesugebėjo.

Antrajame etape Ispanijos ir Puerto Riko rinktinės susikaus su Serbijos ir Italijos atstovais.

Ispanija: M. Gasolis (5/8 dvitaškių, 6 atk. kam.) 16, V. Claveras (2/3 tritaškių) ir J. Hernangomezas (10 atk. kam.) po 11.

Iranas: M. Jamshidijafarabadi (6/11 dvitaškių) 15, M. Rostampouras 13, H. Haddadi (3/11 dvitaškių, 15 atk. kam., 6 rez. perd.) 10.

Argentinos krepšininkai paskutiniajame B grupės mače taip pat turėjo gerokai paplušėti. Jie 69:61 (12:17, 27:16, 14:7, 16:21) nukovė Rusijos atstovus.

Prieš paskutinįjį kėlinį atrodė, kad argentiniečiai ramiai iškovos pergalę. Tada jų pranašumas siekė 14 taškų – 53:39.

Vis dėlto, rusai sužaidė nuostabų kėlinį ir likus žaisti 39 sek. buvo sumažinę atsilikimą tik iki 2 taškų – 61:63. Pirmaujančios ekipos trenerių štabas iškart paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos Facundo Campazzo pasižymėjo prasiveržęs po krepšiu ir pats privertė varžovus imti pertraukėlę pasitarti – 65:61. Iki finalinės sirenos buvo likusios 28 sek. Tas pats F. Campazzo netrukus perėmė kamuolį ir privertė varžovus prasižengti. Baudas sumetęs įžaidėjas savo rinktinei užtikrino pergalę.

Argentina: F. Campazzo (2/7 tritaškių, 7/9 baudų, 6 atk. kam., 7 rez. perd.) 21, M. Delia (5/6 dvitaškių) ir L. Scola (3/9 dvitaškių, 9 atk. kam.).

Rusija: A. Zubkovas (7/9 dvitaškių, 7 atk. kam.) 18, N. Kurbanovas (5/7 dvitaškių) 13.