Naujienų srautas

Sportas2019.09.04 16:28

Butkevičius: nesijaučiu būdamas 11-tu ar 12-tu žaidėju, tiesiog darau savo darbą

Arnas Butkevičius iki paskutinių draugiškų Lietuvos rinktinės rungtynių nebuvo užtkrintas dėl patekimo į galutinį komandos dvyliktuką. Nors į turnyro Kinijoje traukinį 26-erių metų 199 cm ūgio krepšininkas įšoko paskutinę akimirką, Lietuvos rinktinėje žaidėjas atlieka nepaskutinį vaidmenį.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuoja LRT RADIJAS, o komentuoja – LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Dar antradienį vykusiose rungtynėse su Kanados rinktine Dainius Adomaitis nuo suolo A. Butkevičių pakėlė pirmoje mačo dalyje, kuomet dėl pražangų teko ant suolo sodinti Mindaugą Kuzminską ir leisti atsikvėpti Jonui Mačiuliui.

Iš viso dvikovoje su kanadiečiais krepšininkas praleido 13 minučių ir pelnė 3 taškus. Trenerių štabo pasitikėjimą jaučiantis puolėjas dvikovoje su Kanada praleido netgi daugiau minučių nei triuškinamai laimėtoje dvikovoje prieš Senegalą, kurioje krepšininkas žaidė 7 minutes.

Koks bus A. Butkevičiaus vaidmuo dvikovoje prieš Australiją, nėra aišku, tačiau pirmą kartą šią vasarą vyrų rinktinės marškinėlius apsirengęs žaidėjas kantriai lauks progos dar sykį įrodyti savo pajėgumą ir vertę.

Kalbėdamas apie būsimą akistatą su australais, A. Butkevičius pabrėžė, jog Lietuvos rinktinė stengsis stabdyti itin gerai sustyguotą varžovų puolimą.

„Labiausiai akcentuojame australų puolimą. Žaisime prieš komandą, kuri yra labai talentinga ir eilę metų žaidžianti kartu. Kiek netipiška, jog Australijos rinktinė nemažai improvizuoja ir tą daro efektyviai. Bandysime stabdyti varžovų komandinę gynybą. Be to, Andrew Bogutas nemažai laiko praleidžia žaisdamas „viršuje“ ir mažesniems žaidėjams skirsto kamuolius“, – kalbėjo Arnas Butkevičius.

– Kiek pavojingas yra aktyvus australų kamuolio judėjimas?

– Visa improvizacija ir prasideda iš kamuolių skirstymo. Nemažai įkirtimų į baudos aikštelę palei galinę liniją, iš „viršaus“. Tai pridaro nemažai bėdų. Reiks būti susikaupusiems, nes toks žaidimas yra labai pavojingas.

– Kiek problemų sukuria agresyviai gynyboje žaidžiantys ir žaidėją su kamuoliu spaudžiantys australų gynėjai?

– Australijos gynėjai gynyboje tikrai žaidžia agresyviai ir tuo pasižymi eilę metų. Jie stengiasi išmušti kamuolį, išmušti varžovus iš derinių bei stengiasi neleisti įeiti varžovams į tas situacijas, kurias jie nori inicijuoti. Žaidžiant taip, australai sugeba perimti nemažai kamuolių bei susikūria greitojo puolimo situacijas.

– Į rinktinę patekote kaip dvyliktas žaidėjas, tačiau turnyre turite konkrečių užduočių. Kaip jaučiatės gavęs konkrečių užduočių?

– Jaučiuosi tikrai gerai. Einu į kiekvienas rungtynes žinodamas, ko iš manęs nori treneris. Stengiuosi tai atlikti. Nesijaučiu būdamas 11-tu ar 12-tu žaidėju, tiesiog einu daryti savo darbą.

– Vakar dienos rungtynėse buvo tas baisus epizodas, kai kritai ant sprando. Ar viskas tvarkoje?

– Buvo daugiau momentinio išgąsčio ir tiek. Jokių pasėkmių nėra.

– Jums tikriausiai teks žaisti prieš Joe Inglesą. Koks tai krepšininkas?

– Kaip matėme šiame čempionate jis buvo arti trigubo dublio. Jis yra didelė australų puolimo dalis, kadangi sugeba puikiai skirstyti kamuolį ir užbaigti atakas pats. Be abejo, akcentuojame gynybą ties juo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi