2019.09.04 16:38

Italus įveikę serbai be pralaimėjimų žengė į FIBA pasaulio taurės antrą etapą

Venesuela eliminavo turnyro šeimininkus kinus
LRT.lt2019.09.04 16:38

Be pralaimėjimų FIBA pasaulio taurės grupių etapą baigė Serbijos krepšininkai. Jie 92:77 (28:23, 22:19, 20:15, 22:20) nugalėjo Italijos atstovus ir į antrą turnyro etapą žengė savo sąskaitoje turėdami įskaitinę pergalę.

Pirmoje rungtynių dalyje abi komandos puikiai metė tritaškius. Serbų gretose Bogdanas Bogdanovičius pataikė net keturis tolimus metimus, o visa komanda įmetė 7 iš 12-os.

Italų gretose dukart pataikė Marco Bellineli, o visas rinktinė įmetė 6 iš 12-os. Vis dėlto, kur kas geresnis žaidimas baudos aikštelėje ir triuškinamai laimėta kova dėl kamuolių (18-10) leido serbams pirmati (50:42).

Abi rinktinės iki ilgosios pertraukos puikiai atakavo iš tolimos distancijos. Italai buvo pataikę 6 iš 12 tritaškių (50 proc.), o serbai – 7 iš 12 (58 proc.).

Trečiajame kėlinyje akistatos favoritai serbai ėmė tolti. Jie kėlinį laimėjo 20:15 ir likus 10 minučių iki finalinės sirenos skirtumas siekė 13 taškų – 70:57. Tą daryti jiems padėjo didelis baudų metimų kiekis – tuo metu pirmaujantys krepšininkai buvo pataikę 21 iš net 27 bandymų.

Pirmąją paskutiniojo ketvirčio minutę italai buvo sumažinę atsilikimą iki 8 taškų (62:70), tačiau netrukus serbai, vedami B. Bogdanovičiaus ir Miroslavo Raduljicos, pelnė 6 taškus paeiliui ir atsiplėšė 14 taškų skirtumu (76:62).

B. Bogdanovičius vogė vieną kamuolį po kito ir serbai kūrėsi progas greitose atakose. Tai leido jiems susikrauti net 18 taškų pranašumą kėliniui įpusėjus (85:67). Likęs laikas tebuvo formalumas.

Serbijos ir Italijos rinktinės abi pateko į antrą etapą. Šios ekipos jame susikaus su Ispanijos ir Puerto Riko krepšininkais.

Serbija: B. Bogdanovičius (4/10 tritaškių, 5 per. kam.) 31, N. Jokičius (5/6 dvitaškių, 6 atk. kam.) 15, M. Raduljica (12/13 baudų) 12.

Italija: D. Gallinari (3/5 tritaškių, 7/10 baudų, 8 atk. kam.) 26, M. Belinelli (3/5 tritaškių, 2/6 baudų), D. Hackettas 13.

Kiek netikėtai kelialapio į antrą FIBA pasaulio taurės etapą neiškovojo turnyro šeimininkai Kinijos krepšininkai. Jie paskutiniajame A grupės mače 59:72 (10:18, 13:15, 18:18, 18:21) nusileido Venesuelos krepšininkams ir grupėje liko treti.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo 15 taškų pelnęs Heissleris Guillentas. 13 pridėjo Dwightas Lewisas.

Kinams 13 taškų pelnė Shuo Fangas, 12 surinko Jiwei Zhao.

Dvi pergales iškovoję venesueliečiai užėmė antrąją vietą. Pirmi grupėje – be nesėkmių žengiantys lenkai.

Antrajame etape Venesuelos ir Lenkijos krepšininkams teks varžytis su Argentinos ir Rusijos rinktinėmis.