Naujienų srautas

Sportas2019.09.04 09:10

Lietuviams epitetų negailėjęs australų treneris: mūsų komandos žaidžia panašų krepšinį

Pasaulio taurės turnyro H grupėje Donguane ketvirtadienio vakarą Lietuvos ir Australijos rinktinės aiškinsis santykius ir kovos dėl galimybės pirmąjį etapą užbaigti nepatyrus nė vieno pralaimėjimo bei užėmus pirmąją vietą.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuoja LRT RADIJAS, o komentuoja LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Abi komandos pirmuose dvejuose turuose iškovojo įtikinamas pergales. Australai 108:92 įveikė kanadiečius, o antradienio vakarą 81:68 susitvarkė su Senegalo rinktine. Lietuviai pirmajame mače 101:47 sutriškino afrikiečius, o antradienį – 92:69 įveikė Kanados krepšininkus.

Lietuvos ir Australijos rinktinės didžiųjų krepšinio turnyrų scenoje reguliariai susitinka nuo 1992 metų Barselonos olimpinių žaidynių. Kelios rungtynės australams susiklostė itin skaudžiai – lietuviams buvo pralaimėti bronziniai finalai 1996 metų ir 2000 metų olimpinėse žaidynėse.

Visgi naujosios kartos Australijos krepšininkai pamokė lietuvius grupės etape 2014 m. pasaulio taurėje (82:75) bei Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje (90:64).

Prieš Donguane vyksiantį susitikimą, australai trečiadienį surengė treniruotę, kurio buvo neprivaloma rinktinės krepšininkams. Visgi kartu su keliais rinktinės krepšininkai prakaitą liejo ir pats vyriausiasis komandos treneris Andrejus Lemanis, kuris kartu su šių metų turnyre tik vieną minutę žaidusiu Nathanu Sobey atliko gynybos ir puolimo pratimus.

Po treneriuotės A. Lemanis maloniai sutiko pabendrauti su Lietuvos žiniasklaida. Dalindamasis mintis specialistas ne sykį gyrė Lietuvos rinktinę.

„Kaip ir buvo tikėtąsi lietuviai kol kas demonstruoja aukšto lygio krepšinį. Visada gerbėme Lietuvą kaip krepšinio tautą, o tarp mūsų rinktinių visuomet buvo smagi konkurencija. Jie demonstruoja puikų komandinį krepšinį, gerai judina kamuolį bei stengiasi vienas dėl kito. Lietuvos krepšininkai ginasi kietai, o pati komanda yra gerai treniruojama. Bus puikios rungtynės. Labai jų laukiame“, – aiškino strategas.

– Kokias stipriąsias lietuvių žaidimo puses išskirtumėte? Ar tai priekinės linijos žaidėjų pasirodymas?

– Įdomu tai, jog lietuviai žaidžia dviem skirtingais būdais. Runtynes jie pradeda su Jonu Valančiūnu ir Domantu Saboniu aikštėje. Į juos koncentruojasi žaidimas, o Mantas Kalnietis stengiasi maitinti juos kamuoliais. Kuomet bent vienas iš aukštaūgių yra keičiamas, žaidimas pasikeičia ir tampa greitesnis. Tai bus tikras iššūkis mums – prisitaikyti prie skirtingo varžovų žaidimo.

– Jūsų treniruojama komanda sugebėjo įveikti lietuvius praėjusiame pasaulio taurės turnyre ir olimpinėse žaidynėse. Ar šių metų Lietuvos rinktinė yra stipresnė?

– Labai sunku lyginti skirtingų turnyrų ekipas. Laukiame šio iššūkio prieš lietuvius. Man tikrai patinka, kaip žaidžia lietuviai. Tai tikras ikoniškas krepšinis. Mėgaujuosiu jų žaidimu. Rytojaus rungtynės bus įdomių taktinių sprendimų aikštėje.

– Ar prisimenate, kai Lietuvos rinktinė įveikė australus 1996 m. Atlantos ir 2000 m. Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalių rungtynėse?

– Tuomet nebuvau niekaip susijęs su Australijos rinktine, bet tikrai žiūrėjau tas dvikovas per televizorių. Puikiai pažįstu kelis vyrukus, kurie žaidė tose rungtynėse – Markas Bradtke, kuris yra mūsų rinktinės vadovas, bei trenerių štabo narys Lucas Longley. Jie kartais pasidalina prisiminimais apie tuos laikus, o prisiminimai nėra patys maloniausi.

– Joe Inglesas turnyre atlieka daugiausiai rezultatyvių perdavimų. Kaip toks žaidėjas padeda geriau organizuoti žaidimą taip pat turint aukšto lygio gynėjus kaip Patty Millsą ir Matthew Dellavedovą?

– Smagu, kad Joe sugeba puikiai dalintis kamuoliu. Pastaraisiais metais tai tapo svarbia jo žaidimo dalimi NBA lygoje. Jis puikiai valdo kamuolį ir džiaugiamės galėdami turėti tokį žaidėją komandoje. Joe puikiai atranda mūsų metikus, priima puikius sprendimus. Jo ūgis leidžia atlikti tokius sprendimus, kurių kartais nesugeba inicijuoti žemesni žaidėjai.

– Kiek jūsų darbą palengvina tai, jog treniruojate tvirtą ir patyrusį branduolį turinčią komandą?

– Nuo to darbas tik smagesnis. Čia rungtyniaujantis vyrukai yra smagūs, įsitraukę į komandą. Jie ne vienerius metus žaidžia kartu. Krepšininkai daug sprendimų priima patys tiesiog pasitardami tarpusavyje. Jie kalbasi apie mūsų žaidimą, varžovų gynybą. Smagu juos treniruoti.

– Kaip į komandą įsiliejo rinktinės debiutantas Jockas Landale`as?

– Jis tikrai šaunus vyrukas. Net ir būdamas toks jaunas jis labai daug prisideda prie komandos žaidimo. Žinau, kad jis rungtyniaus Kauno „Žalgiryje“, todėl labai laukiu jo debiuto Lietuvoje. Manau, kad jūs mėgausitės Jocko žaidimu.

– Nemažai buvusių ar esamų Australijos rinktinės žaidėjų yra žaidę Lietuvoje. Ar matote kokių nors panašumų tarp Australijos ir Lietuvos krepšinio?

– Manau, kad mūsų rinktinės žaidžia panašų krepšinį. Visų pirma, akcentuojame komandinius veiksmus. Dvikovoje su Senegalu išdalinome 28 rezultatyvius perdavimus. Lietuviai visada atlikdavo daug perdavimų. Gerai išsidėstome aikštėje. Esame gerai organizuoti. Labai mėgstu žaisti prieš lietuvius. Visi australai, kurie yra žaidę Lietuvoje, apie tai kalbėdavo, kaip apie labai puikią, augti padėjusią patirtį.

– Ar galite papasakoti apie savo baltiškas šaknis?

– Taip, mano abu tėvai yra latviai ir jie po antrojo pasaulinio karo emigravo į Australiją, kur aš ir gimiau. Iš tikrųjų jaučiu artimą ryšį su savo tėvų gimtine.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi