Sportas

2019.09.03 18:12

Žingsnio su rinktine atgal dėti nenorintis Ulanovas: sustiprėjome kaip komanda

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.09.03 18:12

Edgaras Ulanovas dar iki didžiosios pertraukos rungtynėse su Kanados krepšininkais jau buvo surinkęs dviženklį rezultatyvumą. Puolėjo sąskaitoje buvo 13 taškų, o lietuviai po pirmosios mačo dalies paklojo gerus pamatus pergalei – pirmavo 46:36, o susitikimą laimėjo 23 taškų skirtumu – 92:69.

Nors Kauno „Žalgirio“ puolėjas po dvikovos liko su 15 taškų, krepšininkas savo sąskaitoje turėjo dar 6 atkovotus kamuolius bei galėjo džiaugtis puikiu komandiniu pasirodymu su Lietuvos rinktine.

Toks E. Ulanovo žaidmas pridėjo naujų spalvų į krepšiniko pasirodymą šių metų turnyre Kinijoje. Pirmajame mače su Senegalu puolėjas pelnė tik 2 taškus, tačiau atliko net 5 rezultatyvius perdavimus.

Po sustikimo bendraudamas su žurnalistais E. Ulanovas gyrė Lietuvos rinktinės bokštus – Joną Valančiūną, kalbėjo apie esmines pergalės priežastis bei žvelgė į būsimą dvikovą dėl pirmosios vietos H grupėje su Australijos rinktine.

„Geros rungtynės, smagu laimėti. Žaidėme prieš rimtą varžovą. Rezultatas atrodo nemažas, bet rungtynės reikalavo nemažai pastangų ir koncentracijos. Dvikovoje su australais matėme, kaip kanadiečiai greitai sugrįžo į rungtynes. Jeigu kažkas galvoja, jog buvo lengva, tikrai klysta. Buvo gerų momentų, demonstravome gerą mentalitetą. Su tokiu mentalitetu turime toliau žiūrėti į priekį ir nesidairyti atgal“, – kalbėjo krepšininkas.

– Ar ramiau patekus į antrąjį grupių etapą?

– Kažkiek ramiau, bet nesinori sustoti. Mūsų laukia pats rimčiausias varžovas grupėje. Vėl reikės rimtai ir atsakingai ruoštis. Visi supranta – kiekviena pergalė turnyre yra labai svarbi. Nuo rytojaus pradedame ruoštis dvikovai su australais. Turime nedėti žingsnio atgal.

– Kaip treneriai įvertino darbą gynyboje prieš kanadiečių aukštaūgius?

– Prieš Kyle`ą Wiltjerą gerai nežaidėme, bet žiūrint į bendrą rezultatą – viskas gerai. Buvo momentų, kai prarasdavome koncentraciją ties K. Wiltjeru. Jis gerai pataikė, o ir turėjo laisvų metimų. Neišvengėme klaidelių, bet buvo geras komandinis žaidimas, sustiprėjome kaip komanda, o ateityje sunkių momentų gali būti ir daugiau. Manau, tokios rungtynės yra labai geros, bet nėra daug kuo džiaugtis.

– Iki pertraukos surinkote 15 taškų. Kaip nusprendėte užsivilkti lyderio marškinėlius?

– Tai didelis nuopelnas mūsų aukštaūgių. Matėme, kaip kanadiečiai pasiruošė rungtynėms – jie dvigubino mūsų aukštaūgius, o šie – nusimetė perdavimus „mažiems“ ant perimetro. Tokie momentai mus atriša, atsiranda prasiveržimai ir metimai. Šiandien pavyko atakuoti varžovus. Žiūrime į visą bendrą vaizdą. Kitos rungtynės bus kita istorija, negalime užmigti ant laurų.

– Ar universalumo prasme komanda sužibėjo naujomis spalvomis?

– Žinote, buvo momentų, kai D. Sabonis ir J. Valančiūnas prisirinkdavo pražangų ir sėsdavo ant suolo, tačiau nepasimesdavo būdavo kartu ir nebuvo jokių nepatenkintų veidų. Kai juos dvigubino, jie gerai nusimetė perdavimus. Visi šiandien pajuto žaidimą. Tai yra svarbu.

– Jūsų taškų vidurkis draugiškų rungtynių metu buvo kuklus. Ar tuomet nebuvo abejonių dėl savo vaidmens rinktinėje?

– Man nebuvo jokių abejonių. Apie tai net negalvojau. Tiesiog atvažiavau į rinktinę žaisti krepšinį, ką aš myliu ir mėgstu. Atvažiavau dalyvauti procese. Atvažiavau žaisti ir dalyvauti visur – puolime, gynyboje – visur. Šiandien pavyko pelnyti taškų. Kitą dieną – kažkas kitas perims šią rolę.

– Kitas mačas su Australija. Ką galvojate apie šį varžovą?

– Rytoj pradedame pasiruošimą, matėme trumpai momentus iš australų rungtynių su Kanada. Manau, ir jūs sutiksite, jog tai bus rimčiausias varžovas. Po krepšiu mūsiškiams bus didžiausias išbandymas mūsų aukštaūgiams, ten irgi žaidi rimti vyrukai po krepšiais. Jie turi NBA žaidėjų, patyrusių krepšininkų bei demonstruoja gerus rezultatus. Nesinori dėti žingsnio atgal.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt