Naujienų srautas

Sportas2019.09.03 17:58

Tik į „finalą“ su australais žiūrintis Adomaitis: šiandien visi žaidėjai padarė savo darbą

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė fantastišku žaidimu gynyboje, praleidusi 69 taškus, 23 taškų skirtumu (92:69) susitvarkė su Kanados krepšininkais bei užsitikrino bilietą į antrąjį grupių etapą Nankine.

Jau po pirmojo kėlinio Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pirmavo dviženkliu skirtumu (24:14), o puikus aukštaūgių tandemo – Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio – žaidimas padėjo užtkrintai laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių (46:27).

Dvikovoje lietuviai išvengė ir didelių žaidimo duobių. Nors trečiojo kėlinio metu kanadiečiai buvo sumažinę atsilikimą iki vienženklio (50:59), minutės pertraukėlės paprašęs D. Adomaitis mobilizavo savo auklėtinius, kurie spurtavo 9:2 ir vėl nutolo saugiu skirtumu nuo varžovų (68:52).

Net šeši mūsų rinktinės žaidėjai dvikovoje pelnė daugiau nei dešimt taškų. Ne vieną lyderį dvikovoje su Nicko Nurse`o treniruojama ekipa turėję lietuviai pratęsė gerą pasirodymą po pirmųjų laimėtų grupės rungtynių prieš Senegalo krepšininkus (101:47) – dviženkliu rezultatyvumu pasižymėjo 7 žaidėjai.

Po susitikimo, bendraudamas su žurnalistais, D. Adomaitis džiaugėsi savo auklėtinių žaidimu, vardino svarbiausius susitikimo akcentus bei kalbėjo apie būsimą dvikovą dėl pirmosios vietos H grupėje su australais.

„Labiausiai džiaugiuosi, jog žaidėjai nuo pirmosios sekundės į aikštelę išėjo su teisingu mentalitetu. Mes negalime nei trupučio pagalvoti apie puolimą. Turime žaisti nuo gynybos. Turime žaisti solidžiai, laikydamiesi savo taisyklių. Žinoma, bus klaidų, bet pastangos turi būti maksimalios, – tvirtino D. Adomaitis.

Praleidome tik 69 taškus. Tai – geriausias pavyzdys. Žaidėme prieš daug talento turinčią komandą, kuri tai buvo įrodžiusi dvikovoje su australais. Mūsų žaidėjai šanuoliai, jie puikiai įvykdė gynybinį planą.“

– Kanadiečiai buvo sumažinę atsilikimą iki vienženklio trečiojo kėlinio metu. Tuomet paėmėte minutės pertraukėlę, po kurios skirtumas vėl paaugo. Likote patenkintas savo žaidėjų reakcija?

– Taip, minutės pertraukėlės tam ir yra, kad stabdytume varžovų žaidimo spurtus. Prieš dvikovą tą ir akcentavome – žaidžiant su Australija kanadiečiai turėjo net 5 atakas, kurios trūko iki dešimt sekundžių. Prieš mus jie irgi turėjo tokių momentų, kuomet pataikė dvitaškį su pražanga. Tokiose situacijose pykdavome. Pykdavo ir žaidėjai. Svarbiausia, kad žaidėjai sureagavo fantastiškai ir sureagavo į tokius dalykus. Turėjome nukirsti varžovų komandos ryšius, tritaškius metimus – tą ir pavyko įgyvendinti. Praleisti 69 taškai – labai geras rezultatas.

– Kaip estate patenkintas savo auklėtinių darbu gynyboje prieš neblizgėjusį Cory Josephą?

– Akcentavome, kad jį reikia varginti. Jis turi puolime padaryti, kuo daugiau driblingų. Kitoje aikštės pusėje jis turi dirbti gynyboje, todėl C. Josephas ir turėjo tokį žemą pataikymo procentą, tas pats ir su K. Pangosu. Čia buvo plano dalis, kurią jie puikiai įgyvendino.

– Jus ko gero nudžiugino ir taip, kaip žaidė aukštaūgių tandemas – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis?

– Krepšinis yra komandinis sportas. Daug kas mato taškus, bet, pavyzdžiui, praėjusiame mače Edgaras Ulanovas pelnė 2 taškus, tačiau atliko 5 rezultatyvius perdavimus, kitiems sukurdamas 10 taškų. Šiandien atakavome ten, kur norėjome su juo ir jis pelnė taškus. Mūsų aukštaūgiai laužė per priekinę liniją ir sugebėdavo atmesti kamuolį. Tokia ir yra komanda. Aukštaūgiai atliko fantastišką darbą, atlikdami ledo ritulio perdavimus, atlikdami pirmąjį perdavimą, kuomet kiti žaidėjai užfiksuodavo rezultatyvų perdavimą. Jų atkovoti kamuoliai privertė varžovus daryti rotacijas gynyboje, neatsikovojant kamuolių.

– Žaidėjai leido suprasti, jog rintkinė buvo pasiruošusi J. Valančiūno ir D. Sabonio dvigubinimams gynyboje?

– Buvome pasiruošę varžovų zoninei gynybai su asmeninės gynybos prieskoniu, ką matėme dvikovoje tarp kanadiečių ir australų. Tokią gynybą matėme ir draugiškose rungtynėse su suomiais. Mes žinojome, ką darome – išlaikėme gerą išsidėstymą aikštėje. Kartą to nepadarius, iškilo problemų.

– Kiek yra ramiau, kai turite kelialapį į antrąjį grupių etapą Nankine?

– Mūsų dar laukia finalas su australais. Nėra kitų etapų, yra kitos rungtynės. Su šiuo mentalitetu dirbsime ir toliau. Džiaugiuosi, kad žaidėjai į tai įsiklauso. Dabar yra mūsų finalas su Australija.

– Ar viskas tvarkoje su Arnu Butkevičiumi?

– Viskas tvarkoje. Man svarbiausia, kad jis parodė nykštį. Nusirito akmuo nuo širdies. Treneriui tokie momentai yra patys skaudžiausi. Gaila, kai žaidėjas gauna traumą. Jis yra kaip guminis. Esu matęs keletą situaciją, kuomet jis išsiraito.

– Kiek šiandien svarbi buvo Luko Lekavičiaus energija?

– Taip, buvo labai svarbu, tai akcentavome. Reikėjo, kad jis vargintų jau pavargusius varžovų gynėjus. Varžovų aukštaūgiai yra gana lėti, kurie pasirenka rizikingą gynybą, bet Luko metimas aukšta trajektorija kaire ranka yra fantastinis. Kiekvienas išėjęs žaidėjas padarė savo darbą, tai, ką reikia.

– Kas sunkiausia ruošiantis finalui su Australija?

– Užduokite šį klausimą rytoj (šypsosi – LRT.lt). Norime dar pasidžiaugti pergale, o vakare pradedame ruoštis kitoms rungtynėms. Man reiks pamatyti dar vienerias rungtynes. Viską kaip ir žinome australus, esame jau pasiruošę.

– Kiek jums malonu laimėti prieš NBA čempionų trenerį?

– Negalvoju net apie tai. Didelė pagarba jam. Pažįstų N. Nurse`ą. Teko lankytis Toronte, kuomet „Raptors“ dar žaidė Jonas Valančiūnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi