Naujienų srautas

Sportas2019.09.03 17:02

Antroji pergalė lietuvių neužliūliavo: bandysime užimti pirmą vietą grupėje

LRT.lt 2019.09.03 17:02

Lietuvos rinktinė Kinijoje vykstančiame pasaulio krepšinio čempionate ir antrame ture iškovojo užtikrintą pergalę, kai 92:69 sutriuškino Kanados ekipą ir užsitikrino vietą antrajame etape.

Lietuviai nuo pat rungtynių pradžios perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas, o vienas to iniciatorių buvo Mantas Kalnietis, iš viso pelnęs 11 taškų ir surinkęs 18 naudingumo balų.

Po mačo kalbėdamas su žiniasklaida kaunietis gyrė komandos aukštaūgius ir sakė, jog džiaugtis ilgai nebus kada, nes lauks kova dėl pirmos vietos grupėje

– Jau užsitikrinote vietą kitame etape, kiek saldi ta pergalė?

– Jaučiamės labai gerai, nes tampame komanda, tampame organizuoti ir tas labai džiugina. Esame patenkinti, šiandien pasidžiaugsime, bet kitos rungtynės pačios svarbiausios, ruošimės ir bandysime užimti pirmą vietą grupėje.

– Treneris labai džiaugėsi koncentracija po mačo su Senegalu, ar galima tą koncentraciją išskirti ir šiandien, kai kanadiečiai bandė sumažinti skirtumą?

– Buvo gal keli epizodai, pirmoje rungtynių pusėje, kai nesusikalbėjome. Aišku, kanadiečiai yra aukštesnio lygio komanda nei Senegalas, tai normalu. Labai norisi pagirti Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį, kurie skaitė visus perdavimus, „nelaužė“, išsimėtė ir mums prie perimetro tapo daug lengviau kurti.

– Turbūt galima patvirtinti tą tiesą, kad žaidimas per aukštaūgius ir bus ta stiprybė?

– Viskas yra susiję. Jie yra mūsų stiprioji pusė, bet kai jie taip išsimeta, žaidimas tampa labai nenuspėjamas ir rimta jėga, patys tai matėte.

– Kiek ta gera gynyba leidžia mėgautis puolimu?

– Krepšinyje svarbiausias dalykas ir yra apsiginti. Kai šitaip neblogai apsiginame tai ir puolimas tampa lengvesnis.

– Prie tiek sirgalių turbūt jaučiatės kaip namuose?

– Kaip visada, nieko naujo, dėkui jiems.

Gera komandine gynyba džiaugėsi ir Jonas Valančiūnas, dvikova baigęs su 13 taškų 8 atkovotais kamuoliais ir 20 naudingumo balų. Taip pat uteniškis sureagavo ir į komandos draugo pagiriamuosius žodžius.

– Mantas Kalnietis minėjo, kad jums gerai sekėsi nusimetinėti kamuolius, atlikti perdavimus. Kaip, paties manymu, tai pavyko?

– Tam ruošėmės, treneriai padarė gerą skautingą. Žaidėjai palengvino darbą atsidengdami tai tikrai buvo smagu žaisti.

– Paskutinio kėlinio antra pusė, kai žaidėte su D. Saboniu, statistiškai atrodė geriausia. Kaip jaučiatės kartu aikštėje?

– Jautėmės gerai, dabar kai laimėjome – jaučiamės dar geriau. Dirbame kartu. Turėjome pranašumą ir viską darėme kad tai išnaudotume.

– Po pirmų rungtynių treneris jus gyrė už išlaikytą koncentraciją visų rungtynių metų, kiek svarbu ta koncentracija buvo ir prieš aukštesnio lygio varžovą?

– Žiūrėsime, ar treneris pagirs, reikia eiti į rūbinę. Jei pagirs – reiškia gerai. Buvo tikrai gera komanda, pataikė metimus, žaidė greitą krepšinį.

– Gynyba buvo gera su Senegalu, nebloga ir šiandien. Kiek tas darbas gynyboje jau yra sklandus?

– Kiekvienas varžovas yra kitoks ir reikia pasiruošti prieš kitokias stiprybes. Australija bus dar kitokia, žiūrėsime, kaip išeis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi