Sportas

2019.09.03 07:37

Žaibiškas kanadiečių atakas pažaboti nusiteikę lietuviai bandys išnaudoti savo bokštų gabaritus

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.09.03 07:37

Antradienio rytą surengtos Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruotės metu vyravo susikaupimas ir skardėjo trenerių nurodymai – komanda stengėsi atlikti paskutinius namų darbus prieš vakare (Lietuvos laiku nuo 14.30 val.) laukiančią akistatą su Kanados rinktine.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuoja LRT RADIJAS, o komentuoja – LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Dvikova su NBA čempiono Nicko Nurse`o treniruojama rinktine bus ypač svarbi abiem rinktinėms – laimėję kanadiečiai dar išsaugotų viltis toliau tęsti kovą dėl medalių. Pralaimėjimas užbrauktų net ir teorines viltis, o Kanados rinktinei liktų tik paguodos grupės etapas, kovojant dėl žemesnių pozicijų.

Lietuvos rinktinės trenerių štabas ruošiasi kovai su varžovu, kuris organizuoja žaibišką puolimą – kanadiečių krepšininkai užpulti varžovų krepšį stengiasi per pirmąsias 10 atakos sekundžių.

Kokia efektyvi gali būti tokia puolimo filosofija įrodė ir pirmoji Kanados rinktinės akistata pasaulio turnyre Kinijoje su Australijos rinktine. Nors kanadiečiai dvikovą pralaimėjo 92:108, trečiajame kėlinyje būsimi lietuvių varžovai pelnė net 37 taškus.

Po rytinės Lietuvos rinktinės treniruotės apie svarbiausius Kanados rinktinės žaidimo akcentus su žurnalistais bendravo trenerių štabo narys Mindaugas Brazys.

„Mūsų pranašumas – ūgis. Skirtingai negu rungtynėse su Senegalu, susidursime su greita ir mobilia komanda, bet turinčia problemų po krepšiu. Čia bus mūsų persvara“, – kalbėjo specialistas.

– Kiek yra svarbus Cory Josepho ir Kevino Pangoso indėlis kalbant apie atakų kūrimą kanadiečių žaidime?

– Jų rankose sutelktos beveik visos žaidimo kūrimas. Pirmoji kanadiečių opcija puolime – gynėjų metimai. Tik po to ieškoma aukštaūgių.

– Buvo kalbėta apie tai, jog kanadiečiai stengiasi greitai užpulti varžovų krepšį. Kaip keičiasi jų puolimas, jeigu toks planas per pirmąją atakos fazę nepavyksta?

– Tokiu atveju Kanados rinktinės žaidėjai imasi daugiau improvizacijos. Visgi pirmosios atakų fazės varžovų žaidime yra labiau paruoštos ir jie žino, kaip nori iš jų atakuoti. Jeigu pavyksta tai sustabdyti, tenka improvizuoti ir tokiu atveju kanadiečiams žaisti yra kiek sunkiau. Pirmųjų atakos sekundžių sustabdymas yra labai svarbi rungtynių dalis.

– Treneris D. Adomaitis minėjo, jog teks varginti varžovus aktyvia gynyba. Kas mūsų rinktinėje geriausiai susitvarko su šia užduotimi?

– Nenoriu išskirti vieno žaidėjo. Esame viena komanda ir visi įneša savo indėlį. Visi stengiasi, kas liečia darbo gynybą. Dvikovoje su Senegalu pastangos buvo maksimalios, todėl ir šios dienos susitikime tikiuosi iš visų lygiai tokių pat pastangų.

– Kanados rinktinė yra labiau orientuota į puolimą, tačiau ką galima pasakyti apie varžovų gynybą?

– Faktas, kad Kanados rinktinė turi sistemą gynyboje. Gali atrodyti, kad kanadiečiai gynėse labai blogai dvikovoje su australais, kurioje praleido 108 taškus. Visgi reikia prisiminti, jog Kanados krepšininkai atakuoja per pirmąsias dešimt sekundžių, todėl atakų skaičius rungtynėse išauga. Sunku verti praleidžiamus taškus, kaip prastą gynybą. Žiūrėjome draugiškas kanadiečių rungtynes ir jie tikrai turėjo sistemą gynyboje, kuri puikiai veikė.

– Kanadiečiai pasirodė fantastiškai trečiajame kėlinyje dvikovoje su australais. Kas tuomet veikė puikiai Kanados rinktinės žaidime?

– Paprasčiausiai kanadiečiai sustojo į gynybos sistemą, kurioje buvo aikštės ir asmeninės gynybos elementų. Buvo situacijų, kai vienas ar du žaidėjai gindavosi asmenine gynyba. Australai kiek pasimetė prieš tokią gynybą, bet vėliau prisitaikė.

– Kiek apsunkina varžovų žaidimo analizę faktas, jog C. Josephas žaidė tik vienerias oficialas rungtynes?

– Tikrai apsunkina. Šis žaidėjas yra numeris vienas Kanados rinktinėje pagal tai, kokiame lygyje jis žaidžia. Faktas, kad tokie žaidėjai turi labai svarbią rolę. Kai tokie krepšininkai ateina į rinktinę, žinoma, kad daug žaidimo pakeičiama vien dėl jo. Kaip ir tikėjomės, taip ir įvyko – dvikovoje su Australija buvo tokių situacijų, kurių dar nebuvome matę analizuodami kanadiečių žaidimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt