Naujienų srautas

Sportas2019.09.02 18:50

Pasaulinio lygio žvaigždžių vizito laukiantis Urbonas: tokioms rungtynėms reikia pasiruošti ir psichologiškai

Lietuvos futbolo rinktinė po pertraukos po dviejų su puse mėnesio pertraukos vėl susirinko į treniruočių stovyklą, kurioje ruošis dviem rimtiems iššūkiams kitų metų Europos čempionato atrankoje su Ukrainos ir Portugalijos rinktinėmis bei sieks papildyti kol kas tuščiai atrodantį taškų kraitį.

Pirmas iš dviejų rimtų iššūkių – ukrainiečiai.

B grupės varžybose šeštadienį laukianti Ukrainos komanda kol kas su 10 taškų yra vienvaldžiai lyderiai.

Legendinio šalies futbolininko Andrejaus Ševčenkos treniruojama komanda per ketverias rungtynes du kartus nugalėjo Liuksemburgo futbolininkus (1:0 namuose ir 1:2 išvykoje), namuose netikėtai lengvai 5:0 sudorojo Serbijos rinktinę bei iškovojo svarbų tašką Portugalijoje, kur be įvarčių išsiskyrė su vietos komanda.

Tuo tarpu lietuviai per trejas rungtynes kol kas savo sąskaitoje turi vos vieną taškelį, kuris dar birželį namuose buvo iškovotas prieš Liuksemburgą (1:1).

Šis taškas buvo tarsi įvyniotas į dvi nesėkmes – prieš tai tam pačiam Liuksemburgui išvykoje buvo nusileista 1:2, o paskui sekė skaudus antausis Serbijoje 1:4.

Lietuvių situaciją dar labiau sunkina tai, jog komanda turės verstis be komandos lyderio ir geriausio praėjusių metų šalies futbolininko Arvydo Novikovo, kuris nespėjo pagyti po traumos ir šį kartą į stovyklą neatvyks, nepaisant to, jog, kaip įvardino Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas, tiesiog „veržėsi į aikštę“.

Ukrainos komandoje nuotaikos – kardinaliai priešingos, mat prie rinktinės po pertraukos prisijungs vienas pajėgiausių šalies futbolininkų, Londono „West Ham United“ klubui atstovaujantis Andrejus Yarmolenka.

Verta paminėti, jog šios rungtynės Lietuvos žiūrovų tarpe susilaukė didžiulio populiarumo – jei į mačą su Cristiano Ronaldo atsivežti žadančia Portugalija jau prieš kurį laiką išparduoti bilietai nieko nestebina, tai faktas, jog bilietų nebus ir į šeštadienio kovą su Ukraina, yra įdomus.

Su žurnalistais treniruočių stovyklos starte bendravęs Valdas Urbonas teigė, jog pajėgūs priešininkai komandai suteikia impulsą, kaip ir tas faktas, jog į abi dvikovas jau dabar nebėra bilietų.

„Visi susirinkome, visi geros nuotaikos. Patys suprantame, kad laukia geros ir išskirtinės rungtynės su Ukraina ir Portugalija. Faktas, kad tokios rinktinės aikštėje kažko tokio nedalina, ką pasiimsime patys pasiimti savo ambicijomis, tą ir turėsime.

Kitas svarbus dalykas – padėti žaidėjams iš tos kasdienės aplinkos pereiti į tą etapą ir suprasti, kad yra pakankamai sudėtinga atėjus iš A lygos, kitur, žengti į aikštę prieš Cristiano Ronaldo, tai irgi yra iššūkis. Svarbu, kad žaidėjai būtų tam pasiruošę. Turime nebūti silpni ir pasiruošti psichologiškai tokioms rungtynėms“, – prieš pirmąją komandos treniruotę žurnalistams pasakojo Valdas Urbonas.

– Ar tas psichologinis pasiruošimas per šią savaitę bus kiek kitoks?

– Manau, kad tos sudėtinės dalys lieka kaip ir anksčiau – individualūs pokalbiai, kad būtų galima suprasti, kuo gyvena žaidėjai, taip pat grupiniai pokalbiai, komandinis darbas lieka. Bet tie niuansai yra labai svarbūs ir reikės į tai atkreipti dėmesį.

– Turbūt stebėjote Ukrainos pergalę 5:0 prieš Serbiją, kuo ta komandą buvo taip stipriai pranašesnė?

– Matosi, atėjo tokia karta, kuri demonstruoja tokį brandų žaidimą ir galbūt skiriasi nuo to, kas buvo anksčiau, stilius kiek pasikeitęs. Galimai tam įtaką padarė ir Andrejaus Ševčenkos atėjimas. Tas stilius, braižas matosi, nemuša kamuolio bet kur ir bet kaip, stengiasi jį įžaisti ir ieškoti situacijų prie varžovų vartų.

Tas su Serbija jiems pavyko, išpildė tas situacijas, kurias buvo, o serbai buvo stipriai sugniuždyti.

– Į aikštę po ilgos pertraukos grįžta Andrejus Yarmolenka, ką jis duoda komandos žaidime?

- Matysime. Ten yra ir daugiau žaidėjų į tą poziciją. Kiekvienas tokio lygio žaidėjo įsiliejimas į komandą duoda savo, bet mes turime daugiau akcentuoti savo žaidimą.

– Ar stovykloje yra visi žaidėjai, ar neprireikė to turimo rezervo?

– Kaip ir kalbėjome anksčiau, ta situacija nėra tokia gera, yra tam tikrų nuogąstavimų ir baimių, bet manau, kad kartu su medicinos personalu rasti tuos priešnuodžius, kad neatsitiktų kažkas daugiau ir manau, kad šeštadienį žaidėjai bus pasiruošę šimtu procentų.

– Anksčiau kalbėjote, jog praeityje kai kurie dalykai nepavyko (kaip, pavyzdžiui, žaidimas Serbijoje penkiais gynėjais), tad šį kartą turbūt grįšite prie tradicinės keturių gynėjų sistemos?

– Tam tikros išvados yra padarytos, kaip ir pavasarį, kada žaidėme su Liuksemburgu ir birželį jau buvo tam tikrų pakeitimų sudėtyje. Ir dabar yra tam tikrų minčių bei idėjų ir manau, kad surinkti žaidėjai galės įgyvendinti tai, ką mes norėsime daryti.

– Tas faktas, jog išparduoti bilietai į rungtynes su Portugalija, turbūt per daug nestebina, tačiau kiek netikėta ar galbūt malonu žinoti, kad bilietų nebėra ir į šeštadienio rungtynes su Ukraina?

– Visada džiugu. Galbūt mūsų stadionas ir nėra didelis, bet jis yra užpildytas, bilietai išpirkti, tai reiškia, jog jaučiamas padidintas dėmesys. Tai duoda papildomą štrichą ir mums, pademonstruoti tą žaidimą, kurio iš mūsų laukia.

Kovingai nusiteikęs ir po pertraukos į rinktinę sugrįžęs pagrindinis komandos vartininkas Ernestas Šetkus. Šis dar sekmadienį žaidė Izraelio čempionato rungtynes, tad į Lietuvą grįžo praktiškai tiesiai iš aikštės.

„Į rinktinę atvykau tiesiai po rungtynių, nemiegojęs, bet visi susirinkome rimtam tikslui, pasiruošti dviem rungtynėms. Varžovai gal atrodo grėsmingi, bet bandysime atiduoti visas savo jėgas ir nustebinti savo sirgalius. Bilietai išparduoti į abejas rungtynes, tad tikėsimės nudžiuginti savo aistruolius“, – pasakojo vartų sargas iš Tauragės.

Jam antrino ir praėjusį atrankos „langą“ dėl traumos taip pat praleidęs Mantas Kuklys. Jo teigimu, tokioms rungtynėms ieškoti motyvacijos šaltinių daug nereikia.

„Čia nėra daug apie ką kalbėti. Patys žinome, kokie atvažiuoja varžovai, papildomos motyvacijos nereikia. Paprasčiausiai turime nusiteikti, išeiti į aikštę ir sukovoti.

Mes, vyresni žaidėjai esame žaidę ir prieš Angliją, ir prieš kitas pajėgias komandas, o jaunimui, jei žais, tai gali būti karjeros rungtynės. Kiekvienoms rungtynėms reikia nusiteikti šimtu procentų", – kalbėjo Lietuvos rinktinės centro saugas.

Abejas Lietuvos rinktinės rungtynes tiesiogiai stebėti kvies LRT kanalas ir portalas LRT.lt

Šeštadienio rungtynės su Ukraina startuos 19.00, o antradienį lauks ir portugalų iššūkis. Mačo pradžia – 21.45 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi