Sportas

2019.09.02 17:20

Akistatos su buvusiais bendraklubiais laukiantis Sabonis: vakarykštę pergalę jau pamiršome

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.09.02 17:20

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės aukštaūgis Domantas Sabonis antradienį Donguane vyksiančiose H grupės rungtynėse su Kanados krepšininkais bandys iškovoti ypač svarbią pergalę.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuoja LRT RADIJAS, o komentuoja LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

„Mirtininkų“ grupėje kanadiečiai jau patyrė pirmąjį pralaimėjimą sekmadienį 92:108 nusileisdami australams, kai tuo tarpu Lietuvos krepšininkai pasismagino sutriuškindami senegaliečius 101:47.

Visgi dvikova su Kanados rinktine lengvu pasivaikščiojimu nekvepia, o ir būsimi lietuvių varžovai neslepia ambicijų iškovoti pergalę.

Dar prieš atvykdamas į Kiniją D. Sabonis žinojo, jog Kanados rinktinės gretose pasaulio taurės turnyre išvys tris puikiai pažįstamus veidus. Indianos „Pacers“ klube aukštaūgis du pastaruosius sezonus rungtyniavo su Cory Josephu, o dar anksčiau, gindamas Gonzagos universiteto garbę, žaidė su Kevinu Pangosu ir Kyle`u Wiltjeru.

Bičiulystėms antradienį laiko nebus ir tą puikiai supranta D. Sabonis, kurio teigimu pergalę prieš kanadiečius leis pasiekti tik puikiai sustyguoti komandiniai veiksmai.

„Žaisime prieš labai stiprią komandą. Turime visi dirbti gynyboje. Kanadiečiai žaidžia labai greitai ir atlieka daug metimų. Turėsime demonstruoti geras komandinio žaidimo pastangas gynyboje“, – aiškino krepšininkas.

– Kanadiečiai turėjo problemų žaisdami prieš Australijos rinktinės priekinę liniją. Ar tokiu pat ginklu smogsite ir rytojaus rungtynėse?
– Treneriai atliko varžovų žaidimo analizę ir mes bandysime išnaudoti mūsų pranašumus. Visgi turėsime žaisti lygiai taip pat komandiškai kaip vakar dienos susitikime.

– Kanados rinktinėje rungtyniauja trys jums puikiai pažįstami krepšininkai. Ar laukiate, kada galėsite susigrumti su jais?
– Bus smagu susitikti su savo trimis buvusiais komandos draugais. Visada smagu su jais žaisti.

– Jūsų buvęs komandos draugas Indianos ekipoje Cory Josephas yra vienas kanadiečių lyderių. Kaip reikia stabdyti tokį krepšininką?
– Jis yra labai geras gynėjas. Kanados rinktinės jis turi svarbų vaidmenį – atlieka daug metimų, gerai žaidžia „pikenrolo“ situacijose. Bus labai sunku. Turėsime demonstruoti didžiules pastangas gynyboje.

– Ar jau spėjote pamiršti triuškinamą pergalę prieš Senegalo rinktinę?
– Jau pamiršome pergalę. Dabar visą dėmesį sutelkėme Kanados rinktinei. Rytoj bandysime viską išpildyti.

– Treneris po vakarykščių rungtynių daug kalbėjo apie susitikimo metu išlaikytą koncetranciją. Kaip pavyko tą padaryti?
– Visi žinome, dėl ko čia atvažiavome. Laimėjome pirmąsias rungtynes, tai yra gerai, bet rytoj mūsų laukia kita dvikova.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt