Naujienų srautas

Sportas2019.09.02 16:00

Darbą gynyboje pabrėžęs Adomaitis: Kanada – į puolimą orientuota rinktinė

Rytinės treniruotės pirmadienį Donguane (Kinija) nesurengusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vakare jau kibo į darbus ir ruošėsi antradienį vyksiančioms ypač svarbioms H grupės rungtynėms su Kanados krepšininkais.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS, o komentuos – LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Skirtingai nei lietuviai, sekmadienį Nicko Nurse`o treniruojami kanadiečiai 92:108 nusileido Australams ir pasaulio taurės turnyrą pradėjo pralaimėjimu.

Visgi dvikovoje su australais kanadiečiai buvo surengę įspūdingą atkarpą. Po dviejų kėlinių atsilikę 12 taškų skirtumu (40:52), Kanados krepšininkai sužaidė fantastišką trečiąjį kėlinį, per kurį pelnė net 37 taškus bei prieš lemiamą ketvirtį jau buvo priekyje – 77:76.

Kaip bebūtų, ketvirtajame kėlinyje kanadiečiams pritrūko kvapo. Įmetę 15 taškų, patys praleido 32 ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Pergalė rungtynėse su Kanados rinktine Lietuvos rinktinei praktiškai jau leistų užsitkrinti kelialapį į antrąjį grupių etapą Nankine, kuriame rinktinės toliau tęs kovą dėl medalių.

Apie tai, jog susitikimas su lietuviais taps „gyvenk arba mirk“ iššūkiu, dar pirmadienio ryte kalbėjo ir N. Nurse`as.

Bendraudamas su žiniasklaida, D. Adomaitis pabrėžė, jog mūsų šalies krepšininkai akistatoje su Kanados rinktine turės viską pradėti nuo kietos gynybos.

„Svarbiausia – sugrįžti į gynybą ir stabdyti varžovų greitas atakas per pirmąsias 10 sekundžių. Daugiau nei trečdalis jų žaidimo baigiasi greitais sprendimais pirmoje atakos fazėje. Čia didžiausias akcentas“, – tvirtino specialistas.

– N. Nurse`as pripažino, jog sekmadienio rungtynėse Australijos priekinė linija pridarė nemažai problemų kanadiečiams. Ar lietuviai yra lygiai taip pat pajėgūs išnaudoti savo aukštaūgius prie kanadiečius?

– Pamatysime rytoj rungtynėse. Faktas, kad Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas priekinėje linijoje turės persvarą, kurią stengsimės išnaudoti.

– Ką tokiai komandai kaip Kanada suteikia vėliausiai prie rinktinės prisijungęs Cory Josephas?

– Vėlyvas Josepho prisijungimas šiek tiek apsunkina šio žaidėjo „skautingą“ (žaidimo analizę – LRT.lt). Jis žaidė tik vienerias rungtynes ir komandos braižas su C. Josephu yra kiek pasikeitęs. Dabar kiti žaidėjai turi taikytis prie kitokių rolių. Jis – vienas svarbiausių kanadiečių žaidėjų. Akcentuojame žaidimą prieš jį.

– Ar Kanados rinktinėje jaučiasi NBA žaidimo stilius?

– Kanadiečiai turi labai daug laisvės greituose sprendimuose. Vakar rungtynėse buvo penki momentai, kuomet ataka trukdavo iki dešimties sekundžių, neskaičiuojant greito puolimo. Tokiuose išpuoliuose būna tik vienas perdavimas ir gynyboje turime būti susikoncentravę visu šimtu procentų.

– Ar galime teigti, jog po tokių rezultatyvių rungtynių sekmadienį rytoj yra kiek naivu tikėtis didžiulio rezultatyvumo?

– Faktas, kad mes galime rungtynes tik iš gynybines pusės. Privalome sustabdyti varžovus gynyboje ir tik tokiu atveju turėsime gerų momentų ankstyvajame puolime. Po geros gynybos kai kuriose situacijose norime žaisti greitai. Kai aikštelėje esame „sunkesni“ norime žaisti išnaudojant mūsų pranašumus. Viskas priklausys nuo aikštėleje būsimo penketo.

– Kanados rinktinė dvikovoje su australais sužaidė fantastišką trečiąjį ketvirtį. Kaip kanadiečiams pavyko suorganizuoti tokią atkarpą?

– Viskas, ką ir minėjau – greiti sprendimai, greiti Kyle`o Wiltjero sprendimai, C. Jospeho, Kevino Pangoso metimai, kurie jiems ir patinka. Atkarpa 25:7 per 5 minutes, 37 taškai per ketvirtį – tai yra, ko mes nenorime žaisdami su jais.

– Kas, jūsų galva, labiausiai nepatinka kanadiečiams varžovų žaidime?

– Turime žaisti agresyviai gynyboje. Turime juos varginti gynyboje. Puolime turime juos varginti, kad jie dirbtų dėl kiekvieno kamuolio. Reikia, kad jie dirbtų abejose aikštės pusėse.

– Ar Kanados rinktinę reikia priversti dirbti papildomai ir dėl trumpesnio atsarginių žaidėjų suolelio?

– Kanadiečių suolelis yra trumpesnis nei mūsų, bet jie turi solidžių žaidėjų. Visgi varžovai demonstravo labai gerą žaidimą dalyje pasiruošimo dvikovų, su fantastišku pataikymu. Tai į puolimą orientuota komanda, bet rezultatą nulems mūsų gynyba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi