Sportas

2019.09.02 09:31

Lietuvos rinktinę ir Valančiūną išgyręs Nurse`as vis dar prisimena pergalę prieš „Rytą“

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.09.02 09:31

Jau pirmajame savo vyriausiojo trenerio karjeros sezone NBA čemponu tapęs Nickas Nurse`as su Kanados rinktine ruošiasi antradienį vyksiančioms išgyvenimo rungtynėms su Lietuva pasaulio taurės turnyro H grupėje Donguane.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS, o komentuos – LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Šiais metais Kanados rinktinės vairą perėmusiam specialistui nereikia atskiros pažinties su Lietuva ar mūsų šalies krepšiniu.

„Leiskite pagalvoti apie visus tuos kartus, kuomet buvau Lietuvoje“, – bendraudamas su žurnalistais po rytinės kanadiečių treniruotės kalbėjo N. Nurse`as.

„Esu buvęs Vilniuje. Ten žaidėme prieš „Rytą“. Esu žaidęs prieš „Žalgirį“. Esu buvęs Šiauliuose. Ištariau teisingai? Esame žaidę Panevėžyje. Ar pamenu pergalę prieš „Lietuvos rytą“? Kaip galėčiau pamiršti – tai viena svarbiausių pergalių mano trenerio karjeroje“, – juokdamasis kalbėjo amerikietis.

Kanados vyrų krepšinio rinktinės treneris Nickas Nurse'as: prisimenu visas kepšinio varžybas su Lietuvos komandomis

Pergalė prieš vilniečius buvo pasiekta dar 2004-aisiais. Tąkart dar 36-erių metų N. Nurse`o treniruojamas Braitono „Brighton Bears“ klubas iš Didžiosios Britanijos Europos taurės turnyro rungtynėse namuose 71:62 nugalėjo Jono Kazlausko vadovaujamą tuometinį „Lietuvos rytą“.

Visgi klubiniame krepšinyje įvykę susidūrimai su Lietuvos ekipomis tebuvo tik nedidelės kibirkštys. Geriausiai mūsų šalimi specialistas susipažino įsidarbinęs Toronto „Raptors“ trenerių štabe.

Šviežiai iškeptam NBA lygos treneriui buvo paskirtas kojas stipriausioje krepšinio lygoje vos spėjęs apšilti lietuvis Jonas Valančiūnas. 2011-ųjų NBA naujo biržos 5-asis šaukimas tobulino savo žaidimą ir stengėsi į jį įnešti daugiau spalvų, o tuo turėjo pasirūpinti N. Nurse`as, kuris netgi surengė komandiruotę į Lietuvą, kur individualiai dirbo su aukštaūgiui.

Šilti jausmai buvusiam auklėtiniui „Raptors“ ekipoje bus trumptam nustumti į šalį antradienį vyksiančioje lietuvių ir kanadiečių akistatoje. Šios rungtynės turi ypač didelę reikšmę Kanados krepšininkams. Pralaimėjimo atveju jų ambicijos užimti aukštą poziciją būtų ištrintos. Sekmadienį pralaimėję australams Kanados rinktinės žaidėjai neturi, kur trauktis.

„Lietuva turi vieną stipriausių rinktinių pasaulyje. Žaisime prieš stiprią, aukštą sudėtį turinčią ir gerą rinktinę. Šioje komandoje žaidžia tikri profesionalai, patyrę FIBA turnyrų krepšinyje. Nemažai vyrukų, kuriuos mačiau ir Londono olimpinėse žaidynėse. Turėsime žaisti ypač gerai norėdami įveikti šią komandą“, – apie būsimą varžovą H grupės turnyro rungtynėse Donguane kalbėjo N. Nurse`as.

– Tikros „gyvenk arba mirk“ rungtynės Kanadai, ar ne?

– Taip, iš tikrųjų tai išlikimo rungtynės. Manau, kad norėdami žengti į kitą etapą, turėsime būtinai laimėti prieš Lietuvą.

– Ar matote panašumų tarp Lietuvos ir Australijos rinktinių kalbant apie priekinės linijos žaidėjus ir jų jėgą?

– Manau, kad tai geras palyginimas. Australai turi daug pajėgių aukštaūgiui – Andrew Bogutą, Aaroną Baynesą ar Jocką Landale`ą. Lietuvos rinktinėje situacija panaši. Jie turi Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį. Australų žaidėjų ūgis buvo viena iš pagrindinių mūsų problemų vakar dienos rungtynėse. Turėsime žaisti geriau prieš varžovų priekinės linijos krepšininkus, turėsime patys būti šiek tiek „aukštesni“, net jeigu ir varžovai remiasi savo pranašumais aukštaūgiui linijoje.

– Daug laiko praleidote treniruodamas Joną Valančiūną, tiesa?

– Treniravau Joną penkerius metus kaip „Raptors“ trenerio asistentas ir pusę sezono kaip vyriausiasis treneris.

– Ar jautėte, jog tai buvo tas krepšininkas, prie kurio tobulėjimo prisidėjote daugiausiai kaip treneris?

– Nežinau, ar galiu į šį klausimą atsakyti teigiamai, bet tikriausiai nebuvo jokio kito žaidėjo, su kuriuo būčiau praleidęs tiek daug laiko. Mes sukūrėme stiprų tarpusavio ryšį. Galima sakyti Jonas buvo priskirtas mano priežiūrai. Visi, kas pažįsta Joną, žino, kaip smagu būti jo kompanijoje.

Savo pirmaisiais karjeros metais „Raptors“ klube nuvykau į Lietuvą dirbti su Jonu ir mes nedarėme jokių pratimų baudos aikštelėje. Tuomet jis buvo jaunas krepšininkas, kuris žaidė tik po krepšiu. Norėjau, kad jis taptų universalesnis – mokėmės, kaip perduoti kamuolį, perduoti kamuolį po driblingo, statyti užtvaras. Netgi gerinome Jono pataikymą iš distancijos. Buvo smagu taip dirbti drauge. Smagu, kad jo žaidimas tapo universalesnis. Taigi, dar Jono istorijų. Žinoma, kad myliu jį, bet rytoj stengsimės išspardyti jam užpakalį.

– Praėjusiais metais „Raptors“ kvietė Šarūną Jasikevičių užimti trenerio asistento poziciją. Kaip esate susipažinęs su šio specialisto karjera?

– Turėjau visą tuziną telefono pokalbių su juo. Treniravau nemažai komandų, kurios žaidė prieš Š. Jasikevičiaus atstovaujamas komandas. Buvo kelių susitikimų su juo, netgi tada, kai jis žaidė „Barcelona“ klube ar Lietuvos rinktinėje.

Pamatėme, kaip jis dirba Lietuvoje. Mums patiko jo darbo metodika, o tuo metu aš norėjau suringti kaip įmanoma labiau įvairų trenerių kolektyvą. Man patinka treneriai iš viso pasaulio, todėl ir dirbu čia, pasaulio taurės turnyre.

– Ar Jonas Valančiūnas sugebėjo dar labiau patobulėti sezono atkarpoje su Memfio „Grizzlies“ klubu?

– Jis tikrai žaidė geriau „Grizzlies“ klube. Tikriausiai buvo geriau treniruojamas (šypsosi – LRT.lt). Jis žaidė tikrai gerai. Gavo galimybę parodyti save. Jono rezultatyvumas tapo geresnis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt