Naujienų srautas

Sportas2019.09.01 17:45

Komandos laisvumu žaidime džiaugęsis Kalnietis: prie ko prikibti tikrai yra

Mantas Kalnietis, kalbant banaliomis antraščių klišėmis, triuškinamai laimėtose rungtynėse su Senegalo ekipa „flirtavo su dvigubu dubliu“. Pagrindinis Lietuvos rinktinės atakų organizatorius pelnė 13 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, o mūsų rinktinė šventė pergalę 54 taškų skirtumu.

Po susitikimo komandos kapitonas net ir įtikinamai laimėtame susitikime rado prie ko prikibti savo žaidime.

„Šiandien ir aš įsivėliau į kelis epizodus. Tokias avantiūras ir nesąmones“, – kalbėjo 4 kartus suklydęs žaidėjas.

M. Kalniečio reakcija geriausiai parodė, jog net ir sutriuškinta Senegalo rinktinė nėra pagrindinis grobis, ko siekia Lietuvos krepšininkai H grupės turnyre.

Jau antradienį lietuvių lauks akistata su Kanados krepšininkais, o grupės turnyras finišuos dvikova ketvirtadienį su australais.

Po susitikimo su senegaliečiais M. Kalnietis tvirtino, jog pergalę rezultatu 101:47 nulėmė kolektyvinis žaidėjų ir trenerių darbas.

„Rungtynės nebuvo tokios lengvos, kaip galėjo pasirodyti. Mūsų veiksmai aikštelėje, ypač pirmoje susitikimo pusėje, padarė dvikovą lengvesne. Puikiai supratome, kur mes einame, ką mes darome, ir viskas pasiteisino. Savo pastangomis ir trenerių sukurtu žaidimo planu padarėme rungtynes lengvesnes“, – kalbėjo įžaidėjas.

– Tikriausiai treneris labiausiai akcentavo gerą jūsų gynybą, kuomet praleidote tik 47 taškus?

– Treneris akcentavo viską. Negalime sakyti, kad gera buvo tik gynyba. Buvo geras ir puolimas. Žinoma, akcentavo ir klaidas. Viso pasiruošimo metu buvo klaidų, o ir aš šiandien įsivėliau į kelis epizodus. Tokias avantiūras. Turėjome begalę laiko pasiruošti, todėl galėjome akcentuoti daug dalykų. Psichologiškai labai svarbu gerai pradėti turnyrą, kad galėtumėme gauti geros energijos prieš kitas rungtynes.

– Po turnyro Pietų Korėjoje neatrodė, jog rinktinė turėjo daug energijos. Ar galime sakyti, jog šios rungtynės parodė gerą žaidėjų reakciją?

– Reakcija buvo gera. Visgi turiu pasakyti, kad ta aklimatizaciją padėjo įveikti mūsų trenerių personalas. Aš ir pats Pietų Korėjoje jaučiau sunkias kojas, lyg bėgčiau per smėlį. Dabar – kojos gyvos, visi tikrai juda gražiai. Pliusas tiems, kas tą paskaičiavo. Dabar reikia akcentuoti tik detales. Esame neblogame stovyje.

– Susitikime užfiksuota daug gražių atakų, kuri labiausiai patiko?

– Man labiausiai patiko, kad mūsų žaidime atsirado laisvumas. Kai pavyksta apsiginti, atsiranda greitų atakų bei pasitikėjimas. Viskas prasideda nuo geros gynybos.

– O kas buvo geriau – M. Ndouro blokas ar A. Butkevičiaus dėjimas?

– Gal M. Ndouro blokas? (šypsosi – LRT.lt). Ne, tai buvo tik vienas epizodas. Žiūrovai buvo pamaloninti, bet tai ne mūsų akcentas.

– Buvo akcentuojamas aukštas varžovų žaidimo tempas, bet atrodė, kad greičius diktavote jūs?

– Turbūt daugiau mažiau puolime priėjome iki logiškų situacijų, tai leido tvarkingai sugrįžti į savo baudos aikštelę, į savo aikštės pusė. Išsirinkome savo žmones gynyboje, o varžovai metė neparuoštus metimus per mūsų rankas.

– Kitos rungtynės su Kanada. Ar matėte jų pirmąsias rungtynes su Australija?

– Ne, žinojome tik rezultatą, bet visas dėmesys buvo šioms rungtynėms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi