Sportas

2019.09.01 13:12

Fantastišku trečiojo kėlinio spurtu guodęsi kanadiečiai: turime taip žaisti visų rungtynių metu

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.09.01 13:12

Sekmadienio popietę Donguane rungtynėse tarp Australijos ir Kanados išmestas ginčo kamuolys davė pradžią kovoms H grupėje pasaulio taurės turnyre. Nuostabų spurtą trečiajame kėlinyje suorganizavę kanadiečiai ketvirtajame kėlinyje neatsilaikė prieš australus ir patyrė nesėkmę 92:108.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS, o komentuos – LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Australijos krepšininkai atrodė puikiai atkarpoje nuo pirmojo kėlinio pabaigos iki antrojo kėlinio finišavo. Vedami aktyviai žaidusių gynėjų tandemo – Patty Millso ir Matthew Dellavedowos australai antrojo kėlinio pusėje pirmavo 52:35.

Visgi ginklų nesudėję Nicko Nurse`o treniruojami kanadiečiai spurtavo antrojo kėlinio pabaigoje ir trečiojo pradžioje, kuomet sužaidė atkarpą 16:0 ir sumažino atsilikimą iki minimumo 51:52.

Po Kevino Pangoso tritaškio antroje trečiojo ketvirčio pusėje Kanados rinktinė turėjo ir 6 taškų pranašumą 65:59, tačiau patyrusi Australijos rinktinė atsigavo, prisivijo varžovus, o lemiamą kėlinį laimėjo net 32:15.

Po dvikovos buvęs žalgirietis K. Pangosas tvirtino, jog kanadiečiai turi pasimokyti iš šios nesėkmės, norėdami toliau tęsti turnyrą Kinijoje ir kovą dėl medalių.

„Turėjome gerų momentų, kuomet žaidėme savo krepšinį. Bet buvo ir labia sunkių momentų, kai neapsigynėme, neužuolėme. Australija – gera komanda, turinti metikų, aukštų vyrukų. Turime susikaupti ir pasimokyti iš šių rungtynių. Turime būti geresni kitose rungtynėse. Turnyras mums dar nesibaigė“, – tvirtino gynėjas.

Savo ruožtu N. Nurse`as gyrė varžovų žaidimą ir akcentavo, jog ketvirtajame kėlinyje kanadiečiams pritrūko jėgų.

„Maniau, kad nepradėjome rungtynių geru žaidmu. Pabaigoje taip pat. Susitikimo viduryje mūsų žaidimas buvo geras. Po didžiosios pertraukos sužaidėme nuostabų trečiąjį kėlinį. Ketvirtajame vėl kritome į duobę. Jie turi gerą, patyrusią komandą ir rungtynių pabaigoje mums pritrūko jėgų“, – aiškino N. Nurse`as.

– Kas nutiko trečiojo kėlinio pabaigos ir ketvirtojo ketvirčio pradžios atkarpoje, kuomet australai susigrąžino dviženklį pranašumą?

– Reikia pagirti ir australus. Trečiajame kėlinyje mūsų puolimas buvo labai intensyvus. Gynyboje australai pasistengė suintenvyvinti savo žaidimą. Be to, po puikios serijos nepataikėme savo metimų. Toje atkarpoje australai gynyboje australai pasirodė tiesiog puikiai.

– Kokie svarbiausi faktoriai nulėmė spurtą trečiajame ketvirtyje?

– Antrojo kėlinio pabaigoje surengėme nedidelį spurtą, nuo kurio pabandėme atsispirti. Padarėme pakeitimų mūsų žaidime, gynyboje po savuoju krepšiu. Tai padėjo užkurti mūsų žaidimą. Žaidėme su daugiau agresijos ir greičio.

– Žaidžiate labai pajėgioje H grupėje, kuri vadinama „mirtininkų“. Ko reikės, kad išsilaikytumėte turnyre ir tęstumėte kovą dėl medalių?

– Neturime kito pasirinkimo, reikia pasimokyti iš šių rungtynių ir demonstruoti savo žaidimą. Turime laimėti vienas iš dviejų pirmųjų rungtynių rungtynių būtinai. Dabar turime laimėti dvejas iš trijų dvikovų. Žinojome, kad turėsime žaisti nuostabų krepšinį, jeigu norėsime patekti į kitą etapą. Šiandien turėjome nuostabių momentų, kuriuos reiks ištempti visų rungtynių perspektyvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt