2019.09.01 12:25

Kanadiečių šturmą trečiame kėlinyje atlaikę australai H grupės turnyrą pradėjo užtikrinta pergale

LRT.lt2019.09.01 12:25

FIBA pasaulio taurės varžybose startavo ir H grupės, kurioje rungtyniaus ir lietuviai, kovos, o pirmąją pergalę čia iškovojo Australijos rinktinė, 108:92 (29:20, 23:20, 24:37, 32:15) nugalėjusi Kanados krepšininkus.

Jau 14:30 val. grupės varžybose jėgas išmėgins ir Lietuvos bei Senegalo krepšininkai, o tiesioginės rungtynių transliacijos kviečiame klausytis per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt.

Didelę rungtynių dalį australai diktavo savo sąlygas, tačiau kiek stabtelėjo trečiajame ketvirtyje, per kurį praleido net 37 taškus ir buvo priversti vytis varžovus.

Nepaisant to paskutiniame kėlinyje Andrejaus Lemanio auklėtiniai spurtavo ir nebeleido kanadiečiams rimčiau pagalvoti apie grįžimą į rungtynes.

Pirmajame rungtynių kėlinyje australai kelis kartus bandė atitrūkti nuo varžovų, tačiau kanadiečiai su Kevinu Pangosu vis rasdavo priešnuodžių australų atakoms ir per daug toli jų nepaleido.

Nepaisant to, kėlinio finiše Australijos komanda spurtavo 7:0 ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 29:20.

Antrojo kėlinio starte australai išlaikė panašią persvarą (35:26), o tada kanadiečių popieriai suprastėjo – trečią pražangą užsidirbo komandos lyderis Cory Josephas, o šiam sėdus ant suolo australai pradėjo tolti ir netrukus jų pranašumas pasiekė rekordinę 17 taškų ribą (52:35).

Kėlinio pabaigoje australai kiek atleido vadeles ir prieš ilgąją pertrauką leido Kanados komandai priartėti.

Trečiąjį kėlinį kanadiečiai pradėjo įspūdingai – per pirmas dvi minutes spurtavo 11:0 ir priartėjo prie varžovų (51:52). Netrukus būsimasis Kauno „Žalgirio“ naujokas Jockas Landale`as užsidirbo nesportinę pražangą, o ją maksimaliai išnaudoję kanadiečiai po C. Josepho baudų metimų ir K. Pangoso tritaškio išsiveržė į priekį (58:55). Kanadiečiai apsukų nemažino ir netrukus jų persvara padidėjo iki penkių taškų (62:57).

Po kurio laiko kanadiečiai iš penketo išėmė kelis startinio penketo žaidėjus ir tai greitai atsiliepė – iniciatyvą susigrąžinę Australijos krepšininkai vėl išsiveržė į priekį (68:67). Vėliau kova vėl klostėsi taškas į tašką, o po Thomaso Scrubbo tritaškio paskutinėmis kėlinio sekundėmis kanadiečiai vėl įgavo pranašumą ir prieš paskutines dešimt minučių buvo priekyje 77:76.

Ketvirtojo kėlinio starte australai inicijavo savo spurtą ir vėl atitrūko (84:77). Australai ir toliau diktavo savo sąlygas ir po M. Dellavedovos tolimo metimo susikūrė dviženklę persvarą (90:79).

Paskutinėmis minutėmis australai pribaigė nuvargusius varžovus ir iškovojo pergalę rezultatu 108:92.

Australija: Matthew Dellavedova 24, Chrisas Gouldingas 16, Patty Millsas 15, Joe Inglesas 13 (10 rez. perd.), Andrew Bogutas 12 (9 atk. kam.).

Kanada: Khemas Birchas 18, Cory Josephas 16, Kevinas Pangosas 14 (8 rez. perd.).