Naujienų srautas

Sportas2019.09.01 11:01

Išbandymo su Senegalu laukiantis Kuzminskas: tikiu, kad viskas bus gerai

Ilga lauktos pirmosios pasaulio taurės turnyro Kinijoje rungtynės sekmadienį, galų gale, pasieks ir Donguano miestą. Dainiaus Adomaičio treniruojami mūsų šalies krepšininkai nuo 14:30 val. Lietuvos laiku surems ginklus su 2017 m. Afrikos žemyno bronzos medalininke Senegalo rinktine.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS, o komentuos – LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Dviženklų rezultatyvumo vidurkį 2016 m. Rio de Žaneirio olimpinėse žaidynėse ir 2017 m. Europos čempionate Lietuvos rinktinėje fiksavęs puolėjas Mindaugas Kuzminskas dalyvaus jau antrajame pasaulio taurės turnyre savo karjeroje.

Pirmasis krepšininko pasirodymas 2014-aisiais Ispanijoje nebuvo itin sėkmingas asmeniškai. Tąkart 25-erių M. Kuzminskas žaisdavo po 11 minučių ir rinkdavo tik po 3,9 taško. Tiesa, krepšininkas buvo sužibėjęs turnyro pusfinalyje, kuomet į JAV krepšį įmetė 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Nuo turnyro Ispanijoje prabėgus penkeriems metams, 30-mečio 205 cm ūgio žaidėjo laukia ne tik vieno iš lyderių vaidmuo, bet ir tikras iššūkis kartu su visa Lietuvos rinktine – užimti vieną iš dviejų pirmųjų vietų H grupėje, kurioje ambicijų tęsti kovą dėl medalių turi ir australai, ir kanadiečiai.

Visgi lietuviai nenurašo ir grupės autsaideriais vadinamo Senegalo, o šioje rinktinėje M. Kuzminskas puikiai pažįsta vieną iš kertinių senegaliečių – Maurice`ą Ndourą, su kuriuo dar 2016–2017 m. sezone rungtyniavo Niujorko „Knicks“ klube NBA čempionate.

Prieš startą pasaulio taurės turnyre Kinijoje portalas LRT.lt pakalbino M. Kuzminską apie būsimą startą bei rungtynes su Senegalo rinktine.

„Normalu, kad prieš pirmąsias rungtynes yra šiek tiek jaudulio. Juk jo būna net ir prieš dvikovas su klubais. Visgi karjeroje nedažnai tenka pasirodyti pasaulio čempionate, – tvirtino krepšininkas. – Man gaila Lietuvos sirgalių, jog mūsų rungtynės bus žaidžiamos ne itin patogiu metu. Jiems bus sudėtingiau stebėti dvikovas bei negalės mūsų palaikyti iš barų.“

– Pirmasis varžovas – Senegalo rinktinė. Ką labiausiai akcentuojate oponentų žaidime?

– Mūsų laukia akistata su atletiška komanda. Varžovų sudėtyje – daug aukštų žmonių. Senegaliečiai turi greitų krepšininkų ir kartais gali būti labai neprognozuojami. Gynyboje jie mėgsta spausti varžovus per visą aikštelę. Be to, jie dažnai keičiasi dengiamaisiais. Reikia atkreipti dėmesį į daug apsektų. Negalime pamiršti, jog pirmosios rungtynės čempionate būna visuomet įtemptesnės, galbūt net su daugiau papildomos intrigos.

– Su Maurice`u Ndouru rungtyniavote „Knicks“ klube. Koks tai žmogus aikštelėje ir už jos ribų?

– Jis yra tylus ir ramus žmogus, o klubiniame krepšinyje jis yra labiau gynybinio plano žaidėjas – kovoja dėl kamuolių, gerai blokuoja metimus. Visgi rinktinėje jis yra kitokiame amplua. Čia jis imasi iniciatyvos, daro daug tokių dalykų, kurių klubiniame krepšinyje jis nesiima ar jam neleidžia to imtis. Senegalo ekipoje M. Ndouras yra lyderis ir labai pavojingas žaidėjas.

– Kiek pasiruošimo plane akcentuojate aukštą varžovų priekinę liniją ir jos keliamą grėsmę?

– Taip, iš tikrųjų varžovų komandos „ketvirtieji“ ir „penktieji“ numeriai yra labai aukšti. Tas pats M. Ndouras kartais žaidžia „trečiuoju“ numeriu, kuomet klube jis daugiau žaidžia priekinės linijos pozicijose.

Kuomet šiais laikais visi mėgsta žaisti „smallballą“ (žemesniu penketu paremtas krepšinis – LRT.lt), Senegalas žaidžia atvirkščiai. Bus įdomu. Visgi ir mūsų priekinėje linijoje bent jau dviem žaidėjais tikrai nesiskundžiame. Tikiu, kad viskas bus gerai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi