Sportas

2019.08.31 18:29

Senegaliečių stiprybes išskyręs Matkevičius: prieš tokią komandą negalime žaisti lėtai

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.08.31 18:29

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasiruošusi pirmajam iššūkiui pasaulio taurės turnyre Kinijoje. Donguano krepšinio centre lietuviai nuo 14:30 val. Lietuvos laiku pradės pasirodymą H grupėje susitikdami su Senegalo krepšininkais.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS, o komentuos – LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Praėjusiame Afrikos žemyno čempionate trečiąją vietą užėmę senegaliečiai yra vadinami H grupės autsaideriais. Nors žymiai geriau vertinamos lietuvių, kanadiečių ir australų galimybės, Senegalo rinktinė nėra iš tų, kuri žada pavirsti į bokso kriaušę ir sugerti visus varžovų smūgius be atsako.

Reikia pažymėti, jog Senegalo rinktinė pagal ūgio vidurkį siekia beveik viršūnę – su 203 cm vidutiniu ūgiu tarp 32 turnyro komandų žengia antroje vietoje. Puikus tokio rinktinės fakto įrodymas – lyderio Maurice`o Ndouro žaidimas lengvojo krašto pozicijoje. Atsidūręs šiame vaidmenyje, 206 cm ūgio krepšininkas iškart bet kuriam savo tiesioginiam oponentui.

Be M. Ndouro komandoje rungtyniauja dar 8 krepšininkai, kurie yra aukštesni nei 205 cm. Iš konteksto iššoka tik gynėjų tandemas – Xane D`Almeida (183 cm) ir Lamine Sambe (188 cm).

Nors Senegalo rinktinė draugiškų rungtynių maratone iškovojo tik tris pergales iš aštuonių galimų, Lietuvos rinktinės trenerių štabo teigimu, afrikiečiai pasiruošimo ciklo pabaigoje demonstravo solidų žaidimą. Būtent dvi pergales iš trijų Senegalo krepšininkai pasiekė per paskutines dvejas rungtynes.

Savo įžvalgomis apie pirmųjų oponentų pasaulio taurės turnyre žaidimą su Lietuvos žiniasklaida po šeštadienį surengtos vakarinės Lietuvos rinktinės treniruotės pasidalino treneris Benas Matkevičius.

„Laukia fizinė kova po krepšiu, ties ir perimetru. Varžovų komanda turi didelį ūgio vidurkį. Tie žaidėjai, kurie yra įpratę žaisti po krepšiu, rungtyniauja ir „trečioje“ ir „antroje“ pozicijoje. Tokiu atveju turėsime atkreipti dėmesį į dvikovas vienas prieš vieną ir aikštėje laikyti atitinkamus perimetro linijos krepšininkus. Neturime leisti varžovams susikurti pranašumo po krepšiu.

Žaisdami po krepšiu senegaliečiai bando sutraukti gynybą. Bando surasti metikus. Mūsų žaidėjais turės vieni kitiems suteikti teisingas pagalbas ginantis. Varžovai gali atlikti daug neprognozuotų metimų, turime tam būti pasiruošę. Jeigu sustabdome pirmą varžovų puolimo fazę, nereiškia, kad jau apsigynėme.

Senegaliečiai puolime turi didžiulę laisvę ir jaučia didelį pasitikėjimą. Matosi, jog komandoje vyrauja geras klimatas. Varžovų žaidėjai labai palaiko vienas kitą.

Turėsime nukirsti pigius varžovų taškus. Senegaliečiai sugeba greitai užkurti greitąją puolimą po perimtų kamuolių. Negalime jiems leisti pajausti kraujo skonio. Taip pat turime užkirsti kelią antriems varžovų šansams. Turėsime šokti ant kiekvieno kamuolio. Reikia nepalikti jiems antrųjų šanso.

Gynyboje turėsime išlaikyti koncentraciją, o puolime – sumažinti klaidų skaičių. Pasiruošimo cikle matėme, jog tai buvo mūsų bėda. Buvo susitikimų, kuriuose klaikiai dalinomės kamuoliu, o atakos nesigaudavo“, – aiškino B. Matkevičius.

– Treneri, Jonas Valančiūnas minėjo, jog senegaliečiai mėto daug tolimų metimų. Kiek tritaškiai yra svarbūs jų žaidime?

– Jų žaidime yra daug tritaškių ne tik iš gynėjų, bet ir aukštaūgių. Kai turi trenerio pasitikėjimą, pataikymo procentas automatiškai auga. Reikės gintis iškeltomis rankomis – tiek perdavimo, tiek metimo situacijose. „Penktieji“ senegaliečių numeriai taip pat gali pataikyti iš toli, jaučia metimą. Tiesa, jie geriau atakuoja iš vidutinio nuotolio. Mūsų gynyba turės būti labai atidi.

– Daug kalbame apie tai, jog M. Ndouras yra varžovų komandos lyderis. Ar jam leidžiama daugiau nei kitiems rinktinės žaidėjams?

– Šis žaidėjas tikrai turi daugiau laisvės nei savo klube. „Trečioje“ pozicijoje jis jaučiasi gana gerai. Peržiūrėjus jų pasiruošimo rungtynes, galima matyti, kad senegaliečių žaidimo kreivė tik kilo į viršų ir komanda išmoko žaisti kartu su M. Ndouru, o jis – su komandos draugais. Reikės būti pasiruošus šio žaidėjo energijai.

– Kaip „pramušti“ varžovų komandos gynybą, kuri gali būti tokia agresyvi ir aktyvi?

Reikės priimti greitus sprendimus. Negalėsime žaisti ilgų derinių. Negalime žaisti klampiai. Kuo daugiau galvosime, tuo labiau suletėsime, o tokiu atveju žaisime palankų varžovams krepšinį. Senegaliečiams, su jų ūgiu ir ištiestų rankų ilgiais, tik į naudą, jeigu pradėsime žaisti lėtai. Perdavimai turi būti atsargūs.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.