2019.08.31 17:20

Be staigmenų: ispanai ir argentiniečiai čempionato starte bėdų neturėjo

LRT.lt2019.08.31 17:20

Pergalingai FIBA pasaulio taurės varžybas Kinijoje pradėjo Ispanijos krepšininkai, 101:62 (16:17, 26:22, 30:8, 29:15) susitvarkę su Tuniso ekipa.

Vieni iš turnyro favoritų su varžovais vargo pirmus du kėlinius, per kuriuos niekaip nesugebėjo susikurti apčiuopiamos persvaros ir rungtyniavo taškas į tašką.

Viskas pasikeitė po pertraukos – uraganinį puolimą ir geležinę gynybą parodę ispanai kėlinį laimėjo 22 taškų persvara ir atsakė į visus dar likusius klausimus.

Paskutinis ketvirtis jau buvo tik formalumas, per kurį Ispanijos komanda dar labiau padidino savo pranašumą.

Ispanija: Ricky Rubio 17 (9 rez. perd.), Sergio Llullas 16 (5 rez. perd.), Juanas Hernangomezas 13 (8 atk. kam.), Pau Ribas ir Victoras Claveras po 12, Marcas Gasolis 10 (6 atk. kam.).

Tunisas: Salah Mejri 15 (7 atk. kam.), Mohamedas Hadidane 12 (6 atk. kam.), Michaelas Rollas 8.

Prieš tai vykusiose C grupės rungtynėse Puerto Riko ekipa po neįtikėtinos dramos ir įspūdingo sugrįžimo 83:81 palaužė Irano krepšininkus.

Skirtingai nuo ispanų, B grupėje visai jokių problemų nesulaukė Argentinos rinktinė, čempionate startavusi nesunkia pergale 95:69 (22:11, 21:17, 28:16, 24:25) prieš Pietų Korėjos ekipą.

Argentinos ekipa savo sąlygas diktavo visų rungtynių metu, o korėjiečiai į priekį trumpam išsiveržę buvo tik pirmajame kėlinyje (11:9).

Vėliau aikštėje aiškiai dominavo viena komanda – argentiniečiai nuosekliai tolo, siekė 10, 20, 30 taškų persvaros ribas ir pirmą laimėjimą į savo sąskaitą pridėjo be didesnio vargo.

Pirmose grupės rungtynėse Rusija įrodė savo pranašumą prieš Nigeriją.

Argentina: Nicolas Laprovittola 17 (5/11 tritaškių), Luisas Scola 15 (9 atk. kam.), Gabrielis Deckas 12, Facundo Campazzo 11 (6 rez. perd.), Luca Vildoza 10.

Pietų Korėja: Gunas Ra 31 (15 atk. kam., 33 naud. bal.), Junghyunas Lee 15 (7 rez. perd.).