Sportas

2019.08.31 16:17

Nedidelis chaosas Senegalo rinktinės spaudos konferencijoje: ką kalbėjo treneris?

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.08.31 16:17

Šeštadienį surengta įprastine turėjusi tapti Senegalo vyrų krepšinio rinktinės spaudos konferencija prieš dvikovą su Lietuvos rinktine pavirto į nedidelį choasą. Vyriausiojo trenerio Moustapha Gaye kalbos klausę žurnalistai liko it musę kandę – niekas nesuprato, ką prancūziškai kalbėjo specialistas.

Tiesa, iš pradžių nesklandumais nekvepėjo. Donguano krepšinio centro spaudos konferencijos salėje su žiniasklaidos atstovais pirmasis bendravo senegaliečių lyderis Maurice`as Ndouras.

Įspūdžiais dalinęsis aukštaūgis M. Ndouras sklandžia anglų kalba papasakojo apie Senegalo rinktinės nuotaikas Kinijoje.

„Esame labai laimingi galėdami būti ant aukščiausios pasaulyje krepšinio scenos. Kinijoje jau esame savaitę, todėl jau esame pasirengę pradėti kovas pasaulio taurės turnyre“, - tvirtino žaidėjas.

Atėjus metui kalbėti M. Gaye, treneris pradėjo dėstyti mintis gimtąja kalba.

Nors dar prieš spaudos konferenciją žurnalistai buvo įspėti, jog specialistas kalbės prancūziškai, niekas neišvertė specialisto kalbos. Situacijasi pasikartojo dar keliskart, kiekvieną kartą strategui sulaukus klausimų anglų kalba.

Dar daugiau sumaišties, šįkart į trenerio ir žaidėjo veidus įnešė paskutinis klausimas, kurį uždavė viena iš žurnalisčių, kalbėjusi kiniškai.

Sutrikęs M. Ndouras ir M. Gaye tik susižvalgė tarpusavyje, tačiau situaciją greitai pabandė ištaisyti vietinė vertėja, išvertusi klausimą į prancūzų kalbą.

Spaudos konferencijai pasibaigus, žurnalistai liko pakeltais antakiais, kaip sužinoti, ką pasakė treneris?

Pasirodo, dar prieš numatytą Senegalo rinktinės konferenciją, žurnalistai turėjo gauti specialias ausines, kurių pagalba salėje esančios vertėjos gyvai vertė tai, ką dėstė treneris. Visgi ausinių nei vienas iš žiniasklaidos atstovų negavo.

Netrukus jau FIBA darbutojai su vietinėmis vertėjomis pabandė išspręsti problemą. Buvo atsuktas spaudos konferencijos įrašas, o šalia buvusios vertėjos vertė kiekvieną stratego atsakymą į anglų kalbą.

„Labai ruošiamės šioms rungtynėms. Pasiruošimas truko mėnesį ir, manau, kad esame gerai pasiruošę, – tvirtino M. Gaye. – Man tai ne pirmasis didelis turnyras. Noriu padėti savo komandai. Noriu, kad mano šalis gerai pasirodytų turnyre ir iškovotų pergales.“

Treneris pagarbiai atsiliepė ir apie Lietuvos rinktine, su kuria Senegalas pradės pasirodymą šių metų pasaulio taurės turnyre Kinijoje jau šį sekmadienį.

„Žinau, kad Lietuva labai stipri komanda, tikiu savo žaidėjais. Turime savo strategiją ir padarysime viską, kad laimėtume. Krepšinyje yra daug įvairių detalių“, – aiškino M. Gaye.

Savo ruožtu be problemų su žurnalistais iš Lietuvos bendravęs M. Ndouras praeityje yra žaidęs su ne vienu iš Lietuvos rinktinės krepšininkų. Dar 2015–2016 m. krepšininkas Madrido „Real“ klube kovojo su Jonu Mačiuliu, o 2016–2017 m. sezone Niujorko „Knicks“ ekipoje buvo bendraklubis su Mindaugu Kuzminsku.

„Mindaugas – puikus krepšininkas ir dar geresnis žmogus. Žaidžiau kartu Madrido „Real“ klube ir su Jonu Mačiuliu, todėl žinau, kokie geri krepšininkai yra lietuviai. Lietuvos rinktinė – patyrusi komanda, bus didžiulis iššūkis susidurti su tokia rinktine“, – tvirtino krepšininkas.

Lietuvos rinktinės trenerių išskirtas M. Ndouras, anot D. Adomaičio, gali rungtyniauti per kelias skirtingas pozicijas, o Senegalo rintkinėje kartais iš priekinės linijos žaidėjo tampa „trečiuoju“ numeriu.

Paklaustas apie tai, senegalietis savęs nerišo prie vienos konkrečios pozicijos.

„Nevadinu savęs vienos pozicijos žaidėju. Darau tai, ko reikia treneriui. Labai didžiuojuosi galėdamas išpildyti trenerio nurodymus. Džiaugiuosi, kad galiu būti universalus ir įvairiu žaidimu prisidėti prie komandos pasirodymo“, – aiškino žaidėjas.

Visgi kaip ir nemažai pasaulio taurės turnyro dalyvių, taip ir Senegalas, šiais metais neturės kelių labai svarbių žaidėjų. Tarp jų – anksčiau rinktinę tempęs NBA žaidėjas Gorgui Diengas, aukštaūgiai Tacko Fallas ir Youssoupha Fallas bei buvęs Vilniaus „Ryto“ įžaidėjas Clevinas Hannah.

„Nežinau, visi žaidėjai turi asmeninių priežasčių, – apie tai, kodėl Senegalo rinktinė nesulaukė dalies pajėgių žaidėjų prisijungimo atsakė M. Ndouras. – Tikrai norėtume juos turėti, bet negaliu visko pakomentuoti.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.