Naujienų srautas

Sportas2019.08.31 14:49

Lietuvos žiniasklaidai prisistatęs žalgirietis Landale`as: laukiu, kada galėsime nugalėti Lietuvą

Donguano krepšinio centre, pasibaigus Australijos vyrų krepšinio rinktinės treniruotei interviu su krepšininkais skirtoje „mix zonoje“ didžiulio Lietuvos žiniasklaidos atstovų dėmesio greitai sulaukė australas Jockas Landale`as.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS, o komentuos – LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Netrukus prasidėsiančiame klubiniame sezone australas užsivilks Kauno „Žalgirio“ marškinėlius, tačiau dar prieš tai Kinijoje debiutuos Australijos rinktinės dvyliktuke pasaulio taurės turnyre.

Plačiai besišypsantis 23-ejų metų 211 cm ūgio vyrukas jaučiasi, kaip ir visi australų ekipos krepšininkai, spinduliavo gera nuotaika ir traukė vienas kitą per dantį iki savo pirmosios pažinties su Lietuvos žiniasklaida, su kuria teks bendrauti visą 2019–2020 m. sezoną.

„Išbandėme arenos lankus, pamatėme visą areną. Nesame dar taip ilgai Kinijoje, tad spėjome tik atlikti tik turnyrui skirtus organizacinius reikalus. Puiku būti čia. Ypač laukiu, kada galėsime nugalėti Lietuvą“, – juokėsi krepšininkas.

– Su kokiais lūkesčiais atvykote į pasaulio taurės turnyrą Kinijoje?

– Tikimės namo parvežti medalį. Suprantame, jog ant mūsų pečių užmesta nemaža atsakomybė. Tikime, jog žaisdami kartu galime pasiekti šį tikslą. Manau, kad galiu kalbėti už visus apie šį mūsų išsikeltą tikslą dėl to kovosime.

– Taigi Lietuvoje jūsų nematysime iki rugsėjo vidurio, nes kovosite lemiamame etape Kinijoje?

– Žinoma, kad taip. Tikiuosi, kad Kinijoje būsiu iki pat rugsėjo vidurio. Nieko neturiu prieš žaidimą Lietuvoje, tiesiog noriu su rinktine žaisti finale. Toks mūsų planas.

– Galima teigti, kad esate patenkinti su užklijuota favorita etikete grupėje?

– Iš tikrųjų, žaisime stipriausioje turnyro grupėje. Čia rungtyniauja puikios Lietuvos ir Kanados rinktinės, taip pat negalima nurašyti ir Senegalo. Bus labai sunku iškovoti bilietą į antrąją etapą, tą suprantame, todėl turime būtinai laimėti pirmąjį susitikimą. Suprantame, kad ir lietuviai turi gerą komandą. Jie sužaidė solidžiai prieš serbus. Buvo ir kitų gerų draugiškų Lietuvos rinktinės rungtynių.

Žaidimas stipriausioje turnyro grupėje reiškia, jog kiekviena ataka, kova dėl kiekvieno aikštės centimetro turės didžiulę reikšmę. Darysime viską, kad laimėtume. Tikiuosi tai ir pavyks padaryti.

– Ar jau spėjote susipažinti su kitais „Žalgirio“ žaidėjais, kurie rungtyniauja Lietuvos rinktinėje?

– Esame apsistoję tame pačiame viešbutyje, todėl spėjome prasilenkti ir pasisveikinti. Susidarė įspūdis, kad jie tikrai puikūs vyrukai. Apie žalgiriečius girdėjau tik gerus dalykus. Thomas Walkupas su manimi susisiekė ir perdavė linkėjimus. Nekantrauju, kada galėsiu susipažinti su kitais komandos draugais, nekrantrauju, kada galėsiu žaisti už žaliai-baltų šeimą.

– Ar lietuviai krepšininkai ką nors kalbėjo apie artėjančias rungtynes su Lietuvos rinktine?

– Ne, kol kas dar neapsižodžiavome. Manau, kad ant parketo spėsime apsikeisti keliais žodžiais. Visgi rungtynių metu aš norėsiu laimėti prieš lietuvius, kaip ir jie prieš australus.

– Jockai, papasakokite apie australų krepšinio kultūrą. Kol kitos komandos turi rimtų nuostolių, Australijos rinktinei pavyksta surinkti beveik visus pajėgiausius žaidėjus. Kur viso to paslaptis?

– Stengiamės žaisti iš visų jėgų ir demonstruoti komandinį krepšinį. Tokia mūsų prigimtis – į rungtynes kabinamės nagais ir dantimis. Taip esame užauginti. Kartu pasiruošimo procese esame pusantro mėnesio, nors atrodo, kad vienas kitame pažįstame mažiausiai metus. Mus padeda sulipdyti tokie vyrukai kaip Patty Millsas ar Joe Inglesas, ar Andrew Bogutas. Tokie patyrę žaidėjai nurodo brėžinius, kaip reikia konstruoti žaidimą. Man, kaip naujokui rinktinei, suteiktos visos sąlygos nesijausti svetimu krepšininku komandoje. Iškart patekau į šeimą. Kol kas viskas labai smagu.

– Vienas iš australų žurnalistų jus palygino su Aaronu Baynesu. Ar toks palyginimas teisingas?

– Apie tai dar negirdėjau, bet dėl to viskas gerai – Aaronas Baynesas – fantastiškas žaidėjas. Jeigu kažkas taip mano, viskas tvarkoje.

– Aaronas Baynesas taip pat žaidė Lietuvoje...

– Ar ne? Žaidė varžovų komandoje? „Ryte“? Turėčiau jo nemėgti dabar, ar ne? Na, kol kas dar nieko negaliu pasakyti apei šią komandą (juokiasi – LRT.lt).

– Jockai, rinktinėje žaidėte „ketvirtojo“ numerio pozicijoje. Kuri pozicija – „ketvirtojo“ ar „penktojo“ numerio jums priimtinesnė?

– Neturiu vienos labiausiai patinkančios pozicijos. Darau viską, kad komanda laimėtų. Galiu žaisti abejose pozicijose, galiu išplėsti puolimą, galiu žaisti „pikenrolo“ derinius ir varžovų baudos aikštelėje. Ko tik reikia treneriams – Australijos rinktinės ar „Žalgirio“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi