2019.08.31 13:57

Nuostabus Puerto Riko sugrįžimas: pergalę iškovojo panaikinę 19 taškų deficitą

LRT.lt 2019.08.31 13:57

Neįtikėtinu pademonstruotu charakteriu FIBA pasaulio taurės turnyrą pradėjo Puerto Riko komanda, pirmose C grupės rungtynėse panaikinusį didžiulę varžovų persvarą ir 83:81 (16:30, 15:19, 20:16, 32:16) nugalėjusi Irano krepšininkus.

Atrodė, jog Hamedo Haddadi vedamiems iraniečiams didelių sunkumų šiose rungtynėse nekils – nuo pat pradžių Irano komanda perėmė iniciatyvą į savo rankas, susikūrė dviženklę persvarą, kuri antrajame kėlinyje pasiekė ir 19 taškų ribą (44:25).

Tačiau Puerto Rikas taip lengvai pasiduoti linkęs nebuvo ir po ilgosios pertraukos deficitą pradėjo nuosekliai naikinti – ketvirtajame kėlinyje likus žaisti dvi minutes Iranas pirmavo jau tik keturiais taškais (78:74).

Vėliau tęsėsi drama – nesportine varžovų pražanga pasinaudoję Puerto Riko krepšininkai netrukus rezultatą ne tik išlygino, bet ir persvėrė (81:78).

Kai jau atrodė, jog nugalėtojas yra aiškus, savo žodį tarė H. Haddadi, paskutinėmis sekundėmis smeigęs sudėtingą tritaškį ir grąžinęs į rungtynes pusiausvyrą (81:81).

Visgi, dar kelias sekundes paskutinei atakai turėjęs Puerto Rikas jas išnaudojo pavyzdingai – dvitaškį kone su sirena pataikęs Javieras Mojica iš vidutinio nuotolio metė taikliai ir padovanojo savo komandai vieną įspūdingiausių pergalių.

Iranas: Behnamas Yakhchalidehkordi ir Hamedas Haddadi po 22, Mohammadsamadas Nik Khahbahrami 14.

Puerto Rikas: Davidas Huertasas 32, Gary Browne'as 10.

Šioje grupėje taip pat varžosi Ispanijos ir Tuniso komandos.