Sportas

2019.08.31 13:55

Šimtą balų savo auklėtinėms parašęs Europos vicečempionių treneris Stanišauskas: man dar sunku suvokti, ką padarėme

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.08.31 13:55

Į Lietuvą šeštadienį grįžo krepšinio istoriją sukūrusi merginų iki 16 metų rinktinė, kuri Europos čempionate Skopjė iškovojo sidabro medalius. Šios rinktinės treneris Vilius Stanišauskas gyrė savo auklėtines už puikų žaidimą, kovingumą ir geras emocijas bei džiaugėsi nauju mergaičių krepšinio istorijos puslapiu. Kitais metais ši rinktinė atstovaus Lietuvai pasaulio čempionate.

Lietuvos krepšininkės čempionate patyrė dvi nesėkmes – antrose grupės rungtynėse nusileido vokietėms, o penktadienio vakarą finale 66:73 neatsilaikė prieš Rusijos rinktinę. Vis dėlto, nors ir po nesėkmės, į Lietuvą merginos grįžo su plačiomis šypsenomis veiduose, o treneris gyrė auklėtines už pasirodymą.

„Emocijos iš tikrųjų geros, sukūrėme kažkokią istoriją. Tikrai labai tuo džiaugiamės, aišku, patekusios į finalą tikėjomės ir finale laimėti. Gaila, nepavyko, kažkas šiek tiek su jauduliu nesusitvarkė, kažkas jau jėgų gal mažiau turėjo. Bet labai džiaugiuosi savo komanda, nuo pat stovyklos pradžios, kai susirinkome, sakiau, kad tikėtų savimi, tikėtų tuo, ką darome. Šimtas balų joms už pastangas ir žaidimą. Su tokia komanda yra labai malonu dirbti. Aš pats pirmą kartą rinktinėje, man dar sunku suvokti, ką mes padarėme, įspūdinga“, – kalbėjo merginų treneris V. Stanišauskas.

– Federacijos jums iškeltas tikslas prieš čempionatą nebuvo medaliai, pralaimėjote antrąjį mačą. Ar tikėjotės, kad galite būti finale?

– Tos pirmosios rungtynės su prancūzėmis mums davė neblogą impulsą. Su vokietėmis prasčiau sužaidėme, bet tas tikėjimas savimi, jų noras, energija niekada nepasiduoti... Aš tai jau mačiau per kitus draugiškus turnyrus, mes turėjome rungtynių, kai buvo minus 20, bet sugrįždavome į jas. Aš jomis tikrai tikėjau.

– Makedonijoje jus palaikė daug merginų tėvų. Kiek tai joms svarbu?

– Tai labai svarbu, ypač toms panelėms, kurios žaidžia aikštelėje. Tas tėvų palaikymas tikrai prisidėjo, tuo pačiu ir žiniasklaidos dėmesys. Kad mergaičių krepšinis gautų tokį dėmesį, čia kažkas įspūdingo, labai tuo džiaugiuosi.

– Čempionate ypač išsiskyrė Justė Jocytė, tapusi tikru Lietuvos krepšinio fenomenu

– Taip, visi kalba apie Justę, visi mato, kokia ji yra, bet mes ginamės penkios žaidėjos, puolame irgi penkios, sudarome Justei situacijas puolime. Aš nieko neišskiriu ir džiaugiuosi visa komanda.

– Ką jums reiškia iškovotas bilietas į pasaulio čempionatą?

– Tai irgi istorija – pirmasis pasaulio čempionatas. Tikiuosi, kad ten nuvažiuosime ir gal sukursime dar vieną istoriją.

– Kaip jūs tapote šios komandos treneriu?

– Paskambino ir pasakė, kad reikės dirbti. Tikėjausi ir norėjau, gal asistentu, bet pakvietė vyr. treneriu. Labai tuo džiaugiuosi, ačiū federacijai už pasitikėjimą, manau, kad jis pasiteisino.

– Pažiūrėjus atgal į finalą – ką galima buvo padaryti geriau?

– Mes sėdėjome oro uoste ir galvojome, ką galėjome padaryti kitaip. Nežinau, emocijos, jėgų trūkumas, aišku, gal kiek trūko suolo indėlio, kai kurios truputį su nervais nesusitvarkė. Bet mes tikrai džiaugiamės tuo, ką padarėme.