Naujienų srautas

Sportas2019.08.31 13:35

Kanados rinktinės sudėtimi patenkintas Pangosas: neieškome jokių pasiteisinimų

Buvęs Kauno „Žalgirio“ ir dabartinis „Barcelona“ klubo gynėjas Kevinas Pangosas ruošiasi įsirašyti naują faktą į savo krepšininko karjerą – debiutą pasaulio taurės turnyre vilkint Kanados rinktinės marškinėlius.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS, o komentuos – LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Nors dar prieš kurį laiką buvo prognozuojama, jog beveik dvi dešimtys NBA rungtyniaujančių Kanados krepšininkų gali palikti K. Pangosą be bilieto į rinktinę arba bent jau rotacijos pabaigoje, situacija greitai pasikeitė.

Nicko Nurse`o treniruojamoje rinktinėje dar prieš pirmąją pasiruošimo pasaulio taurės turnyrui Kinijoje treniruočių stovyklą vienas po kito žaisti atsisakė beveik visi pajėgiausioje pasaulio lygoje rungtyniaujantys kanadiečiai. Be to, dalis NBA žaidėjų jau pasiruošimo ciklo metu patyrė traumas.

Susidarius tokiai situacijai, K. Pangosas, jau pradėjus pasiruošimą turnyrui Kinijoje, tapo vienu iš svarbiausių gynėjų grandies žaidėjų.

„Ruošėmės turnyrui Kanadoje, Australijoje, o dabar esame Kinijoje. Manau, visi mano komandos draugai yra pasiruošę“, – tvirtino Kevinas Pangosas

Tai, koks svarbus Kanados rinktinei gali būti buvęs žalgirietis, įrodė laimėtos draugiškos rungtynėse Australijoje prieš šeimininkų ekipą (90:70). Puikiai rungtyniavęs įžaidėjas surinko 18 taškų ir ketvirtajame kėlinyje su komandos draugais padėjo pamatus vienai iš keturių draugiškų rungtynių cikle iškovotų pergalių.

Šeštadienio vakarą krepšininkas su Kanados rinktine surengė priešpaskutinę treniruotę prieš sekmadienį laukiančią pirmąją pasaulio taurės turnyro akistatą su Australijos rinktine.

Po treniruotės bendraudamas su Lietuvos žiniasklaida K. Pangosas dalijosi savo įspūdžiais apie Kanados rinktinę ir pažįstamus Lietuvos rinktinės kepšininkus.

„Jaučiamės gerai. Nekantraujame, kada galėsi žaisti pirmąsias rungtynes. Mūsų laukė ilga kelionė iki Kinijos. Ruošėmės turnyrui Kanadoje, Australijoje, o dabar esame Kinijoje. Manau, visi mano komandos draugai yra pasiruošę“, – tvirtino K. Pangosas.

– Kanados rinktinė prieš turnyrą Kinijoje neteko daug krepšininkų. Kokios mintys vyravo jūsų galvoje sužinojus apie vis naują, prie rinktinės neprisijungsiantį žaidėją?

– Pernelyg į tai nekreipiau dėmesio. Turime žaidėjų, kurie gali padėti rinktinei. Visi vyrukai komandoje yra šaunūs. Su jais ir dirbame, neieškome jokių pasiteisinimų. Esame patenkinti ta sudėtimi, kurią turime. Esame pasirengę pradėti.

– Ar tos netektys gali turėti Kanados rinktinės galimybėms kovojant dėl aukštesnių vietų Kinijoje?

– Ne, mūsų komandos sudėtis yra gera. Turime daug talentingų žaidėjų. Turime žaidėjų, kurie puikiai atrodo rungtyniaudami kartu. Čia surinkti protingi krepšininkai, galintys pataikyti iš distancijos, atletiški vyrukai.

– Kokia jūsų nuomonė apie H grupę, kurioje rungtyniaus tokios rinktinės kaip Kanada, Australija, Lietuva ir Senegalas?

– Taip, grupė yra labai sunki. Visgi tokia situacija yra visoms grupėms komandoms, čia nieko nepadarysi. Esame pasiruošę žaisti. Visos rungtynės bus sunkios. Reikės puikiai sužaisti dvikovų pabaigas.

– Lietuvos rinktinėje pažįstate ne vieną savo komandos draugą iš laikų „Žalgiryje“. Treneris Nickas Nurse`as pažįsta Joną Valančiūną. Ar tai bus jūsų rinktinės privalumas?

– Žinoma, daug krepšininkų pažįstate vieni kitus tarpusavyje. Sekame vienas kitų žaidimą. Kai žengi į aikštę, galioja kitokie dėsniai, atsiranda taktikos gudrybių. Visko gali nutikti.

– Su Australijos rinktine, būsima varžove sekmadienį, dukart susistikote draugiškų rungtynių cikle. Ar dar turite neatsleistų kozirių prieš būsimą dvikovą?

– Kaip ir sakėte, su australais žaidėme dukart, taigi puikiai pažįstame vieni kitus. Žinome, kad bus sunku. Laimėjo po sykį, o trečias kartas bus mūsų.

– Esate pasiruošę užimti vieną iš pirmųjų dviejų pozicijų grupėje ir keliauti į kitą etapą?

– Toks mūsų planas. Norime patekti į kitą etapą kovoje dėl medalių ir laikytis kaip įmanoma ilgiau turnyre.

– Ką galite pasakyti apie Kanados rinktinės trenerį Nicką Nurse`ą?

– Jis puikus specialistas, suteikęs mums daug pasitikėjimo savo jėgomis. Kiekvieną dieną jis spinduliuoja didžiule energija. Tos energijos jis suteikia ir mums. Stengiamės tuo pasinaudoti. Aikštėje stengiamės atlikti viską, ko jis prašo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi