Sportas

2019.08.31 12:53

Pokštavęs Nurse`as įvertino H grupę: bent dvi komandos čia turi ambicijų iškovoti medalius

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.08.31 12:53

Kanados vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Nickas Nurse`as šeštadienį Donguano krepšinio centre surengtoje oficialioje spaudos konferencijoje primerktomis akimis perbėgo visą patalpą bei kažkam nusišypsojo.

Atsipalaidavęs ir linksmai nusiteikęs NBA čempionas su Toronto „Raptors“ klubu prisistatė Lietuvos ir užsienio žiniasklaidai bei nevengė laidyti juokelių.

Kalbėdamas apie prie Kanados rinktinės rinktinės po Oshae Brissetto traumos prisijungusį Conorą Morganą, specialistas juokavo, jog žaidėjui yra paruošęs planą, kaip išmiklinti kojas.

„Laiko dar turime, tad eikės suspėti nusivežti C. Morganą į Ruckerio parką (legendinis lauko krepšinio aikštynas Niujorke – LRT.lt). Niekas nesupranto mano pokšto? Gal bent tu supratai?, – žiūrėdamas į auklėtinį Melviną Ejimą juokėsi N. Nurse`as.

Jau pirmajame vyriausiojo trenerio karjeros sezone NBA čempionu tapęs amerikietis ruošiaisi pirmajai vyriausiojo trenerio patirčiai rinktinių krepšinyje. Tiesa, darbas su nacionalinėmis komandomis N. Nurse`ui nėra naujiena. Specialistas dar 2009–2012 metais dirbo Didžiosios Britanijos rinktinės trenerių štabe bei su komanda dalyvavo Londono olimpinėse žaidynėse.

Bendraudamas su Lietuvos ir užsienio žiniasklaida, N. Nurse`as džiaugėsi buvimu pasaulio taurės turnyre Kinijoje.

„Esame laimingi būdami čia bei pasiruošę žaisti. Pastarosios dvi dienos atrodė, jog eina labai lėtai. Esame stiprioje grupėje. Esame pagerbti, galėdami čia būti“, – tvirtino Kanados rinktinės vairininkas.

– Treneri, buvo prognozuojama, jog Kanados rinktinė turės vieną sudėtį, tačiau daug NBA žaidėjų atsisakė padėti nacionalinei komandai. Kaip esate patenkintas savo dabartinės sudėties auklėtinių darbu pasiruošimo pasaulio taurės turnyrui procese?

– Jie buvo nuostabūs. Niekada negalvojau apie tuos žaidėjus, kurie negali padėti komandai. Turime puikius vyrukus, juos buvo lengva treniruoti. Žaidėme nuostabų krepšinį, o mano auklėtiniai yra pasirengę žaisti. Man didelė garbė būti Kanados rinktinės treneriu, turėsime žaisti gerą krepšinį.

– Ką galite pasakyti apie paskutinį prie komandos prisijungusį žaidėją Conorą Morganą?

– Žinau, kad jis turi gerą, mums reikalingą dydį bei gali pataikyti. Be to, jis žaidžia pajėgioje Ispanijos lygoje. Galbūt jis nėra taip gerai žinomas kaip kiti rinktinės žaidėjai. Mums svarbus jo ūgis. Turėjome traumų – Kely Olynykas ir Oshae Brissettas patyrė traumas. Jie būtų buvę mūsų starto penketo žaidėjai. Netekome ūgio priekinės linijos pozicijose. C. Morganas mums padės.

– Treneri, dirbote su Jonu Valančiūnu. Ar jis geriausias vidurio puolėjas H grupėje?

– Jonas – mano geras draugas, daug laiko praleidome kartu Lietuvoje. Jis yra starto penketo žaidėjas NBA, daug metų praleidęs rinktinėje. Tai patyręs vyrukas.

– Kokią NBA čempiono žiedo dalį atvežėte Jonui į Kanadą?

– Jis buvo su mumis ilgą laiką. Čempionais netampama per naktį, jis buvo dideliame čempionų kūrimo procese bei atidavė daug metų Toronto klubui. Jis patikimas vyrukas.

– H grupė – tikras iššūkis bet kuriai rinktinei. Ką galite apie tai pasakyti?

– Didelis iššūkis. Bent dvi komandos šioje grupėje turi ambicijų iškovoti medalius.

– Prie komandos vėlai prisijungė Cory Josephas. Ar tai nesutrukdys jam pademonstruoti gero žaidimo?

– Jis atvyko į stovyklą kiek vėlai, žaidė tik vieneriose draugiškose rungtynėse, todėl tikiuosi, kad jis bus šviežias (šypsosi – LRT.lt). Jo patirties mums labai reikia. Jis yra patyręs Kanados rinktinės krepšininkas.

– Ką galite pasakyti apie sekmadienio varžovę Australiją?

– Australija – gera ir patyrusi komanda. Ji turi daug vyrukų iš 2012 metų olimpinių žaidynių. Yra gerų NBA įžaidėjų – Andrew Bogutas, Paty Millsas, Aaronas Baynesas. Yra ir Matthew Dellawedowa. Australai turi daug aukšto lygio Eurolygos žaidėjų.