Sportas

2019.08.31 10:46

Ketvirtas kartas nemeluoja: rinktinės slenkstį peržengęs Giedraitis pasirengęs ilgai lauktam debiutui

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.08.31 10:46

Rokas Giedraitis turbūt geriau nei bet kuris kitas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjas žino, kokia brangi gali būti vieta pagrindinėje nacionalinės ekipos sudėtyje. 27-erių metų 200 cm ūgio krepšininkas tik šią vasarą pirmą kartą po trijų nesėkmingų pirmųjų bandymų neliko už komandos dvyliktuko borto.

Visas Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes Kinijoje tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS, o komentuos – LRT.lt žurnalistas Rytis Kazlauskas.

Pirmą kartą Lietuvos rinktinės treniruočių stovykloje dar prieš 2015 metų Europos čempionatą debiutavęs R. Giedraitis tuomet ilgai su rinktine nesitreniravo, tačiau prabėgus dar trims vasaroms, krepšininkas iš treniruočių pagalbininko tapo konkrečias užduotis aikštėje turinčiu dvyliktuko žaidėju.

„Rinktinėje norime turėti vieną tikrai išreikštą snaiperį. Rokas toks yra. Jis tą darė ir Berlyne. Planuojame daug žaisti su JV ir Domu, todėl Rokas „antroje“ ir „trečioje“ pozicijose labai tinkamas pasirinkimas“, – po dvikovos Klaipėdoje su Suomijos rinktine R. Giedraičio privalumus vardijo Dainius Adomaitis.

Tokie trenerio žodžiai tapo signalu, jog šią vasarą R. Giedraitis nebus vienas pirmųjų „už brūkšnio“ likusių žaidėjų. Nukonkuravęs Adą Juškevičių, krepšininkas sulaukė trenerių pasitikėjimo draugiškų rungtynių maratone.

R. Giedraitis kartu su Luku Lekavičiumi buvo vieninteliai rinktinės žaidėjai, išbėgę ant parketo visose 9-iose draugiškose rungtynėse. Gynėjas vidutiniškai rinkdavo po 6,8 taško ir buvo 7-tas pagal rezultatyvumą rinktinės narys.

Krepšininkui Lietuvos rinktinės trenerių štabas numatė konkrečias užduotis – ties perimetru laukti progų po komandos draugų perdavimų, o atsiradus greitojo puolimo galimybei išnaudoti savo greitį bei atletiškumą. Berlynos ALBA gynėjas žaidė taip, kad atsiradusi galimybė iškovoti išsvajotą bilietą į rinktinės dvyliktuką neišlystų, kaip per visas ankstesnes vasaras.

Donguane (Kinija) bendraudamas su portalu LRT.lt, R. Giedraitis džiaugėsi pirmą kartą iškeliavęs į stambų turnyrą su Lietuvos rinktinės marškinėliais. Tikėtina, jog sekmadienį įvyks ir ilgai lauktas žaidėjo debiutas, kuomet pirmose pasaulio taurės turnyro rungtynėse lietuviai susitiks su Senegalu.

„Džiaugsmo, patekus į dvyliktuką, buvo labai daug. Ši vasara buvo ketvirta, kai bandžiau prasimušti į rinktinę. Smagu, kad šįkart pasisekė, kad galėsiu pagaliau iš arti pamatyti visą rinktinės virtuvę. Bus tikrai įdomu. Laukia gera patirtis, – pasakojo R. Giedraitis. – Šią vasarą labiau tikėjau savo jėgomis. Turėjau gerą sezoną Berlyne. Kaip žaidėjas gavau daug motyvacijos siekti kitų tikslų.“

– Pirmą kartą rinktinės stovykloje debiutavote dar prie kito vyriausiojo trenerio – Jono Kazlausko, kurio krepšinio filosofija buvo paremta griežtomis taisyklėmis. Ar laisvesnė Dainiaus Adomaičio sistema jums tinka labiau?

– Man viskas tinka. Turėsiu daryti tai, ką man lieps treneris. Kaip seksis – pamatysime. Visi treneriai turi savo sistemas, skirtingai jas mato ir inicijuoja. Kol kas viskas gerai.

Giedraitis: apie peržengtą slenkstį, Senegalą ir Mačiulo dovanotą telefono kortelę

– D. Adomaitis po vienerių iš draugiškų rungtynių įvardino jūsų rolę kaip snaiperio. Ar tai yra pagrindinė jūsų užduotis nacionalinėje komandoje?

– Rinktinėje bandau išpildyti metiko rolę. Kitas aspektas – greitasis puolimas. Prie žaidimo prisidedu šiais dviem dalykais, ką ir visada darydavau anksčiau. Nieko naujo.

– Rinktinė baigė draugiškų rungtynių maratoną turnyru Pietų Korėjoje, kuriame komandos žaidimas kiek bangavo. Kokios buvo pagrindinės bangavimo priežastys?

– Bangavimą turnyre Pietų Korėjoje galėjo lemti daug veiksnių – keliavome į kitą pasaulio kraštą, ruošiamės turnyrui, išbandomi žaidėjai, atsirenkamas dvyliktukas. Tai, jog bangavimų buvo yra visiškai normalu. Tai – pasiruošimo dalis. Dabar belieka įsitikinti, kaip viskas bus turnyro metu.

– Jau sekmadienį stosite į pirmąją kovą turnyre Kinijoje su Senegalo rinktine. Kokiems senegaliečių žaidimo apsektams skirsite didžiausią dėmesį?

– Turime stabdyti varžovų greitąjį puolimą. Senegaliečiai nori atlikti metimą per pirmąsias penkias atakos laiku sekundes. Atrodo, kad jie gali išmesti kamuolį jau po pirmojo perdavimo. Reiks tai stabdyti. Be to, turime laikytis savo taisyklių. Visos komandos turi savo sistemą, bet, žinoma, Senegalo rinktinė nevengia improvizuoti rungtynių metu.

– Pagrindiniu senegaliečių lyderių yra įvardijamas aukštaūgis Maurice`as Ndouras. Ar ties juo bus sutelktos didžiausios gynybinės pajėgos?

– Ndourą turėsime būtinai sustabdyti. Jis – vienas komandos lyderių. Visgi mūsų lauks ir kiti 11 žaidėjų, kurių reikės nepamiršti.

– Iki turnyro pradžios ir galimo jūsų debiuto dvyliktuke lieka vis mažiau laiko. Nejaučiate jaudulio?

– Dabar jaudulio nėra. Mano atveju jaudulį jaučiu tik apšilimo metu, pasirodęs aikštelėje. Paskui jis greitai dingsta.

– Kaip sekasi tvarkytis su kiniškais rūpesčiais, pavydžiui, interneto ryšiu?

– Gavau iš Jono Mačiulio telefono kortelę. Jis iš kažkur turėjo prisipirkęs kortelių, todėl man vieną ir padovanojo. Žinoma, jeigu reikia kažką atsisiųsti, kyla problemų. Visiems kortelių J. Mačiulis tikriausiai nepadavanojo. Man pasisekė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.