Naujienų srautas

Sportas2019.09.02 08:01

Prasidėjo bilietų į Tokijo žaidynes prekyba: lietuvius labiausiai domina krepšinis, plaukimas ir lengvoji atletika

Nors iki Tokijo olimpinių žaidynių dar liko beveik metai, bilietai į beveik visas varžybas jau yra paleisti į atvirą prekybą. Antras vasaros olimpines žaidynes paeiliui Lietuvoje už bilietų prekybą bus atsakinga kelionių agentūra „Novaturas“.

Vieša bilietų prekyba į atskirų sporto šakų varžybas buvo pradėta beveik prieš tris savaites, tiesa, kol kas prekyboje dar nėra bilietų į bokso varžybas.

Kaip LRT.lt komentavo „Novaturo“ komunikacijos projektų vadovė Dovilė Zapkutė, susidomėjimas varžybomis jau dabar yra itin didelis.

„Užklausų dėl galimybės įsigyti bilietus į Tokijo olimpines žaidynes pradėjome sulaukti anksčiau, nei paskelbėme prekybos bilietais startą. Nekantriausieji varžybomis pradėjo domėtis jau nuo liepos mėnesio. Iki šios dienos esame sulaukę daugiau nei 200 užklausų į įvairias sporto varžybas. Susidomėjimas tikrai didesnis nei prieš prasidedant praėjusioms olimpinėms žaidynėms Rio de Žaneire. Daugiausia užklausų sulaukiame dėl bilietų į olimpiados atidarymo ceremoniją, o jų yra sunkiausia gauti, nes visas pasaulis nori pamatyti šį visada užburiantį reginį, tad bilietų paklausa yra didžiulė, – minėjo D. Zapkutė.

Užklausų į Tokijo olimpines žaidynes sulaukiame gerokai daugiau nei į Brazilijoje vykusias, ryškėja tendencija, kad į šią olimpiadą parduosime gerokai daugiau bilietų“.

Verta paminėti, jog šiemet prekyba bilietais buvo pradėta anksčiau nei į 2016-ųjų Rio de Žaneiro žaidynes – tada bilietais buvo pradėta prekiauti tik tų pačių metų balandžio mėnesį.

Pašnekovė taip pat pridėjo, jog tolima nuo Lietuvos olimpines žaidynes organizuojanti šalis antrą kartą iš eilės daro įtaką lietuvių sprendimui dėl kelionės į varžybų stebėjimą: Europoje vykstantys tokio masto renginiai potencialiai galėtų sutraukti dar daugiau norinčiųjų.

„Jei olimpinės žaidynės vyktų Europoje, tikėtina, kad susidomėjimas būtų dar didesnis vien dėl mažesnių kelionės kaštų. Dabar didžiąją dalį bendros paketo kainos sudaro ne tiek bilietų į varžybas kaina, kiek skrydžių bilietai, viešbučių kainos.

Manau, dalis olimpinių varžybų sirgalių skrydžio bilietais ar nakvyne rūpinasi gerokai anksčiau, nei startuoja prekyba bilietais į olimpines varžybas ir yra didžiausia skrydžių bilietų ar nakvynės paklausa“, – situaciją aiškino „Novaturo“ atstovė.

Pigiausi bilietai į praktiškai kiekvienos rungties varžybas kainuoja iki 50 eurų (neskaitant golfo – pigiausius bilietus čia galima įsigyti už beveik 70 eurų), o štai noras varžybas stebėti geriausiose vietose sporto sirgaliams gali atsieiti ir iki 1000 eurų – lengvosios atletikos varžybų stebėjimo vieta kainuoja apie 1100 eurų.

Nedaug atsilieka ir geriausios vietos krepšinio bei plaukimo varžybose (925 Eur). Kitose populiaresnėse sporto šakose bilietų kainos yra kiek žemesnės – bilietai į futbolo rungtynes gali atsieiti iki 596 eurų, į gimnastikos varžybas – iki 633 eurų, teniso, tinklinio ar dziudo varžybose už bilietą gali tekti suploti ir 486 eurus už vieną bilietą.

Kalbėdama apie kainas ir jų skirtumus, D. Zapkutė sako, jog, lyginant su žaidynėmis Rio, bilietų kainos yra šiek tiek padidėjusios.

„Jei kalbėtume labai apibendrintai, būsimos olimpiados bilietų į varžybas kainos yra 10–15 proc. didesnės. Šis procentas gali skirtis, priklausomai nuo sporto rungties bei pasirinktos varžybų stebėjimo vietos. Beje, nuo pasirinktos varžybų stebėjimo vietos gali priklausyti, kiek kartų padidės bilieto kaina. Pavyzdžiui, bilietas į tas pačias krepšinio rungtynes gali kainuoti ir apie 30, ir daugiau nei 900 eurų“, – pasakojo pašnekovė.

Paklausta apie tai, kiek sporto sirgaliui galėtų kainuoti kelionė „viskas apskaičiuota“ principu, D. Zapkutė tikslių skaičių neįvardijo, tačiau nubrėžė tam tikras ribas, į kurias būtų galima orientuotis planuojant savo kelionę.

„Viso paketo biudžetai labai individualūs ir priklauso nuo daugelio faktorių. Jei kalbėtume apie 7–9 naktų trukmės kelionę su įskaičiuotais skrydžių bilietais, nakvyne ekonominės klasės viešbutyje bei bilietais į keletą pasirinktų varžybų, – suma būtų apie 2500–3000 Eur asmeniui“, – skaičius pateikė „Novaturo“ atstovė.

Tarp sporto šakų, kurios pirkėjus domina labiausiai, didelių staigmenų nėra.

„Labiausiai lietuviai domisi krepšinio, lengvosios atletikos, gimnastikos ir plaukimo varžybomis. Ir, žinoma, pats didžiausias bilietų poreikis yra į olimpinių žaidynių atidarymo bei uždarymo ceremonijas“, – pasakojo D. Zapkutė.

Ar Dano Rapšio sėkmės pastarojo meto varžybose padidino lietuvių susidomėjimą plaukimo varžybomis? Pašnekovė tikina, jog neaišku, kiek paklausą skatina konkretūs asmenys, tačiau pripažino, kad plaukimo varžybos tarp norinčiųjų įsigyti bilietus taip pat yra gana populiarios.

„Plaukimo varžybos tarp lietuvių iš tiesų yra paklausios. Taip yra dabar, tokia pati situacija buvo ir praėjusią olimpiadą Brazilijos sostinėje. Kiek konkrečiai įtakos apsisprendimui pirkti bilietą ir vykti į Japoniją turi puikūs mūsų plaukikų pasirodymai, sunku tiksliai įvardinti, bet aš tikiu, kad prie televizijų ekranų plaukimo sirgalių gretos tikrai auga. Ši olimpinė sporto šaka sulaukia daug dėmesio visame pasaulyje“, – konstatavo D. Zapkutė.

Paklausta, kokie konkretūs klausimai ar problemos dažniausiai kelia nerimą bilietus užsisakyti norintiems klientams, pašnekovė teigė, jog ypatingai komplikuotų situacijų kol kas išvengti pavyko, tačiau yra vienas klausimas, kuris įprastai yra bendras visiems apie bilietų užsakymą klausiantiems asmenims.

„Iš gautų užklausų negalime pasakyti, kad klientams nerimą keltų kažkokios konkrečios problemos. Kaip jau minėjome, visas užklausas vienijantis klausimas – kuriose varžybose dalyvaus Lietuva ir ar yra bilietų į jas. Kartu klientai domisi ne vien bilietais į konkrečias varžybas, bet ir skrydžių bilietų, apgyvendinimo, ekskursijų po Japonijos sostinę galimybėmis“, – aiškino D. Zapkutė.

Pabaigoje ji papasakojo ir apie galimas bilietų įsigijimo aplinkybes bei atskleidė, iš kokių mūsų šalies miestų kol kas sulaukiama didžiausio aktyvumo.

„Bilietai į šias olimpines žaidynes yra skirstomi pagal teritoriją. Bilietų pardavimo taisyklės griežtai reglamentuotos, bilietus parduoti turime teisę tik Lietuvoje registruotiems, gyvenamąją vietą čia turintiems asmenims.

Daugiausia užklausų šiuo metu sulaukiame iš didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų – Vilniaus bei Kauno“, – sakė D. Zapkutė.

Šiuo metu lietuvių gretose kelialapius į kitų metų olimpiadą jau turi ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė, trišuolininkė Diana Zagainova, disko metikas Andrius Gudžius, plaukikai Andrius Šidlauskas ir Danas Rapšys, penkiakovininkai Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Justinas Kinderis ir Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė, buriuotoja Viktorija Andrulytė, ieties metikas Edis Matusevičius, irkluotojai Mindaugas Griškonis, Saulius Ritter, Dovydas Nemeravičius, Milda Valčiukaitė, Ieva Adomavičiūtė bei Lietuvos vyrų 4x100 kompleksiniu būdu plaukimo estafetės komanda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi