Naujienų srautas

Sportas2019.08.30 14:45

Dvikovos su Senegalu laukiantis Valančiūnas: dabar nebegalime daryti net mažų klaidų

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė dar antradienį Seule baigė 9 draugiškų rungtynių maratoną dvikova su Čekija, o jau ketvirtadienį liejo prakaitą pirmoje treniruotėje Donguane (Kinija), kur vyks pasaulio taurės turnyro H grupės kovos.

Jeigu ketvirtadienį Dainiaus Adomaičio auklėtiniai treniravo Guangdono „Southern Tigers“ klubo treniruočių bazėje, penktadienį krepšininkai iš Lietuvos persikėlė į H grupės turnyro areną – Donguano krepšinio centrą.

Daugiau 16 tūkstančių žiūrovų talpinančioje arenoje mūsų rinktinės žaidėjai penktadienį surengė dvi treniruotes – rytinę ir vakarinę. Krepšininkai miklino rankos taiklumą ir tikrino vietinius krepšinio arenos lankus.

Lietuvos rinktinė Donguane šeštadienį jau dalyvaus oficialioje H grupės komandų spaudos konferencijoje, kurioje žiniasklaida galės susipažinti su visomis keturios ekipomis - Australija, Senegalu, Kanada ir Lietuva.

Sekmadienį nuo 14:30 val. Lietuvos laiku mūsų šalies rinktinė jau stos į pirmąją kovą bei susitiks su Senegalo krepšininkais. Šią dvikovą tiesiogiai transliuos ir LRT RADIJAS.

Prieš laukiančią akistatą mintimis apie būsimus varžovus senegaliečius ir rinktinės treniruotes Kinijoje su gausiu būriu žiniasklaidos atstovų iš Lietuvos dalinosi vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas.

„Viskas super, įsikūrėme gerai. Kol kas viskas pagal plana. Atvažiavome į panašų klimatą. Turėjome gerą turnyrą Pietų Korėjoje. Laikas pagaliau sugrįžo ir galime normaliai miegoti naktimis. Kūnai yra pasiruošę. Neturiu prie ko prikibti“, – aiškino krepšininkas.

– Susidarė įspūdis, jog draugiškame turnyre Pietų Korėjoje rinktinės žaidimo kreivė kiek smuktelėjo. Ar galite sutikti su šia mintimi?

– Rungtynės negali būti vienodos. Buvo ir gerų momentų, buvo ir tokių momentų, kurių nepageidavome. Taip jau būna.

– Tikriausiai Donguane maloniau treniruotes nei nevedinamoje krepšinio arenoje Seule?

– Ten buvo karštoka. Tiesa, čia dar nežaidėme rungtynių, kuomet tribūnos pilnutėlės. Žiūrėsime, kaip bus tada. Dabar kol kas viskas gerai.

– Ką koregavote rinktinės žaidime po turnyro Seule?

– Koregavome gynybą. Visgi žiūrime į kiekvieno varžovo žaidimą – kaip jie ginasi, kaip jie puola. Nuo to prasideda žaidimo korekcijos.

– Ką galite pasakyti apie Senegalo komandos žaidimą?

– Tai atletiška ir nenuspėjama rinktinė. Tikrai verta dėmesio komanda. Negali jiems leisti daryti tai, ko jie nori. Gana pajėgi rinktinė.

– Tos Afrikos komandos, kalbama, yra paslaptingos. Jūsų grupėje jau išskirtos lyderės – Lietuva, Australija ir Kanada. Senegalo, matyt, irgi negalima nurašyti?

– Tikrai negalima nuvertinti šios komandos. Tai būtų didžiausia klaida. Ruošiamės žaisti prieš stiprų varžovą. Kova bus nemenka. Jų žaidimo kreivė tik kilo viso pasiruošimo metu.

– Kiek rungtynės su Angola padėjo pasiruošti dvikovai su Senegalu?

– Visos rungtynės padeda kažkiek pasiruošti. Nežiūrime į varžovą, žiūrime į savo žaidimą, kokius akcentus norime išpildyti. Kokie mūsų gynybos, puolimo tikslai.

– Ar Senegalo rinktinėje Maurice`as Ndouras yra pagrindinė grėsmė? Ar galima dar kažką išskirti?

– Sunku nuspėti. Taip, jis yra pagrindinis žaidėjas, bet negalima pamiršti ir kitų krepšininkų. Visi šios rinktinės žaidėjai meta tritaškius kaip išprotėję. „Trajaką“ ar vidutinio nuotolio distancijos metimus meta ir aukštaūgiai. Nuvertinti tokios rinktinės negalime.

– Sakoma, jog Kinijos publika daugiausiai į rungtynes eina pasižiūrėti į NBA žaidėjus. Rinktinėje tokių krepšininkų turime du. Galbūt tikitės, jog į savo pusę pritrauksite ir kinus?

– Mums reikia kiekvieno žmogaus palaikymo. Kiekvieno „pliusiuko“. Nebus lengva grupėje. Visos rinktinės grupėje yra pajėgios, galinčios patekti į kitą etapą.

– Pasiruošimas jau baigėsi. Ar jaučiate sukilusį jaudulį ir emocijas?

– Prasideda tikrosios rungtynės. Menkos klaidelės pasiruošime galbūt kainavo daug, tačiau dar galėjai išsikapstyti. Dabar – viskas – negalime daryti net mažų klaidų, esame susikoncentravę šimtu procentų. Turime tikrai puikią komandą, gerą strategiją. Dabar viskas priklauso nuo mūsų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi