Sportas

2019.08.30 14:25

Adomaitis – apie įsikūrimą Kinijoje, išvadas po turnyro Pietų Korėjoje ir Senegalo žaidimą

Penktadienį Donguano krepšinio centre, arenoje, kuri jau sekmadienį priims pasaulio taurės turnyro H grupėje kovosiančias ekipas, dvi treniruotes – rytinę ir vakarinę surengė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjai.

Lietuvos rinktinės rungtynes su Senegalu sekmadienį nuo 14:30 tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS.

Ketvirtadienį Lietuvos krepšininkai treniravosi kitoje arenoje – Guangdongo „Southern Tigers“ treniruočių bazėje. Tokią galimybę lietuviams suteikė tautietis – Kinijos klube dirbantis fizinio rengimo treneris Sigitas Kavaliauskas, susitaręs su savo klubo vadovais dėl galimybės Lietuvos rinktinei treniruotis „Southern Tigers“ klubo bazėje.

Pamažu į varžybinį ritmą persiorientuojatys mūsų šaleis krepšininkai penktadienio vakarą surengė čempionato reglamente numatytą 50 minučių treniruotę, kurios metu krepšininkai lavino rankų taiklumą ir pratinosi prie vietinių lankų.

Treniruotės pabaigoje krepšininkus ir trenerių štabą pasitiko didžiulis būrys žiniasklaidos atstovų iš Lietuvos – paskutinės treniruotės minutės buvo atviros žurnalistams, o mintimis apie įsikūrimą Kinijoje ir pasiruošimą pirmosioms turnyro rungtynėms su Senegaliu pasidalino vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.

„Viskas kol kas tvarkoje. Mums labai pasisekė, kad turime lietuvių, dirbančių vietiniame krepšinio klube. Vakar labai gerai išnaudojome dieną – turėjome treniruotę salėje. Ačiū Sigitui Kavaliauskui, kad suorganizavo tokią galimybę, – tvirtino D. Adomaitis. – Šiandien visiems sąlygos vienodos – turime 50 minučių treniruotę. Vakare truputį ilgesnė. Didžiausia problema – internetas. Reikia ir kai kurias rungtynes ir vaizdo failus atsisiųsti. Čia didžiausia problema.

– Iki pirmųjų rungtynių sekmadienį su Senegalo krepšininkais lieka vos dvi dienos. Ar jaučiate varžybinį jaudulį?

– Jaučiasi toks susikaupimas, tačiau negaliu sakyti, kad tai kažkokia įtampa. Matosi, kad žaidėjai tikrai susikaupę. Žingsnis po žingsnio analizuojame varžovus ir ruošiamės pirmosioms rungtynėms.

– Ar turnyras Pietų Korėjoje suteikė daugiau atsakymų ar uždavė naujų klausimų?

– Faktas, kad atsakymų. Vienas dalykas, kovojome su aklimatizacija. Pavyko susitvarkyti ir su šiuo aspektu, jau visi žaidėjai miega normaliai. Yra režimas toks, kokio ir norime. Turnyras Seule davė atsakymus apie tai, kas su kuo geriau žaidžia kartu.

– Seule žaidėte su Angolos krepšininkais, kurių žaidimo stilius šiek tiek primena Senegalo. Ar ši tiesa buvo patvirtinta?

– Tai yra atletiškos, fiziškai žaidžiančios komandos. Negali sakyti, kad jos yra vienodos. Angolos žaidimai tikrai skiriasi nuo Senegalo. Senegaliečiai krepšininkai yra žymiai atletiškesni ir aukštesni krepšininkai. Pavyzdžiui, Ndouras savo klube žaidžia „ketvirtoje“ pozicijoje. Rinktinėje – „trečiojoje“ ir tik kartais „ketvirtojoje“.

– Kokie pagrindiniai Lietuvos rinktinės uždaviniai dvikovoje su Senegalu?

– Mūsų pagrindinis tikslas – neleisti varžovams rinkti lengvų taškų. Yra trys komponentai – turime stabdyti jų greitą puolimą, neleisti atkovoti kamuolių puolime ir užkirsti perdavimus iš išorės į vidų. Galbūt tai nėra drausmina žaidimo taktika, tačiau skaičiai rodo, jog yra svarbi Senegalo rinktinės žaidimo dalis.

– Ar didžiausią dėmesį varžovų ekipos gretose skirsite nominaliam lyderiui Maurice`ui Ndourui?

– Ne vien. Galbūt pradžioje Ndourui buvo kiek netipiška „trečioji“ pozicija. Jų žaidimas su kiekvienomis rungtynėmis tik gerėjo.

– Kokios pagrindiniai uždaviniai žaidžiant prieš tokio stiliaus komandas?

– Prieš tokias komandas svarbiausias išnaudoti turimas persvaras. Kitas dalykas – negalime su jais žaisti prieš penkis žaidimo, kur jie jaučiasi patogiai, kur visi gali keistis. Mūsų žaidimas turi būti greitas, bet, jokiu būdu, neskubotas. Kiekvieną savo pranašumo situaciją turime išnaudoti protingai. Turime branginti kamuolį.

– Kokia buvo jūsų krepšininkų reakcija po turnyro Pietų Korėjoje? Žaidėjai atrodė šiek tiek supykę ant savęs.

– Turnyras ir visos rungtynės buvo labai banguotos. Žinojome, ko vykstame į Seulą. Žinojome, ko norime. Galbūt ne viskas pavyko. Rungtynės su čekais buvo labai sunkios, bet ir čekai sužaidė gerą susitikimą. Labiau žiūrėjome į savo žaidimą, o ne varžovus, bet jeigu žaidėjai yra supykę ant savęs, viskas gerai.

– Ar matysime panašią rotaciją kaip ir paskutinėse draugiškose rungtynėse?

– Jokiu būdu. Paskutinėse draugiškose rungtynėse norėjome, kad visi žaidėjai gautų laiko. Kai kuriems žaidėjams ribojome minučių kiekį. Būsimose rungtynėse rotacija priklausys nuo tuo metu aikštelėje esančių žaidėjų. Žiūrėsime į dvikovas vienas prieš vieną.