Naujienų srautas

Sportas2019.08.30 13:24

Netikėti FIBA planai: olimpinėse žaidynėse gali nebelikti krepšinio

LRT.lt 2019.08.30 13:24

Krepšinio gali nebelikti olimpinių žaidynių programoje. Tai ketvirtadienį Basketnews.lt tinklalaidėje paskelbė buvęs krepšininkas ir vienas iš Lietuvos 3x3 krepšinio asociacijos galvų – Rolandas Skaisgirys.

Krepšinis nuo 1936-ųjų buvo olimpinė sporto šaka ir vienas iš populiariausių renginio vaizdinių.
Vis dėlto, jis gali būti pakeistas 3x3 krepšinio, kuris pirmą kartą bus olimpine rungtimi 2020-ųjų žaidynėse Tokijuje, Japonijoje.

„Yra gandų, kad 2028-ųjų olimpinėse žaidynėse didžiojo krepšinio jau nematysime, o jį pakeis 3x3 sporto šaka. Tai kalba žmonės, kurie užima aukštas pozicijas priimant sprendimus Europos ir pasaulio krepšinyje“, – portalui BasketNews.lt sakė R. Skaisgirys.

Trijulių krepšinis į programą įtrauktas 2017-aisiais. Kol kas neaiškus tolimesnis jo likimas – bus sprendžiama po olimpiados, priklausomai nuo sporto šakos pasisekimo.

R. Skaisgirys nepasidalijo priežastimis, kodėl didžiojo krepšinio gali nelikti olimpinėje programoje. Jis portalui Basketnews.lt teigė, jog yra daug priežasčių, tačiau apie tai neišsiplėtė.

Vis dėlto, jei trijulių krepšinio pasisekimas būtų didžiulis, dėl jo organizavimo paprastumo galima suprasti, kodėl Tarptautinis olimpinis komitetas ir FIBA galėtų svarstyti sumažinti organizavimo išlaidas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi