Sportas

2015.07.27 17:19

Pirmajame „Kuršių marių regatos“ etape netrūko ekstremalių išbandymų

BNS 2015.07.27 17:19

Su ekstremaliais išbandymais pirmajame „Kuršių marių regatos“ etape susidūrusios įgulos pademonstravo kovingą sportinį ryžtą ir buriuotojišką džentelmeniškumą.

Su ekstremaliais išbandymais pirmajame „Kuršių marių regatos“ etape susidūrusios įgulos pademonstravo kovingą sportinį ryžtą ir buriuotojišką džentelmeniškumą.

Pasak pranešimo, dešimtą kartą iš eilės RS-280 grupės čempionais pretenduojanti tapti jachtos „Arabela-AG-Baltic“ (kap. Raimondas Šiugždinis) įgula po nuožmios kovos finišą kirto vos 56 sekundėm anksčiau už pagrindinius savo konkurentus, jachtą „Raganosis-Eltel“ (kap. Saulius Pajarskas). Jachta „Terra“, savo grupėje plaukusi pirma, garbingai nusišalino nuo tolimesnio dalyvavimo šiame etape tam, kad padėtų vienai iš trijų stiebo netekusių ir į pavojingą padėtį patekusių jachtų.

Pirmąją Klaipėdos etapo pusę RS-280 grupėje pirmavusi jachta „Raganosis-Eltel“ distancijos pabaigoje, po garbingos ir itin įtemptos kovos, turėjo pripažinti „Arabelos-AG-Baltic“ pranašumą. Minutės nesiekiantis finišo skirtumas rodo, kad įspūdingos pergalės siekianti R. Šiugždinio įgula lengvos kovos tikėtis negali ir ateinančiuose etapuose. Trečioji šioje grupėje finišavusi jachta „Hornas“ (kap. Šarūnas Abraitis) nuo „Arabelos-AG-Baltic“ taip pat atsiliko mažiau nei pustrečios minutės.

„Arabela-AG-Baltic“ tapo ir greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką A distancijoje, o absoliučiai greičiausios jachtos pagal tikrąjį laiką įskaitoje nusileido tik kapitono Lino Ivanausko vedamai jachtai „Affair“.

Treti bendroje įskaitoje pagal tikrą laiką liko S. Pajarsko „Raganosis-Eltel“. B distancijoje pagal perskaičiuotą laiką greičiausia buvo jachta „Aphrodite“ (kap. Anatolijus Dmitriščiukas), tačiau nuo antroje vietoje atsidūrusios jachtos „Nida“ (kap. Arūnas Burkšas) ją skiria vos 38 sekundės. Trečia liko jachta „Geradiena“ (kap. Tauras Pėstininkas).

A distancijose pagal perskaičiuotą laiką po jachtos „Arabela-AG-Baltic“ išsirikiavo „Raganosis-Eltel“ ir „Hornas“.

30 mazgų vėjyje ir beveik 4 metrų bangose vykusias lenktynes iš viso trys jachtos baigė su lūžusiais stiebais. Įgulos liko sveikos, tačiau ne visos lūžimus patyrusios jachtos tokiomis sąlygomis sugebėjo savarankiškai grįžti į uostą.

„Be jachtos „Terra“ pagalbos mes būtume blogai baigę. Neatlaikė metalas, lūžo laivo dalis, iš jachtos stiebo liko tik luženos. Mes motoro jachtoje neturime, todėl negalėjome nieko padaryti, kai nebevaldomą jachtą ėmė nešti kranto link. „Terros“ įgulai esame labai dėkingi jie buvo pirmi, bet nusišalino nuo etapo varžybų tam, kad mums padėtų“, – teigė stiebo netekusios jachtos „Šiaurinė“ įgulos narys Gintaras Černiauskas.

„Abejonių nebuvo jokių. Saugumas visada yra pirmoje vietoje. „Šiaurinę“ akivaizdžiai nešė kranto link, nežinia, kuo tai galėjo baigtis. Mūsų variklis mažas, nepajėgėm jų partempti į uostą, bet bent galėjom padėt išsilaikyti toliau nuo kranto“, – kalbėjo jachtos „Terra“ kapitonas Gintaras Klemensas Kalonaitis.

Pasibaigus etapui ir jachtos „Terra“ kapitonui pateikus atitinkamus dokumentus, lenktynių protestų komitetas, remdamasis varžybų taisyklėmis, atitaisė etapo rezultatus ir pagalbą kitam suteikusiai jachtai priskyrė pirmai jachtai priklausantį finišo laiką.

„Šiaurinę“ į uostą partempė Arvydo Drąsutavičiaus katamaranas „2me2“. Be stiebo į Klaipėdą grįžo ir jachtos „Mirage“ (kap. Albertas Lukšys) bei „Silver Eagle“ (kap. Pavel Galijevskij). Nei viena jų nestartavo antrajame, Volfas Engelman vardo etape.

Susidūrusi su kitais regatos dalyviais, RS-280 klasės jachta „Alfeta“ (kap. Ramūnas Sakalauskas) turėjo remontuoti pramuštą bortą, tačiau spėjusi susitvarkyti pirmadienį startavo drauge su visais.

Pirmadienio rytą iš Klaipėdos pajudėjusios į ilgiausią, beveik 90 jūrmylių siekiantį „Volfas Engelman“ vardo etapą jachtos finišuos Nidoje antradienio paryčiais. Šio etapo išbandymai ilga distancija ir numatomi permainingi vėjai.