Naujienų srautas

Sportas2019.08.30 11:02

Urbonas pristatė futbolo rinktinės sudėtį: favoritų iššūkiui ruošis be lyderio

Penktadienio ryte Lietuvos rinktinės sudėtį Europos čempionato atrankos rungtynėms Vilniuje su Ukraina ir Portugalija pristatęs vyriausiasis ekipos treneris Valdas Urbonas turi ir rimtą galvos skausmą – dėl traumos rungtyniauti negalės ir į stovyklą neatvyks geriausias praėjusių metų šalies futbolininkas Arvydas Novikovas.

Rungtynes su Ukraina lietuviai žais rugsėjo 7-ąją, o po trijų dienų, rugsėjo 10-ąją, lauks dvikova su pajėgia Portugalijos komanda. Abejas rungtynes tiesiogiai galėsite stebėti LRT kanalu ir portale LRT.lt.

Po ne itin sėkmingos starto (1 taškas per 3 rungtynes) lietuviai atsispirti nuo grupės dugno bandys namuose priimdami dvi iš grupės favoričių – Ukrainos ir Portugalijos komandas.

Užduočių lietuviams nepalengvina ir tas faktas, jog po traumos atsistatyti nespėjo geriausias šalies futbolininkas Arvydas Novikovas – Varšuvos „Legia“ saugas nerungtyniavo jau kelias savaites ir toliau tęsia reabilitaciją.

Į rinktinės sudėtį po pertraukos įtraukti vartininkai Ernestas Šetkus ir Emilijus Zubas, tačiau vietos neliko Džiugui Bartkui, kuris tarp virpstų stovėjo birželio rungtynėse su Liuksemburgu ir Serbija.

Jį vartininkų trejete pakeitė Vytautas Černiauskas.

Taip pat į rinktinę, praleidę praėjusį atrankos langą, grįžta Artūras Žulpa, Mantas Kuklys bei jau kiek ilgiau sudėtyje nebuvęs ir po traumos reabilitaciją baigęs Egidijus Vaitkūnas.

Yra ir netekčių – dėl sunkios traumos rungtyniauti negali Vaidas Slavickas, niekaip iki galo neatsistato Justinas Marazas, į tolimąją Indiją rungtyniauti išvyko Nerijus Valskis.

Į sąrašą įtraukti ir keturi ketvirtadienį žygį Europoje baigę Marijampolės „Sūduvos“ atstovai – Algis Jankauskas, Ovidijus Verbickas, Giedrius Matulevičius ir Paulius Golubickas.

„Kariauna išrikiuota, tie mėnesiai po praėjusių rungtynių pralėkė greitai, darėme namų darbus, galvojome, kaip geriau pasitikti rudens batalijas. Kaip visada sąraše yra pakeitimų, yra praradimų. Visų pirma – didžiausia netektis yra Arvydo Novikovo trauma. Nors žaidėjas labai veržėsi ir labai norėjo, bet kartais aplinkybės nulemia kitaip“, – apmaudo dėl lyderio netekties neslėpė V. Urbonas.

Viena iš naujovių, kuri nuo šio karto bus įvedama rinktinės sąrašuose – rezervinių žaidėjų sąrašas. Trenerio teigimu, šie žaidėjai į pagrindinės komandos stovyklas kviečiami nebus, tačiau privalės būti pasiruošę atvykti tuo atveju, jei kažką iš pirmos sudėties eliminuotų tam tikros aplinkybės.

Pirmajame rezervinių žaidėjų sąraše atsidūrė vartininkas Tomas Švedkauskas, gynėjas Vytas Gašpuitis, saugas Justas Lasickas ir krašto puolėjas Matas Vareika.

„Noriu, kad tas sąrašas turėtų ir rezervą. Kaip rodė paskutinė patirtis, kai reikia rasti pakaitalą kartais nėra taip paprasta. Norėčiau, kad ateityje būtų žaidėjų sąrašas, kurie galėtų pakeisti kitus esant kažkokioms problemoms.

Jie nebus kartu su komanda, bet turi žinoti ir gauti informaciją bei, reikalui esant, atvykti. Nemanau, kad atvykimas iš kitos šalies turi didelę problemą. Noriu parodyti dėmesį tiems žaidėjams, kad jie į save daugiau investuotų ir galvotų apie tai, kaip kitą kartą patekti į pagrindinį sąrašą“, – komentavo futbolo specialistas.

Prieš praėjusią rinktinės stovyklą V. Urbonas į sudėtį netraukė O. Verbicko argumentuodamas jo, jog pastarasis netinka į stratego taktines schemas.

Šį kartą ukmergiškio pavardė sąraše yra. LRT.lt paklaustas, ar svarsto apie žaidėjo perkėlimą į kairiojo gynėjo vietą, kurioje jis pastaruoju metu rungtyniavo „Sūduvoje“, treneris atvirauti nebuvo linkęs.

„Universalumas yra privilegija. Anksčiau patys kalbėjome apie rezultatą čia ir dabar, bet dabar mano vizija yra tokia, kad turime praeiti tam tikrus žingsnius, turiu atsirinkti žaidėjus, kurie atitinka lygį ir gali atstovauti rinktinei.

Svarbu žaidybinės taktikos radimas, žinojimas, kad galime kautis ir priešintis. Tas dalykas vyksta, dabar yra toks etapas, kur galvojame kaip priderinti žaidėjus prie pasirinktos schemos. Buvo bandymas Serbijoje žaisit su penkiais gynėjas ir reikia pripažinti, kad tai nebuvo geras sprendimas. Minčių ir idėjų yra, reikės jas įgyvendinti“, – neišsiplėtė rinktinės treneris.

Po rungtynių toje pačioje Serbijoje treneris buvo užsiminęs, jog susitikimas buvo tarsi tam tikras rodiklis, su kuriais žaidėjais galima eiti pirmyn, o su kuriais, kaip sakė pats treneris, „nėra pakeliui“.

Nepaisant to, pasikeitimų sudėtyje nėra daug, o ir tie patys – labiausiai priverstiniai.

Atsimindamas savo pasisakymą prieš porą mėnesių V. Urbonas sakė, jog tuo metu galbūt jį kažkiek valdė ir emocijos.

„Neatmeskime ir emocijos. Suprantame, kad pasirinkimo daug nėra ir jo nelabai matosi artimiausiu metu, bet tam tikros pozicijos, žaidėjų pabandymas ir išbandymas duoda informaciją. Taktinis išsidėstymas mums labai svarbus, kad žaidėjų galimybės leistų jiems atlikti savo užduotis aikštėje. Tai nėra vienadienis procesas, gaila, kad neturime draugiškų rungtynių, negalime ilgiau pažinti vieni kitų. Tais, kurie yra sąraše, aš pasitikiu ir žinau, kad jie gali sužaisti“, – savo pasirinkimą gynė V. Urbonas.

Įdomi ir rinktinės kapitono Fedoro Černycho situacija – šis ilgą laiką neturėjo praktikos Maskvos „Dinamo“ klube ir neseniai turėjo pakeisti klubą bei nuomos pagrindais atsidūrė „Orenburg“ komandoje.

V. Urbonas teigė, jog tikisi, kad tokie pokyčiai F. Černychui ir jo formai neigiamos įtakos nepadarys.

„Jis yra kapitonas, lyderis, gaila, kad iš jo atėmė tą galimybę žaisit. Gerai, kad atsirado galimybės pereiti į kitą klubą, svarbu jam žaisti ir psichologiškai. Kai nežaidžia, tai neprideda kažkokių gerų idėjų. Jis pakeitė komandą, bet ne lygą, tikiuosi, kad savaitgalį turės dar vienas rungtynes. Jis yra mūsų kapitonas ir tikiu, kad viskas bus gerai“, – sakė V. Urbonas.

Panevėžietis neišvengė klausimo ir apie į mūsų šalį atvyksiantį vieną geriausių pasaulio futbolininkų Cristiano Ronaldo, apie kurio įtraukimą į sudėtį rungtynėms ketvirtadienį pranešė Portugalijos futbolo federacija.

V. Urbonas sakė, jog tokie susitikimai jau savaime turėtų tapti motyvacija jo auklėtiniais ir išreiškė viltį, jog papildomai jų nuteikinėti nereikės.

„Turėsime išskirtines rungtynes, kai atvyksta komanda su tokiais žaidėjais, kurių pristatyti nereikia. Manau, kad tai yra įvykis visam Lietuvos futbolui. Visi labai laukiame tos dienos, kada galėsime betarpiškai tą žmogų (C. Ronaldo – LRT.lt) pamatyti aikštėje.

Iš kitos pusės, tokiose rungtynėse žaidėjų papildomai motyvuoti nereikia, nes pati aplinka, stadionas, rungtynių svarba padaro tokią šventę, kurios dalyviai esame. Tai tikrai įvykis, svarbu yra tai šventei tinkamai pasiruošti“, – ateitį žvelgė strategas.

LFF taip pat pristatė yra naują generalinį rėmėją – juo tapo lošimų bendrovė „Optibet“, su kuria susitarta dėl dviejų metų bendradarbiavimo su galimybę sutartį pratęsti dar metams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi