Sportas

2019.08.30 10:04

Rolandas Alijevas teisme neigė jungęsis prie buvusios žmonos paskyrų

atnaujinta 10.51

Krepšininkui Rolandui Alijevui pareikšti kaltinimai dėl neteisėto elektroninių duomenų perėmimo ir panaudojimo. Sportininkas kaltinamas jungimusi prie žmonos elektroninio pašto bei feisbuko paskyrų.

R. Alijevas teisme neigė jungęsis prie buvusios žmonos Godos Alijevos paskyrų. Teisme jis sakė, kad žmonos prisijungimo duomenų neturėjo.

„Niekada nesinaudojau, nežiūrėjau, per devynerius metus santuokos“, – tvirtino jis.

R. Alijevas svarstė, kad galbūt buvusi žmona siekė jam atkeršyti.

„Yra kažkoks nurodymas ar nori kažką atsikeršyti – nieko negaliu kaltinti, nieko nekaltinu, esu už taiką“, – sakė kaltinamasis.

G. Alijeva: socialiniai tinklai – mano pragyvenimo šaltinis

Į teismą atvykusi nukentėjusiąja pripažinta G. Alijeva prieš posėdį žurnalistams sakė gana greitai pastebėjusi, jog buvo perimtos jos paskyros.

„Iš karto pastebėjau, natūralu: aš esu tas žmogus, kuris socialinėje erdvėje daug reiškiasi, dalyvauja, galų gale, tai yra mano ir pragyvenimo šaltinis“, – sakė ji.

Ji teigė, kad paskyros iš jos buvo pavogtos, nes nebegalėjo prie jų prisijungti.

„Buvo įsibrauta į mano asmeninę erdvę, pavogtas mano paštas, paskui buvo pavogtas socialinis tinklas „Facebook“ ir galiausiai „Instagram“, kuriais aš negalėjau naudotis ir nieko daryti“, – teismui duodama parodymus kalbėjo nukentėjusioji.

G. Alijeva teigė kreipusis į informacinio saugumo specialistus, padėjusius jai atkurti anketas.

„Aš pasamprotavau rašant pareiškimą, kad galbūt tai galėjo padaryti mano buvęs sutuoktinis, bet kažkokių kaltinimų jam nereiškiau. Po to, kai vyko tyrimas, visi įrodymai nuvedė link jo“, – kalbėjo moteris.

G. Alijeva teigė, jog iš karto paskambino vyrui, bet jis neigė turintis su įvykiu ką nors bendra. Ji sakė, kad tuo metu, kai įvyko nusikaltimas, ilsėjosi Molėtuose su vaikais, o jos vaiko telefonas buvo paliktas pas vyrą, prie jo buvo prijungtas ir moters elektroninis paštas.

Vis dėlto R. Alijevas su tuo nesutiko ir tikino, kad vaiko telefonas visą laiką būna su vaiku. G. Alijeva pabrėžė, kad į savo veiklą socialiniuose tinkluose ji žiūri kaip į darbą.

„Jeigu aš būčiau neatgavusi savo socialinių tinklų, tai yra mano vienas iš pragyvenimo šaltinių, o mano pašte yra mano sąskaitos, sutartys. Tai yra mano gyvenimo didelė dalis“, – kalbėjo ji.

G. Alijeva sakė, kad šio įvykio metu ji turėjo pasirašiusi reklamos sutartį ir neįgyvendinus jos sąlygų, kurios buvo susijusios su informacijos viešinimu socialiniuose tinkluose, jai grėsė bauda.

R. Alijevo ir G. Alijevos santuoka Kauno apylinkės teisme nutraukta pernai liepą.

34-erių R. Alijevas yra žaidęs „Juventus“, „Šiaulių“, „Pieno žvaigždžių“ ir kituose Lietuvos bei užsienio krepšinio klubuose.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą elektroninių duomenų perėmimą ir panaudojimą numato baudą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Kitame teismo posėdyje, kuris numatytas rugsėjo 19 dieną, planuojama apklausti specialistus, tyrusius šį atvejį.