Sportas

2019.08.29 23:00

Pasirodymą „US Open“ turnyre Berankis baigė antrajame etape

LRT.lt 2019.08.29 23:00

Ričardas Berankis baigė savo kovas JAV vykstančiame prestižiniame „US Open“ teniso turnyre. Lietuvį (ATP-68) antrajame etape sustabdė jo reitingo kaimynas iš Ispanijos Pablo Carreno-Busta (ATP-69).

Lietuvis mačą pralaimėjo 4-6, 7-6, 2-6, 0-6.

Kova truko 2 valandas ir 46 minutes.

Pirmajame sete lietuvis greitai išsiveržė į priekį 3:1, tačiau ispanas netrukus panaikino turimą deficitą ir grąžino pusiausvyrą (4:4). Įgauto pagreičio P. Carreno-Busta nepaleido ir, sėkmingai užbaigęs setą, laimėjo jį 6:4.

Antrajame sete lietuvis vėl startavo vangiai ir netrukus atsiliko 0:3. Nepaisant to, vėliau lietuvis sugebėjo laimėti tiek savo, tiek varžovo padavimų serijas ir išlygino rezultatą 5:5. Ispanas dar kartą išsiveržė į priekį, R. Berankis dar kartą rezultatą lygino (6:6). Sėkmingiau pabaigą sužaidęs lietuvis laimėjo antrą setą ir išlygino mačo rezultatą.

Nepaisant pirmo laimėto geimo trečiajame sete vėliau lietuvis sustojo, pralaimėjo tris iš eilės ir atsiliko 1:3. Trumpam pavyko grįžti į žaidimą (2:3), tačiau tada varžovas spurtavo ir laimėjo setą 6:2.

Ketvirtajame sete lietuvis didelių šansų neturėjo ir pralaimėjo jį 0:6.

Tai buvo pirmoji sportininkų akistata tarpusavyje.

Pralaimėjus šį mačą R. Berankiui atiteko 45 ATP reitingo taškai ir 100 tūkstančių JAV dolerių. Tuo tarpu pergalę iškovojęs jo varžovas pelnė 90 ATP reitingo taškų ir 163 tūkst. JAV dolerių.

Verta paminėti, jog dvikova buvo suplanuota dar 23 val. Lietuvos laiku trečiadienį, po to nukelta į 1 val nakties. Laikas trečiadienio vakare dar buvo pakeistas į 0:15 val., tačiau galiausiai nuspręsta susitikimą atšaukti ir nukelti į ketvirtadienio vakarą.

Tokį sprendimą turnyro organizatoriams teko priimti dėl Niujorke visą trečiadienį pliaupusio lietaus.

Bendras „US Open“ prizų fondas šiemet yra didžiausias per istoriją ir siekia daugiau nei 57,2 mln. JAV dolerių. Vyrų ir moterų vienetų varžybų nugalėtojams atiteks po 3,85 mln. JAV dolerių.