2019.08.29 19:39

Įspūdinga: trylikametės vedama jaunučių merginų rinktinė prasimušė į Europos čempionato finalą

LRT.lt2019.08.29 19:39

Puikų žygį Europos čempionate tęsia Lietuvos jaunučių merginų (U16) rinktinė, pusfinalio kovoje 54:51 (11:14, 16:9, 9:12, 18:16) nugalėjusi varžoves iš Prancūzijos ir prasimušusi į čempionato finalą.

Jaunutės rungtynių starte apčiuopiamos persvaros neįgavo ir po pirmųjų dešimties minučių turėjo netgi vytis savo varžoves (11:14).

Nepaisant to, antrame kėlinyje lietuvaitės įjungė kiek aukštesnę pavarą, suaktyvino veiksmus puolime ir prieš didžiąją pertrauką jau buvo priekyje 27:23.

Trečiajame ketvirtyje lietuvaitės buvo spėjusios nutolti, tačiau prancūzės sėkmingiau sužaidė antrą kėlinio dalį ir likus dešimt minučių mūsiškių persvara siekė tik vieną tašką (36:35).

Paskutiniame ketvirtyje prancūzės jau perėmė iniciatyvą į savo rankas ir įpusėjus kėliniui jau pirmavo 46:40.

Tiesa, lietuvaitės rankų nuleisti neketino ir paskutinę kėlinio minutę rezultatą išlygino 51:51.

Paskutinėmis kėlinio sekundėmis baudas sėkmingai realizavo ekipos lyderė Justė Veronika Jocytė ir taip išvedė savo komandą į finalą – 54:51.

Trylikametė J. V. Jocytė sužaidė dar vieną puikų mačą – surinko 20 taškų, atkovojo 15 kamuolių ir sukaupė 25 naudingumo balus.

Finale lietuvaitės susitiks su Ispanijos ir Rusijos poros laimėtojomis.